Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatararpad

    őstag

    válasz 2ozzmexy #56001 üzenetére

    Igazából túl sok alkudozás nem volt, elküdltem egy halom kereskedésnek a pdf-t, hogy ez kéne, mi az ajánlatuk. Volt, aki visszaírta az árat ami pdf-ben volt, volt a "személyesen beszéljük meg'" kategória, volt aki vissza sem írt (ők valószínűleg nem akartak autót eladni), és volt, aki visszaírt egy olyan árat amire azt mondtam ez már rendben van. Ez a metál festés felára volt, meg mint utólag kiderült a gumiszőnyeg is ajándék volt, habár ez szerintem inkább valami gag lehet.

    Egy autó szerintem nem egy rúd parizer, hogy ennyi azt kész ha nem kell ne vedd meg, nekünk tárgyalástechnikából kb. a win-win elv volt az amit először megtanítottak. Egy üzletnél mindkét félnek éreznie kell, hogy nyert valamit rajta, egy 6+ milliós autónál nálam pedig ez kicsit több, mint egy gumiszőnyeg. A festés felára is kb. egy semmi öszeg a teljes árban, aki alkudozni akar, az innen indul. Az valóban igaz, hogy ez még most év eleje volt és vidék, de szerintem egy magára valamit is adó kereskedésnek az alkura nyitottnak kell lennie, lásd Brian élete

Új hozzászólás Aktív témák