Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz Kornel #32908 üzenetére

    Számomra, még mindig az Igo a legjobb útvonal-tervezésre és navigációra.
    Ne arra gondolj, hogy ismerős helyen segít megtalálni egy utcát, vagy segít elkerülni egy dugót, hanem arra, amikor Bukarest belvárosában, ahol sohase jártál még egy bonyolult kereszteződésen átvezet, segítve hanggal és képpel. Gondolok itt arra, hogy a manőver környezet ki van nagyítva, (nincs letakarva az utcacímkével a'la Waze) , az útvonal jól láthatóan rá van rajzolva, a használandó sávok meg vannak mutatva, a szóbeli instrukciók pedig pontosak, nem késnek, nem önismétlők stb.
    Az útvonal-tervezésénél azt értem, hogy nem csak prompt az aktuális helytől tervez egy útvonalat valahova, hanem előre meg lehessen vele tervezni a másnapi etapot, abba önkényes pontokat meg lehessen határozni, útszakaszokat ki lehessen kerülni, stb, stb (ebbe a Google, főképp a pc-s oldalon elég jól teljesít). Majd mindezt másnap, mint egy leckét mondja fel nekem úgy, hogy ha kell bármikor belenyúlhassak, változtassak rajta anélkül, hogy az útvonal többi opciója megmarad.
    És máris elértem ahhoz, ami az AA-ban és az ML-ben a legnagyobb hiba: minden útvonalopciót (tervezési algoritmus, útvonaltípus, stb) menet közben lehessen változtatni. Ezt egyik se tudja AA/ML alatt, mert butítva vannak :(((

    Jelen pillanatban ott állok, hogy az Igo, Google, Waze ill Here progikból tudnék én magam összegyúrni egy fasza kis navit. A Waze-ből a közösségi információs adathalmaz kéne, más nem. A Google és Igo tervezési szolgáltatásai, az Igo programszolgáltatásai és testre szabhatósága (nem is tudjátok, mennyire át lehet szabni - egy egész más progit lehet belőle kihozni. Sok autóban, natívan Igo megy, anélkül, hogy külsőre valakinek is
    feltűnne), a Here-ből pedig annak offline, online, vagy hibrid térkép használhatósága kell.
    És mindezt megspékelném még a saját javaslataimmal. pl: országokat átívelő útvonaltervnél nem lehet megadni, hogy pl Magyarországon ne tervezzen fizetősre, de Ausztriában igen.
    Na, ennek kéne AA alatt futnia! :K

    És akkor ezek csak autózásra vannak. Bicajozáshoz, túrázáshoz csak Locus Androidon :P

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Új hozzászólás Aktív témák