Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacibacsi

    addikt

    válasz gyikhus #207 üzenetére

    Helló!

    Na azért eddig én is eljutottam. A DVD-hez én is a mainconcept MPEG-et használom, ezzel az Architect is jól boldogul.

    Amit én kérdezek az az .avi-ba renderelés. Itt a ''custom'' gombon belül megnyílik egy ablak, ahol a video beállításainál lehet kiválasztani, hogy milyen codec-et használjon.

    Na itt próbáltam Xvid-DivX és egyéb lehetőségeket. Szerintem az Xvid jó lenne, csak itt a baj, hogy ezen belül nem tudom milyen értékeket állítsak be (merthogy ez önmagában is paraméterezhető). Márpedig a titok nyitja éppen ott van, hogy ezeket az értékeket mekkorára veszem.

    Abban teljesen igazad van, hogy a DVD alapanyag elég olcsó manapság, de azért gondolkodom a tömörítésben, mert a tv-ből felvett anyagokat felesleges DVD-Video-nak írni, a minőségük nem lesz jobb. Egy DVD-re meg ráfér akár 10 óra anyag is tömörített .avi-ból, a Divx-es asztali lejátszó meg simán megbírkózik ezzel. Szóval a helytakarékosság is szempont...

    [Szerkesztve]

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Új hozzászólás Aktív témák