Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz simonjoe #63266 üzenetére

    Ez amúgy nehezen meghatározható szerintem, hogy hol a határ. A tisztaság és az abból adódó jó érzéssel semmi gond.
    Mondjuk az olyat nem értem, akinek az autó patyolat, az élettere meg kosztenger.
    Az én nézetemben ott kezdődik a gond, amit írtam is, hogy nem tudja egyszerűen élvezni az autót, mert mindig béklyóba köti a rettegés használat és parkolás közben. Így az autóval megtett út jelentős hányadában a szorongás az úr rajta, nem a boldogság.

    Az tényleg vegyen egy félig lelakott utcai harcost és azzal nyugodtabb lesz az élete, mert ilyen mértékű félelemben nem lehet élni.
    Csak az meg sokaknak nem menne, mert egyik felük azért mégiscsak szeretne szép autót, a másik felük meg társadalmilag érezné magát a béka segge alatt. Hogy húúú mit szólnak az emberek, hogyha én ilyen régi autóval járok.
    Nem tudom más népek milyenek, de nyilván azt nem kell bemutatni, hogy itthon a lakosság jelentős hányada teljesen presztízs kérdést csinál az autóból. Két számmal nagyobbat, újabbat, drágábbat vesz, mint amit megengedhetne magának. Aztán örök életre autó hitelt fizet, mert miután lejárt neki 5-8 év után a hitel, addigra az autója 10-13 éves és jaaj öreg már, adja el és veszi a másikat hitelre. Mennyi ilyen van. És nem csak az "alap" autók szintjén, hanem a felső közép kategóriában is. Accordok, avensisek, IS, Insignia tulajok, stb...

    Én pl amióta megvettem, az 5. embertől kaptam meg a napokban, hogy hú hát éles váltás a Lexus helyett Suzuki. Meg a csodálkozó arcok, a kérdés, hogy hogyhogy Suzuki.
    Bakker egy 18 éves IS200-rol beszélünk. Értéke és felszereltsége nincs nagy, csak neve, hogy Lexus. De már erre rá vannak kattanva. Annyira felesleges dolgok ezek. Mikor mondok, hogy ár érték arányban nekem nem érte volna meg most egy Is300h, akkor még jobban megy a csodálkozás, aztán el is engedik a dolgot egy nem értelek fejjel párosítva. Ezt a 6 havit szánok autóra és ha abba egy 15 éves Fabia férne bele, akkor gondolkodás nélkül azzal járnék dolgot már nem is emletem sokszor, mert a végén még intézetbe akarna némelyik záratni.

    Ennek örülök, hogy én teljes mértékben ketté tudom sz@rni, hogy a másik mit gondol rólam az anyagi életvitelem alapján. Nem mások véleményéből élek, hogy ő mit gondol rólam pénzügyi fronton. Ahogy a feleségem mondja igazából jó úgysem lehetsz. Két lehetőség van, vagy irigyek rád, ha azt látják, hogy jól fut, vagy kárörvendenek, ha azt látják, hogy rosszabb, mint nekik. Plusz a harmadik, hogy megnyugvást ad nekik, ha kb ott vagy, mint ők. Ebben a mindenki méreget mindenkit és másnak vásárol be, semmi értelmét nem látom. Ebben meg elsődleges indikátor az autó sokaknál.

    Na mindegy, nagyon elkanyarodtam a takarítástól a pénzügyek felé.

    [ Szerkesztve ]

  • pjen

    félisten

    válasz simonjoe #63266 üzenetére

    Csak kíváncsiságból, akkor egy 10k km es erdélyi kirándulást, néhol uttalan utakon melyikkel válalnád be. A 10 éves suzuki gond nélkül megoldotta. Például alfalut a kőbánya felől megközelítve.

Új hozzászólás Aktív témák