Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz bali93 #4395 üzenetére

    Bármelyik CM10, pl. De ha beleolvasol a ROM-ok xda-topikjába, képbe kerülsz percek alatt.

    ------------------------------------

    Tegnap szívtam egy mélyet, öblöset a tablettel. Gondoltam, felteszem a CM10.1-et. Letöltöttem, előtte okosan backup titanium backuppal és cwm-mel, ahogy kell, majd telepítés. De a ROM nagyon nem jött be a középre tolt szoft gombokkal és a felülre helyezett, miniatűr értesítési sávval. Na, menjünk vissza az utolsó CM10-re. Wipe, ROM telepít, gapps telepít, indít, billentyűzet FC, gmail FC, beállítások FC, szar volt az egész. Újrarakom, ugyanez. Na, ennek fele sem tréfa, visszatolom a nandroidot. Visszaállítás felén újraindul a tab, bootloop. Onnantól kezdve bármit csináltam cwm-ből, nem ment: be tudtam lépni, de sem helyreállítani, sem formázni, sem flashelni nem sikerült, franc tudja, miért. Nem volt más hátra, visszatettem egy gyári ROM-ot odinnal számítógépről. Egy pillanatnyi elmezavar következtében telepítés után beléptem a gyári recoverybe (látni akartam, tudok-e wipeolni), és leformáztam a teljes gépet, így elveszett minden mentésem. Tényleg szerencse, hogy a mobil könyvjelzőket 1-2 hetente fellövöm felhőbe, más lényeges meg nem nagyon volt a tableten.

    Ahogy sikerült visszamenni CM10-re: volt egy aokp milestone 6 nandroid a pc-n, azt visszatoltam, működött tökéletesen. (Érzésre jóval lassabb, mint a CM10, pedig akkoriban egész elégedett voltam vele.) Frissítettem a bootloadert és a recoveryt, ezután letöltöttem egy másik CM10-et, mint amivel eljutottam a bootloopig, és megnéztem, egyáltalán jó gappsot töltöttem-e le. Na itt volt a gond: CM10.1-hez való gappsot tettem fel a CM10 ROM-hoz eredetileg, ezért nem működött a gmail, ezért állt le minduntalan a billentyűzet. Persze ez valahová le is van írva az xda-n, hajnalban megtaláltam.

    Tanulság, sokadszor: nem pánikolni, sokat olvasni, nem lehet eléggé figyelmes az ember. És persze rendszeresen menteni.

Új hozzászólás Aktív témák