Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pajorgergo

    aktív tag

    válasz BaLee #11044 üzenetére

    Szerintem is hasznos a vezeték nélküli mélynyomó, meg ha úgy veszed hogy valaki mint pl én is azért vesz egy JBL bar 5.1-et, mert nem akar millió meg egy kábelt, hanem a falra felszerelt TV alá fel van rakva a soundbar a falra, amibe összesen 2 kábel megy (táp+HDMI) amit még el tudsz rejteni azért, a mélynyomó meg ha szerencséd van akkor eltakarja a konnektort és a tápkábelt, és akkor nincs a soundbartól keresztbe le egy kábel ami elrontaná az összhangot.

    Cserébe van egy minimalista letisztult rendje az egésznek.
    Ha 5.1 térhangzást akarok akkor leveszem a 2db akkumulátoros hátsó hangszórót és felrakom a kanapéra.

    Tudom van akinek ez nem fontos, de van akinek ez is szempont, hogyha házimozit akar, hogy ne legyen mindenfelé vezetékek.

    8. hónapja használom a JBL Bar 5.1-et (pc-soundbar-tv) összekötésben és a PC felismeri, hogy ez most egy JBL bar 5.1 és az alaplapi hangkártya szoftverével elég finoman lehet állítani a hangszínt amit kap, a bal állandóan "Movie" módban van, a mélynyomó egy 15-ösre be van lőve (0-30-as skálán) hátsó hangszórók 0-4-es skálán 2-esen és tökéletes.
    Költözéskor összeraktam, akkor még az előző nappalihoz volt benne a kalibrálás, megnéztem egy filmrészletet, hogyan szól így kalibrálás nélkül, majd fogtam bekötöttem a gyári mikrofont a kanapén kb a fejem magasságába állványra felraktam a mikrofont és csináltam egy gyári kalibrálást (elég hangos volt maga a kalibrálás)
    Utána ismét lejátszottam ugyan azt a filmrészletet és én aki nem vagyok "vájtfülű" is érzékeltem, hogy van különbség.

    Mélynyomónál amúgy én nem érzékelek késést amit észre vennék, valamint a hátsó hangszóróknál se, de ha mégis lenne késés a hangban ugyan úgy lehet a soundbaron állítani.

Új hozzászólás Aktív témák