Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz Tuomas #25992 üzenetére

    oké, ezt tudom én is h a torrent nem gyorsul be tőle.. :), nem is erre gondoltam.
    azt is megértettem, amit írtál előtte, h erősen nem ajánlod az ssd alkalmazását egy nas-ba.
    és igazából ez lett volna a kérdésem ugye, h mennyire működőképes ez a történet, egy mostani modernebb ssd-vel.
    egyszerűen egy olyan elképzelésem van, hogy az eddigi - jóval többször dolgozó (mondom, nem nagyüzemi torrent, absszolút light üzemmód, nagyon enyhe seed, inkább csak down, de az is csak amíg leérkezik a cucc ugye, aztán csak áll, amíg tart a kötelező seedidő, stb) 1 terás vinyót kicserélném egy mondjuk 256-os ssd-re, és így mentesülnék az enyhe kerregéstől, zajtól amit az adott ki, máris fel olyan hangossá válna a nas. nappaliban van, látható helyen, ezért lenne ez az egész fontos. az már csak hab lenne a tortán, h amit esetleg az ssd-n tárolnék, annak beolvasása még jó gyors is lenne, de tényleg csak a nasom zajának csökkentése az fő szempont. semmi más
    de akkor azt mondod, hogy -elvileg- a 4terás wd red és egy 256 ssd tudna alkotni egy tömböt a nas-ban?

Új hozzászólás Aktív témák