Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    Sziasztok!
    Én március körül vettem a játékot, de halogattam a kezdő lépéseket, mert éreztem hogy baj lesz belőle. Hát lett :)
    Szombat este óta 20 órát tettem bele a játékba - igaz még csak easy módban -, épül szépen a xenofób emberi birodalmam.
    Rég éltem már meg azt, kb 10 éve középiskolában, hogy egy játék az alvás rovására megy. Most a kávé tart életben.

    A mai napig imádom a Sins of a Solar Empire játékokat, ahhoz kapcsolódóan olvastam egy ajánlást a Stellaris-ról, így kerültem ide.
    Egyelőre még béna vagyok a játékban, az első elvesztett háború (szövetséges kezdte és nem kötött békét, amíg a mi oldalunk el nem érte a 100%-os kimerültséget) és az első nyertes háború (szegény elvesztette az anyabolygóját, is) megvolt, de még akad pár "Inferior" nép a galaxisomban :)

    Egy dolgot furcsállok, hogy az én xenofób emberem miért tekinti a Földi Föderáció embereit xeno-nak.

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz warcat #490 üzenetére

    Be lehet szerezni a kiegészítőket valami kevésbé horror áron? (az összes DLC összeadva szép summát tesz ki)

    Elkövettem azt a hibát, hogy csak az alapjátékot vettem meg anno. Ha mást nem, megvárom a Steam karácsonyi vásárt...

    [ Szerkesztve ]

  • Aljasvip

    senior tag

    Nekem kicsit felemás érzésem van az update után. Egyrészt remek, hogy mégjobban belelátok a "világom" működésébe, másrészt idegesítő a sok "önigazoló" elem.
    Néhány észrevétel:
    1) Nagyon meredek a learning curve. YouTube videók nélkül (ASpec) fogalmam sem lenne mi micsoda, 10-féle nyersanyag, mit termel ez-az, és a végtelen spirál, épp miből van/lesz hiány. Ezen az épületekhez adott törpe ikonok se segítenek, mert van pár hasonló.
    2) Stellaris -> Stellar Economy Micromanagement Simulator.
    Épp annyira szerettem meg, amennyire nem kedvelem ezt az új arcát, helyzettől függően. A nép boldogságát vagy a gazdasági célokat priorizálom? Megtehetem mindkettőt, és működik is.
    Kár, hogy szakaszosan Pause-olni kell a játékot, ha sok bolygót menedzselsz egyszerre, hogy megnézd mi a stájsz.
    3) Felesleges elemek: Nincs elég spec kristály vagy "motes" nyersanyagod? Akkor gyárts magadnak! Hát de akkor mi benne a különleges nyersanyag, ha tudok csinálni... Vagy tegyél le gázfinomítót, ami a továbbfejlesztett kutatólaborjaidat táplálja. Miért nem jó erre direktben a nyersanyag? A POP rendszerhez kellettek az állások, és azt fel kellett tölteni tartalommal?
    Cserébe lehet vele kereskedni...
    Ami viszont kifejezetten tetszik, mint ennek hozománya, hogy lehet magadnak "venni" modifier-eket (pl +25% pajzs) az Edicts fülön. Ez így már kevésbé unfair, mint amikor szét van szórva a galaxisban.
    4) Automata szektor létrehozás. Én speciel szerettem a makromenedzsment részét, ahol a szektorok termelését ki kellett egyensúlyozni, mert tényleg egy nagy birodalom vezetőjének érezhettem magam. De az tény, hogy az új rendszer egyszerűbb lenne...
    5) Nálam az AI nem képes a bolygóit kezelni néhány esetben. Egyes bolygók szépen építik magukat, más szektor pedig téli álmot alszik, majd kapom a piros értesítést, hogy gáz van. Másnál sem megy ez?
    Nekem most egy közepes méretű pályán van 10 bolygóm, amit mind mikromanagelni kell, ez elég bosszantó...
    6) A háborúzás továbbra is a játék gyenge pontja. Konkrétan jobban élvezem a bolygó management és kutatás szervezését, mint a háborút.
    7) A kereskedelmi útvonal és az azon pprtyázó kalóz csürhe nagyon jó ötlet volt. Sokkal közelebb kerültünk valósághoz, és ki ne omádná a járőröző hajókat nézni néha-néha.
    8) A frissített diplomácia rész annyira nem is változott sokat, de ez nem baj.

    TL;DR: A változások ellenérea játék még mindig függőséget okoz az űrstratégia szerelmeseinek, és van benne annyi újdonság, hogy aki ráunt, az most újra elővegye.

    +) Egy dolgot hiányolok csak, hogy a kultúrámmal nem tudok más nemzet/bolygó stabilitására hatni. Egy SoaSE szerű kultúrális terjeszkedés rendszerre gondolok konkrétan.

Új hozzászólás Aktív témák