Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz Quqesz #45406 üzenetére

    Igen, sejtem hogy az olcsóbb kategóriásnál ez valószínűbb lehet, de sajnos ahogy olvastam ( és linkeltem is) 8- és 9-es sorozatúaknál is ott van a jelenség , és a képeket látva erősebben mint nálam. Szóval ebben az esetben talán bosszantóbb klenne ha egy 3-500-ezres tv-n látom ezt a hibát mint pl egy 170 ezresen. ( de ártól független nálam mert ha zavar engem akkor 50 ezerért sem kellene.)
    Azokon a képeken jól látszik a jelenség egyébként.
    Amire gondoltam és ahogyírod is, ez nem csak a direst ledesek jelensége? Mert az edge az inkább bevilágít oldalról.

    Nézem a linkedet, ez tipikusan tudja azt a jelenséget produkálni, a sarkok szögletessége az kijöhet így. ( talán kicsit még dolgozhatnának rajta a mérnökök kis kerekítéssel pl, egyébként azt olvastam 48 zónás a direct led ebben)

    Próbálom szokni dolgot, van egy hónapom rá amíg visszavihetem, a baj leginkább az ha visszaviszem nem tudom mit kellene vennem? ( ahogy fentebb is írták nagy az esély hogy ilyen vagy rosszabb is lehet ha nagyjából a sonynál maradok)
    Sajnos kicsit néha olyan érzésem van ( de ilyenkor már valósztínűleg beképzelem ezt magamnak) mintha valami régebbi tv-t vagy filmet néznék aminek a szélei el vannak sötétítve :)

    Szerviz menühöz nem tud valaki kódot? ( még nem kezdtem el utánanézni, egyszerűbb lenne ha valaki tudja itt)

    [ Szerkesztve ]

  • Buckey

    senior tag

    válasz Quqesz #45406 üzenetére

    Én is a netről szedtem az infókat és hozzá a képeket, és kísérleteztem ki a beállításokat.

    (#45417) mexel, először legyen jól beállítva a TV, addig úgysem lehet róla megmondani, hogy milyen a képe!

    Az enyém ilyen "szar"! De ez az LCD, nem lehet vele mit csinálni. És nem 170 ezer Ft-ért vettem 2016-ban.

    És épp ezért nem is nézem teljesen sötétben!
    Így már mindjárt más (a valóságban nem látszik semmi hiba, ami a képen igen!):

    És ilyen, ha világos van (itt már a fényképen is látszik, hogy fekete és nincs hiba):

    kb. ilyennek kell lennie (fénykép egy kicsit csal, de a lényeg látszik):

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák