Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBadPlaYeR

    senior tag

    válasz nfsu17 #164 üzenetére

    Hát... igazán nem akarlak megbántani, de ha virtualdubbal nem elég jó a minősége... akkor nem tudom, hogy milyen a jó minőségű. Bár sztem az mgpeg nem a legjobb minőségre törekszik (ez személyes vélemény). Értsd: Én sokkal jobb minőségű avikat szoktam kihozni ugyanakkora fileméretben mint mpeg-ben. Tehát ez a ''szarból várat effektus''.

    Vagy akár a bitaránnyal (bitrate) is lehet gond, mert ilyesmit nem emlegettél. XviD-nél a nagyon jó minőséghez olyan 2000-es bitrate minimum kell. Persze a tömörítési beállítás is fontos, de ilyen szempontból másodlagos szerepet élvez. Én pl. egy videót 1900-as bitrate-re és 3-as tömörítésre raktam és egész jó volt. Mondjuk spec az miniDVD-s videókameráról szedet anyagból készült (VOB -> MPEG2 -> Vegas -> Avi)

    Egyébként sztem DivX felejtős. Az XviD ingyenes, kisebb és a tömörített kép sokkalta szebb, mint a DivX-nél. Sztem már csak az ''ingyenes'' szó miatt jobban megéri :D De viccen kívül tényleg sokkalta szebb képet ad mint a DivX.

    A filterek pedig ilyen okosságok, a deinterlace is ilyen (virtualdubban, Vegas-ban klippenként kell beállítani, vagy scriptet kell használni), de rengeteg filter van még: zajszűrés, képélesítés, stb. Bár ezekről kb. ennyit tudok mint amit most leírtam :)

    Remélem valamit tudtam segíteni.

    Nem tudom mikor írok ide legközelebb, de addig is mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok! :)

    [Szerkesztve]

    "Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Új hozzászólás Aktív témák