Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sennalacy

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kicsit rendet kéne tenni a fejemben illetve némi segítség sem ártana.

    A rendbetétel a következőre vonatkozik. Lehet-e MPEG2-es régebbi tunerrel szerelt tévével kábelen érkező digitális adásokat fogni amennyiben DVB-C-s tuner van benne? Vagy az MPEG2-MPEG4 ott is bezavar és ki van zárva? Ha ki van zárva, akkor a többit ne is olvassátok! :D Esetleg annyi merült fel bennem, hogy ki lehet-e cserélni benne tunert újabbra?

    Amennyiben nem úgy a következővel szenvedek két napja.. Van egy LE40656A1FXXC típusú tévém, amiben sajnos még MPEG2-es tuner van. Egy másik szobában egy XL2270HD-s verzió simán látja az újabb tunernek köszönhetően a digitális adásokat jelenleg. Ezen felbuzdulva álltam neki a keresésnek.
    Persze nem talál semmit egyik válaszható ország szerint sem. Főként nyugat európai országok vannak felsorolva. Láttam valahol hogy valaki Finnországot javasolt beállítani régebbi tunerekhez, illetve azt javasolta, hogy ha nem lehet kiválasztani, akkor szervíz menüből gyári alapra állítva a tévét majd újra előjön ez a lehetőség is.. Természetesen ezt is kipróbáltam.. a gyári alap semmi változást nem hozott a válaszható országok terén.. viszont a szervíz menü ezen pontján tudnék állítani Egyéb-0-3, Orosz, Északi..stb régiókat, de nem tudom melyiket kellene, illetve egyet próbáltam nyomni Egyéb-1 re, de attól nem változott semmi.
    Firmware frissítés.. A tévémen a szervíz menü szerint a következő van sorban egymás alatt: T-PRLPEUS-1002.0, T-PRLPEUMD-1009.0, T-PERLDEUC-1011.0 A Samu oldalán elérhető legfrissebb elvileg a T-AMBPEUMD-1023.0.bin Ezt letöltöttem rátettem 3 féle FAT32-re formázott USB eszközre, semmi más nem volt a kártyán, de csak felvillan, hogy 30mp-ig is eltarthat a keresés, majd eltűnik az ablak és semmi. Más fórumokon olvastam, hogy esetleg át kell nevezni a már meglévő formához hasonlóan AMB helyett PRL-re, amit megtettem, de szintén ugyanez történik.. Szóval ez se megy. (exe kicsomagolva, fennhagyott exével vagy anélkül is próbáltam, semmi más nem volt a kártyán)
    Valakinek valami használható ötlete? Mit állítsak a szervíz menüben, van-e értelme piszkálni, vagy hagyjam a fenébe az egészet?

    [ Szerkesztve ]

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz sandró60 #20167 üzenetére

    Köszi, látom te már végleg belefáradtál.. erre számítanak! :D
    Nekem se tetszik az ötlet, hogy itt a TV, mellette már van egy beltéri (természetesen azon csak DVB-T, és DVB-S tuner van) és tegyek mellé még egy boxot, és 3 távirányítóval bűvészkedjek mire találok egy csatornát.. :(((

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    Hát srácok... olvasgattam itt a topicot és belefutottam ebbe a "kamu 4K" dologba, illetve 4K-s tévék monitorként való ajánlásába illetve nem ajánlásába. Ezzel kapcsolatban pár dolgot itt tisztába kellene tenni.
    1. Ha megvan minden képpont akkor a kijelző natív 4K. Olyan létezik, hogy egy nem 4K adás felkonvertálással "kamu 4K"-s lesz, de ez nem a tévé hiányossága és nem rossz dolog bár nyilván nem lesz olyan minőség mint a valós 4K jel. De nincs olyan tévé ami nem 4K-s jelből natív 4K-t csinálna! Minden 4K tévé felkonvertál ha alacsonyabb jelet kap, az, hogy ezt milyen minőségben teszi az lehet eltérő.. Csak azt tudom elképzelni amikor azt mondják itt egyesek, hogy a 8000-es széria 4K-ban jobb, hogy azokban erősebb processzor van így több "lóerővel" talán bonyolultabb, jobb algoritmus szerint konvertálva szebben tudja megoldani a az átalakítást, de attól az még nem lesz natív 4K-s jel, csak közelebb lesz hozzá megjelenésben. 4K-s jellel minden kijelző aminek megvan a szükséges képpontszáma natív 4K képet fog adni. De ha így van és csak az erősebb proci miatt látványos felkonvertálási különbség van az egyes szériák között nem 4K-s jel esetén akkor ezt kell mondani. Ami nem ugyanaz mint kamu 4K vs. natív 4K!
    2. Az igaz, hogy az 1.4-es HDMI csatlakozás nem ajánlott 4K-hoz, de az nem, hogy azon csak full HD jel érkezhetne és azt a tv felkonvertálja csak 4K-ra... Nem. Az 1.4-es is képes 4K-s jel továbbításra csak max 30 képkockával 60 helyett. tehát natív 4K képet látsz csak nem 60 képkocka frissítéssel. Tehát itt az a kérdés, hogy mely tévékben van 1.4 és melyekben van 2.0-ás HDMI csatlakozás. Ha valamelyikben csak 1.4 van akkor az attól még lehet 4K, csak nem 4K/60 képkocka jel fogadására képes amitől nyilván nem javasolt megvételre, de attól az még natív 4K csak a korai eresztésből.
    3. Az, hogy 4K-s a tévé, nem jelenti, hogy a fullHD tartalom életlenebb lenne rajta mint sima fullHD tévén mivel 4-el osztva pont azt a felbontást kapjuk, így csupán 4 pont lesz egyforma színű és kész. A homályosság akkor jelentkezik ha nem arányos nagyítás vagy kicsinyítés történik egész számú többszörössel. pl. egy fullHD kijelzőn egy 960x540-es kép pontosan olyan képponthelyesen lenne "éles" mint az 1920x1080 csupán a felbontáskülönbség miatt lenne pixelesebb a kisebb felbontás. Egy 1280x720-nál már nincs egy az egyben megfeleltethető képpont tehát ott már homály lesz, ezt jelenti a nem natív nézet. Lényeg, hogy egy 4K-s tévén is lehet az asztal 4K-ban gyönyörű 4K háttérképpel, de ha nincs elég lóerő a videokártyában a 4K-hoz akkor pont ugyanúgy lehet játszani fullHD-ben mint egy fullHD monitoron, semmivel sem lesz életlenebb a kép elvileg. Tehát nem igaz, hogy 4K-s tévéhez feltétlenül két 1080-as kell SLI-ben.. :)

    (Bocs, ha már ezt valaki így végigzongorázta korábban, azt a hozzászólást nem láttam )

    [ Szerkesztve ]

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    Sziasztok! Vettem egy Qe55QN85A tv-t és megpróbáltam pc monitorként használni. Elvileg 10 bites panel a displayspecifications szerint, de nvidia driver alatt csak 8 bitet mutat szürkén, és csak az YCbCr420 kimeneti színformátum választhartó, semmi más nincs ott sem. :F Ennek megfelelően a dinamikatartomány is csak korlátozottra állítható.

    Ez normális, vagy valamit nem jól csináltam, esetleg gyenge minőségű hdmi kábel a probléma? :F

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz Celtis #155020 üzenetére

    Sikerült megtalálni... :W :W :W :W :W :W :W :W Tv beállításokat kell változtatni. A bemeneti HDMI jeleknél kell kibővítettre tenni.

    A videóhoz képest nekem annyi volt, hogy nem azonnal változott, hanem át kellett dugni másik hdmi portra amit változtattam.
    Így már van RGB, sőt 12 bit, és persze teljes dinamika tartomány is

    [ Szerkesztve ]

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

Új hozzászólás Aktív témák