Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz Ragnar95 #32996 üzenetére

    Kár érte, mert egy elég epic történetekből maradsz ki. Amúgy valóban az animék ihlették a látványvilágot, viszont egyik sem anime, mindkettő amerikai sorozat, az animációt pedig koreai stúdiók készítették.

    A Gravity Falls-ról: pár éve, amikor én is animációsokat kerestem, bepróbáltam. Kb. 10 perc múlva kikapcsoltam, mondván, ez nekem túl gyerekes. Aztán tavaly egy ismerősöm ajánlására újra elővettem. Az első 4-5 rész még nem fogott meg igazán, de aztán egyre jobb lett, megkedveltem a karaktereket, meg az egésznek a hangulatát. Továbbá értékesnek is tartom, egyrészt azért, mert fontos témákról is szól, mint pl. a barátság vagy a testvéri szeretet, másrészt mert látszik, hogy szívvel-lélekkel készült. Ráadásul tele van popkult utalásokkal/kifordításokkal is (pl.: 1x10 - Fight Fighers. :) ).

    A két évad egy nyarat mesél el, amit a tesók a bácsikájuknál töltenek el: a gyerekek kalandokba keverednek, rejtélyeket oldanak meg stb., így van átívelés és epizodikus dolgok is. A második évadban viszont már nagyon erős az átívelés is, ráadásul a háromrészes finálé is elég epic lett.

    Én örülök, hogy hallgattam anno az ismerősöm ajánlásra, hiába dobtam már félre egyszer előtte. Nem a legyek hordták össze neki azt a 8.9-et.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák