Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thesound

    őstag

    Euphoria

    Az HBO nálam nagyon betalált evvel a sorozattal. A jelenkor aktuális tini drámájának titulálnám a műfaját, ha cimkézni kell. Ami nagyon tetszett, hogy nem ítélkezik, a nézőre hagyja a megítélést. A jó és a rossz dolgok csak úgy vannak, az élet részei. Talán ezért nem éreztem katarzist, azonban egyszerűen bekúszik a bőröd alá és másnap is pörögnek a fejedben a jelenetek, a zenék. Legutóbb talán a Twin Peaks S3-nál éreztem ilyesmit.

    A film képi világa zseniális, a beállítások, a színek, a sminkek, ruhák, egyszerűen jó nézni. Tudom, hogy a valóság, mégis mintha egy álomvilágban lennék. Tom Ford rendezése jutott sokszor eszembe a The Signle Man és a Nocturnal Animalsból. Az volt rám hasonló hatással, csak itt modernebb, fiatalabb köntöst kapott véleményem szerint.
    A zenéket is nagyon eltalálták, Labrinth írtó jó zenéket írt alá. Van benne minden Arcade Firetől kezdve Draken át vissza egészen Bronski Beatig.

    A sorozatban nincsenek felejthetetlen színészi játékok, azonban nagyon hitelesen adják elő a szerepüket a szereplők. Nem lóg ki sehol a lóláb, de még egy hangyaláb sem. Minden szereplőnek megvan a személyisége és még az is kiderül, hogy miért lettek olyanok amilyenek.
    Zendayat csak a pókemberekből ismertem (kb. felejthető), itt azonban kapott egy komolyabb szerepet és nagyon jól áll neki, öröm volt nézni.
    Viszont a showt nálam Hunter Schafer vitte. A szerepet mintha rá írták volna. Ő a való életben is transznemű. Egyszerűen meg kell nézni, nagyon működik a kémai közötte és Zendaya között.

    A történetet akár sablonosnak is mondhatnám. Minden korszakban a tini kor nagyon meghatározó. Ebben a sorozatban a jelenkori fiatalok problémáit mutatja be. Viszont megfelelő mértékben, nem túlzóan, bemutatja a testvéri, a szülői oldalt is. Van itt minden, drogozás, transznemű szerelem, útkeresés, abortusz, zsarolás, szex, megalázás, összetartás, felelősségvállaláshoz való felnövés.

    Az első pár rész nekem kicsit zavaros, gyors volt, azonban mikor tisztulni kezd a kép, akkor van idő a karakterekre is, kicsit visszaveszik a fordulatot. A fun faires rész után nem tudtam letenni. Maga az egész sorozat a való élethez képest kicsit feszesebbre van véve, csak arra koncentrál amire a tinik általában a való életben. A végén sok szál elvarratlan marad, de én kereknek éreztem így is a történetet. Jövőre jön az S2.

    Pontoni nem pontoznám, mert csak az idő mondja meg, hogy mennyire marad meg a sorozat, de úgy gondolom nem egy szimpla shift+del sorozat.

    [ Szerkesztve ]

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • thesound

    őstag

    válasz grizlisandor #61114 üzenetére

    Raised by Wolves S02E06
    Segítség, lehugyoz a fa! :DDD
    Nagyon vad sorozat, de nekem bejött az S1 is.

    [ Szerkesztve ]

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • thesound

    őstag

    Raised by Wolves S2E07

    Campion -aki a bolygó szülötte- megérezte, hogy a Sue agy-gyümölcsét eszik. Majd a repülő kelgyó befalta a fa Sue-t és féltékeny Raiden lett belőle. A savas, fordított chest bustert kilőtték, Tempest meggadjult és nem kell neki a saját gyermeke. Vrilből Jason Friday 13 lett kinézetileg is, de a kelgyó Raiden úgy megvillámozta, hogy megköszönték a usernek, hogy használta. Have a safe and productive day. Mother fel fogja venni az android üzemanyag szippantó fátylát és elindul lezúzni Raiden-t.

    Gyerekek, nem szívtam semmit, ilyen a sorozat :DDD . Persze azért megvillannak az alapvető sci-fi kérdések, de a nézőre van bízva, hogy továbbgondolja-e. Nem finomkodik a sorozat most sem, számomra kiemelkedik a mezőnyből akár az S1, akár az S2.
    Normális vége biztos nem lesz, de simán jöhet egy S3, ha ennyi ötlet van.
    Valahogy mindig az az érzésem, hogy a Phrometheusszal kellene összekapcsolni a sorozatot, meg behozni az Engineeröket és totál mindfuck.

    [ Szerkesztve ]

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • thesound

    őstag

    válasz oriic #64427 üzenetére

    A képregény azért más. Zavar a "pár" változtatás főleg a Constantine-ok összekeverése, Alex szál elvarrasa... és a PC-ség. Lucien fekete nő? Unity szintén fekete? Viszont a hangulatot nagyon eltalálták, a képi világ is rendben van, emiatt elfogadom, hogy egyszerűsíteni kellett a vásznon. Az 5. részt a 24/7-et nem néztem meg még, a képregényben a egyik kedvencem.

    [ Szerkesztve ]

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • thesound

    őstag

    válasz lezso6 #65739 üzenetére

    Van ilyen kollégám aki minden 2. oldalt olvassa vagy kihagy unalmas részeket. Nem értem miért szenvedteti magát, ha nem tetszik... e-pénisz nővelés, hogy ez is megvolt? Be lehet húzni egy listán? Fomo? Ugyanígy sorozatoknál, filmeknél sem értem, ha 10perc alatt áttekerik a részeket.

    [ Szerkesztve ]

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • thesound

    őstag

    válasz oriic #73420 üzenetére

    Ez nagyon jó volt, sci-fi kedvelőknek erősen ajánlott.

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés