Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shinmegaten

    aktív tag

    válasz Aramir #11163 üzenetére

    Na sikerült a fehérség problémáját megszüntetni. Két rövidebb lábú ellenállást forrasztottam rá egy hosszabb lábúra, amit aztán földeltem a 17-esen, ugyanis akárhogyan próbáltam ráforrasztani a 21-esre (ergo fémkeret), a forrasztás egyszerűen lejött róla. Mintha a fémkereten nem fogna az anyag. Szóval a rajzból kiindulva rávezettem a 17-esre, mert a SNES számára ez ugyanolyan, mint a 21-es.

    Ez így nem vezetett eredményre.

    Aztán fogtam egy negyedik ellenállást és összekötöttem a 18-ast a 20-assal és voilá! A kép tökéletes.
    ...
    Tökéletesen megegyezik a kompozit/RCA bemenet képminőségével. Ez nem pixel perfekt képminőség. Color bleeding-ek, artifact-ok; minden, amit egy RCA bemenetnél el tudsz képzelni. Több játékon is teszteltem, de sajnos ugyanazzal az eredménnyel. Jelen álláspont szerint a kép semmivel szebb, mint a gyári kompozit/RCA kábellel. Erre esetleg valami ötlet? :F

    Továbbá tapasztalok egy olyan furcsa jelenséget, hogy a gyors, vibráló animációk, színek elvesznek és csak mondjuk a páros vagy páratlan képkockákat jeleníti meg az adott animációból, esetleg köztes állapotot, így egy csíkos (talán interlaced) képet adva. Ezt már a PlayStation 2 kapcsán is észrevettem. A szóban forgó televízió egy Samsung LCD HDTV. PS2-n orvosoltam a problémát egy komponens kábel beszerzésével. SNES esetében csak remélhetem, hogy az RGB segít ezen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák