Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • helkis

    addikt

    kocsmáros éveimben napi 2doboz pirosmalrbi-t szívtam.. ;) (ennek 10-13éve)
    én talán egy új fajhoz tartozom, mivel nem szoktam le azóta se (honvédségben pipáztam pl. ;)), de nem is akarok, mert az élvezetes dolgok közé sorolom, ha minőségi dohányról van szó, de egyet észbe kell vésni, mint minden élvezetes dolognál: a mértékletességet!! hamár ritkán, szívom akkor már adjam meg a módját, pl a 100-as marlbi-nak is más íze van már, amit nem szeretek, ezért ha kedvem van akkor 80-as fehérmarlbira rápöffentek, most is van nálam egy ilyen dobozzal, asszem szilveszterre vettem még, kb 10 szál van benne, ha jól emlékszem, akkor gyújtok rá amikor akarok, de otthon, kocsiban eszembe sem jut, ha van egy jó dumapartner aki cigizik, akkor talán, vagy ha összefutok régi cimbikkel egy sörre, akkor ok szvsz, ilyenkor van hogy egy este elmegy fél doboz is, de nem érzek kényszert, hogy másnap rágyújtsak, sőt reggel, ha kilépek a lakásból még szarul is érzem magam, ha valaki a lépcsőházban elszívott lefelé egy cigit..
    mindezt azért írtam, mert úgy gondolom van a fekete-fehér véglet között is némi élet.. ;)

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • helkis

    addikt

    válasz icecave #1620 üzenetére

    nekem határozottan izlett öregapám marlbija is.. ;) ok, kicsit köhögtem..
    tény hogy vannak szar dohányok, ami nem izlik, ezért olyat nem is szívok..
    egy finom illatú pipa után is megforduok az utcán még mindig.. ez van.. nyilván nem csinánám, ha nem esne jól.. amik eddig izletek: szofilight, kék helikon, mentolospallmal, luckystrike light, west ice, sötétkék multi, stb.. a világoskékmultitól fáj a fejem.. symphonia pedig nagyon ótvar, attól legszivesebben elhánynám magam.
    te miért szoktattad rá magad, ha nem esik jól? :F

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • helkis

    addikt

    válasz icecave #1622 üzenetére

    sex után is büdös az ember, mégis csinálja mindenki, aki teheti, ott is azért a minőségre kell menni szvsz, nem a mennyiségre.. ;) ha nem élvezzük az életet mi értelme van? nyilván aki túlzásba viszi a dolgokat nagyságrenddel lerövdítheti azt, ez mindenki saját döntése..
    én nem a cigit pártolom nehogy félreérts, nem minden pillanatban vágyom utána, mint ahogy írtam is, + megvan a helye, módja ahol elfogadom és én is élvezem a dohányzást, ha épp azt akarom..
    amiket írtam csak a saját tapasztalatom semmi több, illetve talán némi útmutatás, hogy lehet elkerülni a leszokással járó sokkot, önmagunknak megtiltott dologat és ezzel járó rossz érzéseket.. magyarul megtalálni az arany középutat.. ;)

    nem elég ha azt hiszem, hogy jó? :F nekem elég, de mértékletességre törekszem..
    egyszer pont megkérdezték ezt tőlünk anno kollégiumban valami balhé után: kb 50emberből egydül én voltam akinek izlett.. ;]

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • helkis

    addikt

    válasz icecave #1624 üzenetére

    jogos! ;)
    hangosan gondolkodom: mitől lehet az az eltérés, hogy én tudom irányítani ezt, mások meg nem.. arra jutotam így gyorsban, hogy én igazából nem is szoktam rá, csak szoktam dohányozni.. sokaknál a dohányzás valszeg már a szenvedélybetegség fogalmát meríti ki, ahogy az alkoholizmus, vagy a nyerőgépezés, nekik tényleg kell valamilyen gyógyszer, ami helyetesíti a fizikai elváltozásokon átesett szervek átal igényelt nikotint, stb.. valószínüleg aki simán akaraterőből eddig leszokott, az tulajdonkáppen rá sem szokott igazán.. hogy lehetne ezt kideríteni, hogy ki milyen státuszban van? :F

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • helkis

    addikt

    válasz icecave #1626 üzenetére

    tényleg érdekes, mert ha nem akarok dohányozni, mégha kínálnak is, nem fogadom el.. ha meg úgyérzem hogy jó lenne egyet pippantani, és esetleg nincs nálam, akkor akár kérek is egy cigit.. ;) ma pl. elszívtam egy szálat, mert egy értelmes emberrel beszélgettünk értelmes dolgokról a dohányzóban, ez előtt kb 1 hete gyújtottam rá, mikor tesóméknál voltunk, akik hazajöttek pár napra hollandoktól. ő nagy dohányos, nem is számított rá, hogy kérek tőle egy szálat, legközelebb mikor ment cigizni szólt hogy menjek, de nem mentem.. ;) húgilátogató előtt kb szilveszterkor gyújtottam rá legutóbb.. várom a diagnózist :D

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • helkis

    addikt

    válasz icecave #1628 üzenetére

    egyébként én is sokat dohányoztam napi 2 doboz, de akkor az olyan természetes volt, mindig kívántam, jó volt.. hozzátartozott a kocsmároskodáshoz.. ;)
    egyébként, ha végleg le akarnék szokni akkor tuti rosszabb lenne a tudat, hogy ilyet többet nem engedhetek meg magamnak, ergo nagyobb lenne a kényszerérzés, vagy a tiltott gyümölcs is édesebb lenne..
    köszi az eszmecserét, reméljem másoknak is hasznos volt! :R

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés