Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rien

    senior tag

    válasz Nightmare #680 üzenetére

    Ezzel nincs is semmi baj. Persze lehet utálni őket, megértelek.

    Ám azt egyáltalán nem értem meg és ugrottam is rá, hogy soha nem dohányoztál, nem voltál a rabja tehát fogalamad sincs miről beszélsz. De ez a kisebb gondom.
    Ami jobban zavar az az, hogy leszarozol, legyengézel embereket, mert esetleg önerőből nem tudnak leszokni. Tudod ismerek több olyan embert aki napi 12-14 órát gürizik a családjáért szombat és vasárnap is, hogy a gyermekeinek kitudjon teremteni egy lakást, hogy jobb eséllyel indulhassanak az életben.......ám egyetlen szépség hibája van, hogy dohányzik. De eme szenvedélyétől nem tud megszabadulni. Szerinted egy ilyen ember gyenge? Én semmiképp se mondanám, hogy gyenge, legfőképp nem azt, hogy akaratgyenge. Mert lehet, hogy te mint nemdohányzó belehalnál ha ennyit kéne dolgozod, és ehhez kőkemény akarat kell, minden reggel újrakezdeni látástól-mikulásig, hogy másnak örömet okozzon, mert nem ő fogja élvezni a hasznát. Én az ilyen embert tisztelem és mindennek tartom csak gyengének nem.

    Én úgy gondolom, hogy az önerőből történő leszokás sikeressége a függőség milyenségétől függ. És lehet, hogy erről az ember maga nem tehet, mert így kapta a természetét /agyi funkióit nevezd aminek akarod, ugyanúgy mint a szeme színét, ízlését... Én is ismerek több olyan embert is aki bármikor képes leállni, irigylem is nagyon, vagy néha ha jól esik neki elszív egy-kettőt, de nem alakul ki nála függőség. Nekem mint kiderült soha többet egy szálat nem szabad majd elszívnom, mert nálam jön a kőkemény függőség. És nem hinném, hogy pusztán ezért én és a többi leszokni vágyó szarabb embernek avagy gyengébbnek számítana.

    De azért egy valamit jól gondolsz: jó dohányozni. És ez csak egy rizikófaktor a sok közül.

    #682-re: szerintem ez a topik nem erről szól, nyiss egy dohányzás ellenes topikot, itt leszokni szeretnének emberek és sorstáraiktól ötletet/bíztatást kapni a kitartáshoz, nem baszogatást hallgatni, hogy szarok vagytok.

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák