Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borondysz

    csendes újonc

    Sziasztok!

    AiRLAC ajánlására kerestem fel a csoportot. Jelenleg van egy Buffalo NAS-om két 4TB-os winchesterrel, egy alap ASUS RT-N12+ routerrel. Mivel a rendszeret kicsit fapadosnak érzem, ezért szeretnék egy upgrade-et végrehajtani NAS fronton, úgy hogy az igényeimhez a legmegfelelőbben alkalmazkodjon a lehető legkevesebb idő és pénz befektetésével.

    Arra gondoltam, hogy egy 2 bay-es NAS-t szeretnék 2 db WD BLUE 6TB-vel RAID 1-be.

    Amire szeretném használni: privát adatok tárolása, úgy hogy az bárhonnan elérhető legyen. Tulajdonképpen a mappát a windows explorerbe szeretném felcsatolni mint egy hálózati meghajtót és azt a "világ bármely pontjáról" szeretném elérni, nem csak az otthoni belső hálózatból, valamint ha lehet akkor nem web alapon. Meg szeretném továbbá oldani még a rendszeres biztonsági mentéseket bármilyen eszközről (telefon, számítógép).

    A hazai nagyobb webáruházakat átböngészve azt tapasztaltam, hogy a Synology-nak jobbára csak a DS218-as szériája kapható. Megfelelhet ez a készülék a leírt igényeimnek?
    Láttam továbbá regisztrációs kártyával és anélkül is. Ti melyiket választanátok?
    Mi a véleményetek a fent leírt konfigurációról?
    Mit javasoltok melyik webárúházból érdemes beszereznem?
    A válaszaitokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák