Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Játék címe: Shadow of the Tomb Raider
    Fejlesztő: Eidos Montreal, Crystal Dynamics
    Kiadó: Square Enix
    Várható platformok: XBOX One, PlayStation 4, PC
    Játékmotor: Dawn Engine
    Megjelenés: TBA (Még jóval odébb van)

    Sziasztok.

    Lehet, hogy kissé korai még az új Tomb Raider játéknak topikot nyitni, de amennyiben a nemrég nyilvánosságra került kép valódi, és tényleg Shadow of the Tomb Raider lesz a következő rész címe, akkor már érdemes róla beszélni. Ha a montreáli metrón lencsevégre kapott prezentáció tényleg a készülő játékból van, úgy a fejlesztők már egy ideje dolgoznak a projekten, ergo valószínűleg jövőre meglesz a hivatalos bejelentés is. A Kotaku információi szerint ugyanis az Eidos Montreal fejleszti a Shadow of the Tomb Raidert, ők pedig már a két előző játék készítésében is nagy szerepet vállaltak.

    A Shadow of the Tomb Raider alatt valószínűleg a Dawn Engine fog dübörögni, amit még 2014. végén jelentett be az Eidos Motreal. Annyit azóta már tudni a motorról, hogy valódi új-generációs alkotás lesz, olyan technológiákkal, mint a TressFX 3.0, amely immár az egész világra kiterjed, vagyis nem csak Lara frizuráját kezeli, hanem az összes karaktert, amin szőr vagy haj található. Az Eidos Montreal szeretné kibővíteni a rendelkezésre álló lehetőségeket, ezért a Dawn Engine kizárólag XBOX One-ra, PlayStation 4-re és PC-re készül. Ráadásul kizárólag csak az alacsony hozzáféréssel rendelkező grafikus API-k fognak tényleges támogatást kapni. Ide tartozik az AMD Mantle, a Microsoft DirectX 12 és a Khronos Group által bemutatott Vulkan is.

    Persze van DirectX 11 mód is a Dawn Engine-ben, de a komplex számítási folyamatok miatt jelentősen lassabb a megjelenítés még a leggyorsabb hardvereken is, ezért nem valószínű, hogy az erre épülő játékokban engedélyezik a használatát. Magyarul PC-n csak Windows 10 és DirectX 12 környezetben, egy AMD VGA-val lehet majd a legjobb sebességeket elérni.

    Hát, majd kiderül, mindenesetre én várom a Shadow of the Tomb Raidert is. :)

    [Felhasználó kérésére a címek végleges verzióra javítva.]

    [ Módosította: jim bcs ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kalozhun100 #2 üzenetére

    A bal felső sarokban lévő színes art tutira a Rise of the Tomb Raiderből való. Ettől persze a többi skicc lehet a Shadow-ból, mindenesetre az már jelent valamit, ha azonnal leszedték kikerülés után.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    A Square Enix közzétett egy új képet a Tomb Raider franchise hivatalos Instagram-fiókján, valamint egy megjegyzést, ami alapján arra lehet következtetni, hogy a jelenleg is zajló Gamescom 2017 rendezvényen végre hivatalosan is bemutatják a Shadow of the Tomb Raider című játékot... kíváncsian várjuk. :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    A Square Enix jövőre fogja bemutatni az új Tomb Raider játékot, mégpedig egy nagyobb rendezvényen. Hogy melyiken, azt nem írják, de valószínűleg az E3 lesz az.

    A közlemény szerint a rajongóknak a bejelentést követően már nem kell sokat várniuk addig, míg játszhatnak az új Tomb Raider játékkal. Vagyis reményeink szerint ha a júniusi E3-on bemutatják a Shadow of the Tomb Raidert (Ha valóban az lesz a címe), akkor év végén már akár indíthatjuk is azt a gépeinken. :) :))

    Most már csak abban kell reménykednünk, hogy nem lesz ez is XBOX-exkluzív a megjelenéskor, mint a Rise of the Tomb Raider volt tavalyelőtt. :((( Emlékeztetőül:

    Tomb Raider 2 Xbox Exclusive - Angry Rant

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Szeptember 14-én jelenik meg a Shadow of the Tomb Raider (Most már hivatalosan is ez lesz a címe), valamint holnap (március 15-én) európai idő szerint 14:00-kor bemutatják az első előzetest is. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz oriic #16 üzenetére

    Na, ez már érdekes. Napfogyatkozás, maja mitológia, dzsungel... remélhetőleg több dolog fog ezúttal a misztikumról és a valódi sírrablásról szólni, mint a gerillaharcról. Várós. :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kalozhun100 #18 üzenetére

    Kérést elküldtem, mindjárt kiveszik. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Hamarosan újabb dobozzal gyarapodik a lista. Kíváncsi leszek, hogy milyen extra kiadások lesznek belőle? Szerintem a következőképp fog alakulni, aztán meglátjuk, igazam lesz-e.:) A PC verzióra tippelek:

    Shadow of the Tomb Raider alapjáték: 16-17K körül,

    Shadow of the Tomb Raider Special Edition (Előrendelői DLC, esetleg fémtok -remélem-): 20-22K körül,

    Shadow of the Tomb Raider Ultimate Edition (Special Edition + Season Pass): 28K körül,

    Shadow of the Tomb Raider Collector's Edition (Ultimate Edition + Lara Croft szobor): 40K környéke...

    Sajnos vége már annak az időnek, amikor még a Survival Edition-höz hasonló kiadást 12.480.-ért megkaphattuk... :(

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #23 üzenetére

    Nem sok extra van benne. Lényegében egy mini artbook, aminek a hátsó fedelébe egy DVD-tartó keret van építve. Afféle fémtok-artbook keverék. :DDD Mondjuk a rajzok szépek benne, de összességében többet vártam a csomagtól. Lara többet érdemelt volna a 20. szülinapjára. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kalozhun100 #25 üzenetére

    Hidd el, lesz annyi. Egyre drágábbak a játékok, hogy mi tehet róla, a forint gyengülése, vagy a csillagok állása, az mindegy. Íme:

    2013: Tomb Raider, alapkiadás 10K, Survival Edition 15K, Collector's Edition 22K.

    2016: Rise of the Tomb Raider - 11.990 HUF (alapkiadás) + Collector's Edition - 38.890 HUF.

    Szóval láthatod, hogy már a Rise of the Tomb Raider Collector's Edition is volt 40K, ami azt jelenti, hogy a Shadow of the Tomb Raider CE még drágább lesz. Már csak az a kérdés, hogy ez mit foglal majd magába a szobron kívül...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kalozhun100 #30 üzenetére

    Én kiraktam, semmi extra nincs benne, pillekönnyű feladvány volt, remélhetőleg a játékban ennél azért nehezebbek lesznek majd - és sokkal, sokkal több, mint eddig. Bár sajna ez valószínűtlen a mostani, akció-orientált játékosbázist véve alapul, akiknek a kedvében kell járni...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #36 üzenetére

    Kezdésnek jó, úgy látom, megint fasza kis darkos hangulatot fogunk kapni, ahogy a reboot többi részében. Már csak az kellene, hogy picit több rejtély és misztikum legyen benne, valamint sok kirámolható, romos épület, melyeknek a végén valódi loot várna ránk. Az akció részét kicsit hanyagolhatnánk, QTE pedig egyáltalán ne legyen benne, mert különben dühbe jövünk. :)

    "Ébredj, Dzsini, épp bilibe lóg a kezed." :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #44 üzenetére

    Akkor azért már megéri az Ultimate Edition. ;]

    Szép, eddig még nem vettem Collector's Editiont egy játékból sem, de most más úgysem lesz idén, ami érdekel, lehet, hogy benevezek az Ultimate-re. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #53 üzenetére

    200 € ??? :Y

    Akkor az alaphangon 60 ropi, plusz rámegy az áfa... ok, maradok én is a Croft Editionnél. Ennyit azért nem ér egy játék, legyen bármilyen jó is. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kalozhun100 #57 üzenetére

    Én már elő is rendeltem a Konzolok Szervizétől az Ultimate Editiont, nem sokkal utána olvastam itt, hogy mennyibe fog kerülni. Mondtam is egyből vissza (40K körül számítottam, annyit nyögve még kiadtam volna érte, de 60-at semmiképp).

    Maradok inkább a Croft Edition-nél, bár egyrészt a másik borító jobban tetszik, és szerintem ez sem lesz majd 30K alatt, ha Season Pass-al együtt adják. Eleve maga az alapjáték lesz 19K (A CD Galaxis oldalán ennyit írnak).

    Update:

    Néztem Steamen, 110 € lesz a Croft Edition (Ebből 30 € (9K) a Season Pass), az a jelenlegi árfolyamon 33K HUF környékén mozog, vagyis a dobozos kiadás tuti lesz minimum 35K. Azért ez durva. Majdnem annyiba kerül a Croft Edition, mint a Rise of the Tomb Raider gyűjtői kiadása, szoborral együtt. Lassan tényleg eljutunk oda, hogy szimplán nem tudjuk megvenni a játékokat, annyira emelkednek az árak.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #60 üzenetére

    Az a baj, hogy én mindenképp dobozosan akarom megvenni, akárcsak az eddigi részeket:

    Remélhetőleg ennyire nem lesz elszállva a dobozos ár, mint Steamen, bár ott meg az ÁFA fogja megemelni durván az árat. Kiderül.

    Amire viszont kíváncsi lennék - meg is kérdezem majd a Konzolok Szervizét -, hogy a 48 órával koraibb hozzáférés miatt akkor már szerdán kiszállítsák-e majd a Croft Editiont? Mert ha csak pénteken kapjuk majd kézhez, elbukjuk ezt az extrát. :(

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Nekem most jött az értesítés a Konzolok Szervizéből:

    "Az általad előrendelt Shadow of the Tomb Raider a hazai forgalmazó friss jelzése alapján nem kerül nálunk forgalomba, ami azt jelenti, hogy előrendelésed törlésre került."

    :F :F :F :F :F

    Pofám leszakad. Hogyhogy nem kerül nálunk forgalomba??? :(((

    Na, akkor részemről ennyi volt. Ezt az egy játékot vártam idén, és meg is vettem volna belőle a Croft Editiont, mert a Season Pass miatt az kellett volna. Erre nem lehet kapni.??? :W Rohadjanak meg akkor. :(((

    Mindegy, CD Galaxisnál még él az előrendelés, le is adtam, kitételnek írtam, hogy csak a Croft Edition érdekel, normál változatot nem kérek. Majd kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.

    Ha tényleg nem lehet nálunk kapni a játékot, akkor a kedves hazai forgalmazó elmehet a *****. :W Erről ennyit. :(((

    Mielőtt valaki kérdi: DOBOZOS CROFT EDITION kell, nem digitális. Polcra akarom tenni. Elnézést a kissé nyers hangnemért, de ez most kiverte nálam a biztosítékot... :(((

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #70 üzenetére

    Most néztem, a kiadó oldalán is csak normál változat rendelhető dobozosan, a Croft Edition csak digitális formában vehető meg az oldalon. :(((

    Mindegy, hátha, azért szeptember még messze van, talán végül lesz dobozosan is. Ha nem, akkor marad a digitális, 20K-t nem adok egy fél programért.

    (#71) German_TD: Szerintem arra megy a játék, hogy aki Season Pass-t akar, az rendelje csak meg a Steam-ről túlárazva, vagy vegye meg az Ultimate-et, szintén horror áron. A Croft Edition pont az arany középutat jelentette volna, erre pont az nem lesz elérhető ebben a formában.

    Amúgy nekem bőven jó lenne Steamen is, csak hát szeretem kicsomagolni a dobozt, mielőtt beaktiválom, nem csak rányomni a "Buy Now!" gombra...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #82 üzenetére

    Ez is egy lehetőség mondjuk. :) A Rise of the Tomb Raidert is így vettem meg, először a normált, majd utána a "20 Year Celebration" kiadást is dobozosan. De emlékeim szerint akkor előbb XBOX-ra jelent meg, majd utána pár hónnappal jött a PC-s kiadás. Ráadásul a Deluxe Edition (Ez tartalmazta a Season Pass-ot is) szintén nem volt elérhető PC-re megjelenéskor, csak XBOX-ra.

    A lényeg: Végre úgy akarnám megvenni, hogy minden tartalom alapból benne legyen, sajnos az Ultimate Edition-re valószínűleg nem lesz pénzem, de talán 30K körül beleférne egy ilyen Croft Edition dobozos formában és akkor azt mondom, ok.

    Tudom, digitálisan olcsóbb, de én dobozosan akarom. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz thomasvold #95 üzenetére

    Kár, hogy ilyen hamar szétosztogatták az Ultimate Editiont, sok év óta végre lett volna rá pénzem, hogy ne az alapkiadást vehessem meg PC-re, erre csak az lesz kapható megjelenéskor dobozosan?

    Digitálisan meg amúgy kell a francnak, nekem a doboz jelenti a játék lelkét, a kicsomagolás érzése pótolhatatlan. Nem tudom, miért kell általánosítani, hogy csak mert PC-m van, mindent inkább letöltök, ahelyett, hogy felraknám a polcra...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Shadow of the Tomb Raider 4K PC Gameplay – First Look

    Játékmenet videó, 4K felbontásban, GTX 1080 Ti VGA-val. Kár, hogy kicsit sötét helyeken lett készítve, egy nappali felvételen valahol kint a dzsungelben jobban kijött volna a látványi különbség az XBOX One-hoz képest.

    Ettől függetlenül szép lesz ez is, hozza az előző rész minőségét.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #113 üzenetére

    Inkább ez:

    Lara Baba gerillaharcos módban. ;]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Pár üzlet kínálatában feltűnt a Steelbook Edition előrendelési lehetősége. A poén az, hogy ugyanannyiért, mint a normál, fémtok nélküli kiadás. Mondjuk szép lenne, ha ingyen megkapná mindenki, aki előrendeli. A gond csak az, hogy valószínűleg nem minden üzlet kínálja fel ezt a lehetőséget, valamint egyelőre csak a PS4 és XBOX One kiadásból látni ilyet, vagyis a PC-sek megint kimaradnak belőle, ha igaz is lesz a dolog.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz thomasvold #159 üzenetére

    Lesz benne New Game+, azaz végigjátszás után újra lehet kezdeni a meglévő skillekkel, valamint háromféle skill-tree fog megnyílni, melyek segítségével jobban specializádhatunk.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Shadow of the Tomb Raider - Gamescom 2018 NVIDIA RTX Trailer [4K 2160P]

    Hát ez valami atomkirályul néz ki. :Y :C :Y

    Már csak az a kérdés, hogy vajon egy "mezei" GTX 1080Ti-n milyen lesz a látvány, merthogy RTX-en brutálisan néz ki, az tuti! :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Shadow Of The Tomb Raider - Nvidia RTX Ray Tracing On vs Off Comparison

    Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem nem fog hiányozni az a pár extra árnyék, ami előjön az RTX bekapcsolásakor. A közönség tapsolása sem tűnik olyan meggyőzőnek... :U

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz hackeeeee #190 üzenetére

    A Shadow of the Tomb Raidert még egyáltalán nem sugárkövetésre optimalizálták, máskülönben az évközi bemutatókat már 4K-ban is azzal nyomatták volna, nem GTX 1080Ti-vel.

    Úgyhogy szerintem megnyugodhat mindenki. :K Akinek a gépe kellő sebességgel képes futtatni a Rise of the Tomb Raidert, annak valószínűleg a Shadow of the Tomb Raider sem fog gondot okozni. :N

    Különben is, írták, hogy az RTX nem is lesz benne megjelenéskor, hanem később jön patch formájában. Ráadásul ez csak afféle ráerőszakolt "mókányság" lesz, aminek valószínűleg nem sok értelme lesz akkor, ha valóban csak 1080p-ben lesz élvezhető sebessége a játéknak mellette.

    Viszont a következő Tomb Raidert már szerintem erre fogják fejleszteni, ergo felkészülhetünk, hogy RTX nélkül el sem fog indulni, vagy ha mégis, olyan fapados grafikával, amitől elmegy mindenki kedve. Legalább visszatérünk a sírrabló gyökerekhez, többet fogunk zárt terű sírkamrákban tartózkodni, mint akciózni a felszínen... :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz thomasvold #207 üzenetére

    Küldhetnék már lassan a kulcsokat is, engem most leginkább az izgat, hogy aki a GMG-ről vette meg a Croft Editiont és beaktiválja, meg fogja-e kapni a 48 órával korábbi startot. Nem a két nap extra idő miatt, annyit már kibírnék, csak előre kell szólnom, hogy nem csak péntekre, hanem csütörtökre is szabit kérek. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz thrill #236 üzenetére

    Az előrendelői bónuszokat fel szokták tüntetni az üzletek, hogy mit tudnak vállalni belőle, azaz ha a 48 órával korábbi startot biztosítani tudják, akkor biztosan megkapod két nappal start előtt. Viszont ha nem, akkor azt előre oda szokták írni, hogy ilyen és olyan oknál fogva csak 14-től tudsz vele játszani. Ha nem írnak semmit és mégsem kapod meg időben, akkor nem tudom, mit tudsz csinálni, de annyi biztos, hogy én onnan többé nem rendelnék elő semmit.

    (#235) blue01song: Most én is hasonló cipőben járok, mert a GMG-ről vettük meg többen is a Croft Edition-t, és még nem kaptunk kulcsot, pedig már rég ki van fizetve. Viszont aki korábban vett onnan, megnyugtatott, hogy meg lehet bennük bízni. Csak azt még mi sem tudjuk pontosan, mikor kapjuk a kódokat, mert az előtöltés hamarosan elkezdődik, ha valóban lehet tolni 12-től, akkor napokon belül meg kell, hogy küldjék. Megígérni ők sem tudták, hogy időben meglesznek.

    Engem mondjuk annyira nem izgat a 48 órával korábbi start, mert 12-én melőzok, csak csütörtöktől leszek szabin. Ha péntektől tudok csak játszani, akkor sem dől össze a világ, viszont akkor leszek teljesen nyugodt, ha végre a Steam könvtáramban figyel a Croft Edition, addig én is izgulok, mi lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Na, én is most nyugodtam meg teljesen... illetve majd 13-án este, mert sajnos akkor még meló lesz, ha esetleg 12-én este már tudok vele játszani, akkor nagyon hosszú műszak elé nézek szerdán. :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz thomasvold #294 üzenetére

    Addig örüljünk, míg valamelyik nagyokos pénzeszsák rá nem jön, hogy így be tudjuk szerezni olcsóbban, és elintézi, hogy euróban számoljanak ott is...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz namenyicsavo #348 üzenetére

    "Early Access Unlock - September 12th 9:00AM Pacific"

    Mivel mi kilenc órával járunk előttük, ezért nálunk este 18:00 órakor lehet elkezdeni a játékot. Mondjuk nekem pont jó, mert még ma 17:00-ig melózok, mire hazaérek, megfürdök és megkajálok, pont kezdhetem is el. Utána vasárnapig tudom nyomni, mert szabin leszek. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Nekem is elindult már végre, de kegyetlenül lassan. Biztos vagyunk páran, akik szedik. Vicces, a 26 giga lent volt seperc alatt, míg 100 MB milyen lassan ér le.:)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Belenéztem pár percre. Egyelőre csak arra voltam kíváncsi, hogyan fut a játék. Nos, nálam 1440p-ben, DirectX 12 alatt maximális beállításokkal*** gyönyörűen megy. Nem mértem sebességet, amúgyis VSync mellett játszok, de szerintem a GeForce Experience jól lőtte be a játékot, egy röccenést sem látok és szerintem a grafika is szebb, mint volt a Rise esetén.

    Egy kép a legelejéről:

    Majd ha kiérek külszínre és nappal lesz a játékban, lövök egy képet, hogy milyen a grafika. Szerintem nem lesz gond, nekem tetszik.:)

    MOD: Viszont a játék parancsikonja nagyon primitív lett, készíthettek volna szebbet is neki... :(

    ***: A maximális beállítások alatt azt értem, amit enged a gép. Pl. nekem nincs HDR-képes megjelenítőm, így azt nem is engedi bekapcsolni. Meg persze RTX sincs és szerintem nem is lesz egy darabig.:)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Na, ez a tuti viszonyítási alap. Lefuttattam a beépített benchmark-ot, kikapcsolt VSync-el. Íme az eredmény.

    Tehát, az adatlapomon szereplő konfiggal, 2560x1440-es felbontás, "Highest" beállítással:

    Egy kép a benchmark-ból:

    Na de most már tényleg játék. Eggyé kell válnom a dzsungellel.:)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #407 üzenetére

    Nincs összehasonlítási alapom, mert nekem már előbb fent volt az új driver, mint ahogy elkezdtem játszani, így nem tudom, gyorsul-e valamennyit a régihez képest.

    (#411) gainwardgs: Még épphogy csak belenéztem, meló után már nem nagyon tudtam sokáig fent maradni. Az alapján, amit eddig láttam, nekem szebbnek tűnik, legalábbis a karakterek mindenképp. Majd ma be lesz pótolva és meglátom, milyen igazából. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Nos, pár óra játék után számomra hozza az eddigi részek színvonalát, bár az is kétségtelen, hogy nem sokban tér el azoktól, már ami a játékmenetet illeti. Van pár újítás, például már ideje volt, hogy a víz alatt is lehessen úszni és felfedezni, valamint visszahozták az - utoljára az Underworld-ben látott - falon futást, kötélen ereszkedést és lengedezést, amitől látványosabb lett a felfedezés.

    A grafika szerintem összességében véve szép, bár néhol eléggé kopottasnak tűnik. A dzsungeles pályák nagyon szépek - hát még ha lenne HDR-képes monitorom -, a barlangok viszont jó sötétek lettek néhol, persze ez így reális. Viszont azt igazán megoldhatták volna, hogy fel lehessen kézzel is kapcsolni Lara lámpáját, mert néha alig láttam valamit. És ez nem csak a kazamatákban, hanem a felszínen is jó lenne pár eldugott helyen...

    Én az "Eggyé válok a dzsungellel"-nehézséget választottam, vagyis a Hard-ot, egyedül a harc nehézségét vettem le normálra, mert azokat a részeket nem csípem. Viszont a feladványok és felfedezés maradhat magasabb szinten, nem hiányoznak a világító dolgok. Mondjuk így biztos lesz valami, amit nem fogok elsőre észrevenni, hogy meglegyen a 100%, de majd utána végigvisszük még egyszer. :)

    Egyelőre nem láttam égbekiáltó hibát, néhol picit meg-megakad töltés közben, még úgy is, hogy SSD-ről játszok. Persze nem vészes, pár pillanatról van szó, de akkor is zavaró. Kíváncsi vagyok a Challenge Tomb-okra, direkt nem néztem meg róluk egy videót sem, magamtól akarom megoldani őket. Eddig egy kisebb sírt találtam csak, amiben egy kesztyű volt, remélhetőleg később haszna is lesz, nem csak a statisztikát növeli.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Beast007 #434 üzenetére

    Nekem a GeForce Experience így állította be, hogy szerinte ez optimális, igaz, ennél feljebb már nem is engedi tenni:

    De ahogy fentebb láthatod, kíváncsiságból feltettem "Highest"-re, és 1440p-ben még ott is megvolt a 80 FPS átlag. De látványban nem vettem észre különbséget, így inkább hagyom, hogy a GeForce Experience állítsa be a játékot.

    Viszont ezzel az indítóikonnal nem vagyok kibékülve, elrondítja a desktopot. Már a Windows XP-ben is szebb ikonok voltak az asztalon, ez trágya. Remélem, cserélik hivatalos startkor...

    ...vagy esetleg valaki nem tud készíteni egyet? :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz VikMorroHun #448 üzenetére

    Nem az a gond, hogy nem tudom lecserélni, hanem hogy nincs mire... a Sajátgép ikonja pl. nem mutatna jól vele, ahogy a korábbi TR részeké sem...

    Vagy ha már ragaszkodnak ehhez a monokróm napfogyatkozáshoz, akkor tegyék élesebbé.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Lassan, de biztosan magába szippant a dzsungel, egyre jobban tetszik a játék. Bár van pár apróság, amit zavarónak találok, például tényleg jó lenne, ha mi kapcsolgathatnánk a lámpát, mert néha tök sötét van bizonyos helyeken, nem látni semmit.

    Viszont szerencsére sokkal több van benne, ami javult. Például most már mintha valóban kevesebb lenne a harc, legalábbis eddig kevéssel találkoztam, szerencsére. Jóval több sírkamra és kripta van ezúttal, mint a Rise-ben volt, ennek nagyon örülök, bár lehetnének nehezebbek is, Hardon sem jelentenek nagy kihívást azoknak, akik már játszottak a korábbi epizódokkal.

    Szintén jópofa, hogy a monolitok sem mutatják meg egyből, hol van eldugva a kincs, hanem egy "fejtörő" alapján nekünk kell megtalálni. Remélem, ez végig így lesz, eddig csak egy ilyet találtam, de nagyon tetszett a dolog (bár ez is hamar meglett), szóval bízom benne, hogy a többi is hasonló lesz. Jó volt végre kicsit gondolkodni és magamtól keresni a megoldást, nem pedig csak nyomni egy "Q"-t és világított öt mérföldről a rejtekhely. :)

    Persze ezzel az is együtt jár, hogy - legalábbis a kezdeti szakaszban - sűrűn járhatunk úgy, hogy felfedezünk valamit, vagy rátalálunk egy rejtett ösvényre, ami elvezet egy titkos kincshez, ám a ládát nem tudjuk kinyitni, mert nincs meg hozzá a kulcsunk. :) Na, ilyenkor szopás van, mert jöhetünk vissza később újra a rejtekúton. :U Na, de pont ezek miatt szerettük anno. a régi Tomb Raidereket, amikor egy ajtó kinyitásához tucatnyi kulcs kellett, amit a pálya különféle rejtett zugaiban találtunk meg. Utána jött a boss, aminél szintén neked kellett rájönnöd a gyenge pontjára, utána már gyerekjáték volt elintézni (Mond valamit az a szó, hogy kentaurok? ;] ).

    A képességeket is felosztották három különféle csoportba, ám ennek csak akkor lenne értelme, ha egy végigjátszás alatt nem tudnánk mindet megszerezni. Oké, még csak valahol az elején járok, de már most is elég sok skillem van, a sírokból is sokat lehet szerezni, vagyis eléggé gyanús, miszerint aki 100%-ra viszi a játékot, ki fog tudni maxolni mindent.

    Ez pedig nem jó, ugyanis így elég jelentős újrajátszási faktor veszik el. Milyen szép is lenne úgy végigvinni többször is a játékot, hogy más skillekkel és játékstílussal megyünk végig. Meg lehet így is csinálni, legalábbis az elején, de utána annyi pontunk lesz, hogy a többi skillre is adunk, vagyis ugyanott leszünk, mint azelőtt.

    Ennek ellenére jó az irány, remélhetőleg a következő trilógiában most már tényleg minden a felfedezésről és sírrablásról fog szólni. Elvégre ezért Tomb Raider a játék címe.:)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Hú, gyerekek, nem gondoltam volna, hogy végre átélem azt az érzést, amit már régen keresek hiába egy Tomb Raider játékban... :) végre gondolkodni is kell benne!!! :R Persze ne gondoljatok semmi bonyolultra, sajnos nem üti meg a klasszikus részek mércéjét a feladványok bonyolultsága, de talán az Underworld szintjén lehet, utoljára ott fordult elő velem, hogy elsőre nem jöttem rá, mit kell egy adott helyen csinálni. :)

    Szóval nagyon jó az irány, én nem értem, hogy eddig miért nem lehetett legalább ilyenre megcsinálni? Szó sincs arról, hogy nehezek lennének a fejtörők, például a Monolitok rejtett kincseit is könnyű megtalálni, ha kicsit is értesz a szójátékokhoz - meg persze ha tudsz angolul -, ugyanis a térképen csak egy jókora terület jelölődik ki, azon belül neked kell nyomokat keresned, hol lehet elrejtve a kincs... ;)

    Sokakat ez nyilván elszomorít, de én speciel örülök neki. Egy lépéssel ismét közelebb kerültünk a valódi sírrabló érzéshez, azaz hogy tényleg Tomb Raider-rel játszunk, nem pedig egy akciójátékkal. Nagyon bízom benne, hogy a következő trilógia már visszatér a gyökerekhez és legalább annyit fogok majd gondolkodni egy-egy feladat megoldásán, vagy ajtó kinyitásán, mint amikor még nem volt sem internet, sem YouTube, mindenre neked magadnak kellett rájönnöd... persze ez ma már csak álom marad, hiszen a mai világban már nem fordulhat elő, hogy ne kerüljön fel YouTube-ra ezen feladatok megoldása... pedig ezzel pont az az érzés veszik el, amikor te magad jössz rá valamire. Az pedig páratlan, én mondom. :K

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    "Én csak itt lógicsálok..."

    Durva ez a rész... mármint nem végigmenni rajta, hanem közben a látványtól komolyan el lehet szédülni. Akinek tériszonya van, itt ne nézzen lefelé. ;] :P

    Véleményem szerint az új trilógiából messze a legjobb rész lett a mostani. Bár az is igaz, hogy kihagyhatták volna belőle azt a pár QTE-részt, amikor szigorúan csak egyfelé tudsz haladni, és amint véletlenül rossz gombot nyomsz, vagy pár pillanatra megremeg a kezed, Lara máris meghal... nagyon lerontják a játék összképét. De hála istennek nincs sok belőle, valamint a harc is érezhetően kevesebb lett.

    Most már nem kell sűrűn egy egész osztagnyi katonát lemészárolni ahhoz, hogy továbbmehess, kevesebben vannak. Viszont a módszer, amivel Lara elteszi láb alól a rossz fiúkat, sokkal kegyetlenebb és alattomosabb, mint korábban. Akárcsak Stallone a Rambo-ban, vagy Schwarzenegger a Predator-ban, sárral álcázva, majd a falhoz lapulva késsel egyenként vágja el a torkukat... szóval igen, Lara valódi ragadozó lett.

    "Ez háttérképnek is beillő látvány"

    Jó, hogy Lara újra tud úszni a víz alatt, viszont szerintem túlságosan is sokat kell néha búvárkodni benne. Igaz, sok kincsre bukkanunk a fenéken, sőt, ajánlatos alaposan szétnézni lent, mert anélkül nem nagyon boldogulnánk később. Bár a víz alatt nem biztonságos, piranháktól kezdve minden les ránk odalent.

    Az NPC-kkel is el kell társalogni, mert sok mellékküldetést, illetve elrejtett kincset, barlangot, vagy kriptát mutatnak meg nekünk a térképen. Sokkal több felfedeznivaló akad a Shadow-ban, mint a Rise esetén, bár a feladványok - igaz, jóval több van belőlük és igyekeztek picit gondolkodásra serkenteni a játékost -, de én úgy vélem, hogy egy régi Tomb Raider-rajongónak, aki végigvitte a korábbi részeket (Vagy legalább az Anniversary-t), ezek a rejtvények és kirakós játékok pár percnél tovább nem fognak tartani...

    De legalább jó az irány. Tudják, merre fejlődjenek a következő részekkel. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #95558144 #530 üzenetére

    "A játék fináléjánál vagyok, és már nagyon várom, hogy vége legyen."

    Én meg pont fordítva. Most tartok 36%-nál, eddig 16 órát toltam bele (Steam szerint), és reménykedem benne, hogy el fogom érni mimimum az 50-et, mire a végére érek. Oké, én veled ellentétben nem azt figyelem, hogy pl. Lara fel tud mászni olyan helyekre is, ahová még egy képzett alpinista sem tudna megfelelő felszerelés hiányában, vagy hogy miképpen mozgatja magát, miközben lő.

    Mondjuk én íjon és késen kívül (meg amit el lehet dobni figyelemelterelés gyanánt, plusz egy pár molotov) mást eddig még nem használtam az ellenfelek likvidálására. Keldor papával ellentétben (#535), aki azt állítja, hogy szerinte kevés lett a fegyveres harc, én inkább azt mondanám, hogy nem is kellene bele egyáltalán ennyi lőfegyver. Egy íj, plusz Lara dupla pisztolya, esetleg sörétes a nagyobb vadak ellen és kész. Minek bele ennyi puska, ha íjjal is tökéletesen el lehet intézni mindenkit, ráadásul anélkül, hogy bárki is észrevenne közben? :U

    Ami a sztorit illeti, szerintem eddig nincs vele baj, nagyjából értem, miről szól az egész, de megvallom őszintén, sokkal jobban érdekel az, hogy minden rejtett kincset felkutassak, megtaláljam a rejtekutakat, rájöjjek, hogy egy adott helyre hogyan kell eljutni, illetve miként kell elkerülni a csapdákat a sírkamrákban, mint hogy mi lesz a "főküldetés" végén. :)

    Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem érdekel a sztori, csak én nem akadok fel ennyire a részleteken, mint te. No offense, of course.. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz thomasvold #557 üzenetére

    Jaja. Mégis sokkal jobb volt, mert az élmény, miután rájöttél, mit kell csinálni, kegyetlen örömet tudott okozni - és tudna ma is, ha nem lenne net és YouTube. A közelébe sem jöhet annak az érzésnek, mint amit a mai játékosok zöme él át - tisztelet a kivételnek -, akik a neten lesik meg a megoldásokat. :K

    (#559) antikomcsi: Igazad van, elnézést, rosszul fogalmaztam, ettől eltekintve nekem ennyi harc bőven elég bele, nem akciózni akarok, hanem sírokat rabolni, végtére is Tomb Raiderről beszélünk. Legyen benne pár ellenfél, meg persze meg kell küzdeni a vadállatokkal és egyéb csapdákkal, de én meglennék lövöldözés nélkül is. Viszont feladványokból és sírkamrákból elviselnék még vagy húszszor ennyit - ÉS VAGY HÚSZSZOR ILYEN NEHEZET, mert ezek bakfittyek, egy taknyos gyerek 10 perc alatt rájön a megoldásra :((( -, vagy tízszer ekkora terepen. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #95558144 #560 üzenetére

    Ha a kés nem elég, akkor ott lesz az íj. ;)

    Ha minden kötél szakad, persze, hogy elő kell venni a fegyvert, de én kizárólag csak a végső esetben nyúlok hozzá, sőt, idegesít, ha megint lövöldözni kell. Egyesével szeretem őket levadászni, mint egy igazi ragadozó, nem pedig gyáva módon távolról, abban nincs kihívás. :D

    Ui.: Na jó, az íjjal néha távolról szoktam lőni, de néha ennyi még belefér. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    17 órát tettem eddig bele, és már 40%-nál járok. Úgy látom, nem lesz meg az 50 óra, akárhogy is szeretném, talán max. 25. Persze ez nem egy Skyrim, amibe már több, mint ezer órát tettem bele és még most sem láttam mindent, de akkor is kevésnek tűnik... :(

    Istenem, de jó is lenne, ha egyszer úgy lehetne játszani a Tomb Raiderrel, ahogy pl. a Witcherrel. Persze nem úgy értem, hogy karddal a kezünkben szörnyekre vadásznánk, hanem hogy tényleg arra mennénk, amerre akarnánk, és ha megpillantanánk a távolban egy romos épületet...

    ...akkor mindenképp el akarnánk jutni oda. :K De az utat magunknak kellene felfedezni. Az lenne csak a jó dolog, ha tényleg nekünk kellene rájönni, merre vezet az ösvény, nem lenne térkép sem, csak azokat a helyeket jelölné, ahol egyszer már jártunk. Mindjárt nem lehetne pár óra alatt végigrohanni rajta. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Ezúton szeretnék gratulálni a fejlesztőknek, valamint megköszönni, miszerint már rég fordult velem elő, hogy fél óráig is eltartott, mire rájöttem egy rejtvény megoldására! :C :R

    Pontosan ez az az érzés, ami már nagyon hiányzott. :R Remélem, hogy lesz még pár sírkamra, ami legalább ennyire megdolgoztat majd. Részemről itt kezdődik a valódi Tomb Raider, bár sajnos még nem értük el a klasszikus epizódok nehézségét (és azt már nem is fogjuk sajnos), de piszkosul jó érzés volt, hogy végre gondolkodni is kellett egy kicsit. :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    -dupla lett, sry.-

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    -bakker, tripla.-

    bocsi, nem tudom, mi lelte most ezt. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák