Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashget

    félisten

    válasz sandró60 #60316 üzenetére

    :R
    olybá tűnik amit eddig használtam kontakt hibássá vált USB hosszabbító a sok ki-be huzigálástól (pent használok)

    Realme GT Master Edition

  • oimuka

    tag

    válasz sandró60 #60316 üzenetére

    Lehet, a nagyokosok megint azt fogják mondani, hogy hülyeséget beszélek, de azért leírom.
    Azoknál a tévéknél, amiknek csak 0,5 amperes USB csatlakozójuk van, nem ajánlatos hosszabbítót használni, ha olyan külső merevlemezt csatlakoztatunk, aminek nincsen saját áramellátása. Sajnos a hosszabbítók ellenállásának leküzdésére nem elég a fél amper. Előbb utóbb nem kap elég áramot, és csak kattogni fog a merevlemez.
    Kímélni szerettem volna a tv USB csatlakozóját és vásároltam egy 1,8 méteres hosszabbítót, naná, hogy nem működött vele a merevlemez. Ráakadtam a neten 20 centis USB hosszabbítókra, rögtön rendeltem is hármat. Működtek ideig-óráig, de egy idő után bedobták a törülközőt. A kábelek jók, csak a merevlemezt nem lehet használni velük. Azóta csak a vinyó saját kábelét használom (18 centis). És az sem mérvadó, ha a boltban kipróbáljuk egy ugyanolyan tévén a hosszabbítót. Az 1,8 méteres hosszabbító ki lett próbálva, itthon mégsem működött a merevlemezzel (pendrive-al viszont igen, tehát a kábel jó volt).
    Azóta már orvosolták ezt a problémát, mert az újabb modelleknél már 1 amperes az USB csatlakozó, ehhez már nyugodtan lehet hosszabbítót használni.
    Kár arról vitázni, hogy kinek milyen hosszabbítóval működik, én naponta nézek filmet külső merevlemezről, nem csak egy hónapban egyszer.

Új hozzászólás Aktív témák