Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArGa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy régebbi talán 412+ (négy lemezes Raid 1 + spare + egy backup van) Syn. NASom amin valami történt a hálókártyával és mivel céges adatok vannak rajta úgy döntött a vezetés kell egy új Sy. NAS a 918+ erre pakoljak át mindent.(csak két hdd vettek újat a másik kettőt tegyem át ha kell).
    Ma érkezik meg és SOS át kell migrálnom, mert folyamatosan dolgoznak rajta (3 műszak)

    kérdés
    1,Hogyan tehetem meg a legkönnyebben?

    Előzmény:
    A régebbi NAS a DSM frissítése után lett instabil. Lehet a gondja ez is, de a további frissítéseket nem mertem folytatni, mivel így is csak 1 kártya működik azóta és az is szakadozik. Ha megvan a migrálás természetesen frissítem tovább a jelenlegi a 3x ről akarok a 6osra eljutni.

    kérdés
    2,Az volna a legjobb, ha a egy hdd áthelyezése után át tudnám másolni az összes anyagot az újra.

    Van erre lehetőség? (gondolom ez a leggyorsabb)

    3,Viszont félek, ha kiveszem a RAID 1 tömbből lévő diszket, ha történik valami, illetve visszahelyezés után már nem fog jól működni pl inkonzisztens lesz.
    Ez miatt gondoltam, hogy USB teszem át vagy hálózaton ha épp nem szakad le. (amúgy melyik gyorsabb a háló vagy az USB... passz)

    Jogos az aggódalom?

    4, van olyan lehetőség, hogy minden beállítás átmenjen kivétel a LAN beállítások, de pl a felhasználók igen,
    és a megosztások is? Hogy ne kelljen újra felvennem mindent, csak létrehoznám - másolnám - könyvtárakat, de a megosztások és jogok átkerülnének az új NAS ra?

    Segítsetek ebben a négy kérdésben légy szíves! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák