Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz Borisz76 #31353 üzenetére

    Restart megvolt...ugyan az.

    Nem enged be.

    Az assistant látja a cuccot és a belső ip címe sem változott.

    Ha nem jön használható ötlet 1-2 napig , akkor majd egy "reset"-et nyomok neki.
    Persze a 1X 4 mp-s verziót mert nem szeretném az adatokat elveszíteni.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Borisz76 #31353 üzenetére

    Szia!

    (Csak azért válasz, mert nem találtam más bejegyzést a témában.)

    Információ az esetlegesen erre az eseményre keresőknek:

    Én is szembesültem ma - minden előjel nélkül - a
    "Nem léphet be a rendszerbe mivel jelenleg megtelt a lemezterület.
    Indítsa újra a rendszert és próbálja újra."
    üzenettel.

    Természetesen, az újraindítás nem segített semmit, 10 mp-s reset lett a vége.

    A kötetek tartalma megmaradt, azonban
    - a telepített csomagok elvesztek (ez érthető is, mert teljes rendszer újratelepítés történt);
    - az IP-t adhattam meg kézzel, holott egy mentett konfig helyreállítással kezdtem az egész helyreállítást, miután már be tudtam lépni (Synology Assistant/új rendszer telepítése után;
    - a tűzfal szabályok elvesztek;

    Most fut egy távoli telephelyről a MailPlus levelezés helyreállítása, ott megadtam, hogy a tegnapi mentett konfigból is írja felül a mostanit: meglátom, ez hoz-e még valami helyreállítást.

    Az egészet nem értem, mert azon a köteten, amiről a rendszert gondoltam volna, hogy fut, azon bőven van hely, illetve a másik sem telt be. (az érintett egy 716+, 2 lemezes NAS.)
    A fogyó tárhelyre van riasztásom beállítva, de az erre az eseményre - úgy tűnik - nem vonatkozik.

    Jó lenne, ha lenne valami normális megoldás ennek a problémának a megelőzésére, mert ha ezt még egyszer előadja a cucc (külső behatás nem érte, elég jól konfigurált környezetről beszélünk) akkor megnézem, mit árul a Qnap?!

    Ha valakinek van erre nézve ötlete vagy megoldása, kérem, ossza meg.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák