Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bengabe

    friss újonc

    Sziasztok!
    Alapvetően Paradox riasztóközponthoz értőktől szeretnék kérdezni.
    Adott egy 2000-2001-benntelepített Paradox Esprit talán 728 vagy 738 rendszer. Pontos típust nem tudom, nem én szereltem/szereltettem, k639eu az egyik kezelő a másik csak led-es 626 v. 629. Ezek pofára olyan egyformák, szétszedni meg nem akarom őket, mert nem velük van probléma.
    A probléma: az egyik zóna szabotázs riasztásokat dobál véletlenszerűen kikapcsolt (nem élesített) állapotban. Mindig ugyanaz a zóna. Érzékelőt cseréltem a régi helyett (kb.476) egy 525dm-et szereltem fel. (ha már cserélni kell, akkor javítsunk kicsit) A bekötésen nem változtattam (NC no EOL szabotázs felismeréssel) Az érzékelő rendben működik a jelek szerint, de ismételten volt egy riasztás nem sokkal a csere után ugyanaz a zóna és ugyanúgy szabotázs. Ebből következően a központ oldalon kellene keresnem a hibát. Találkoztatok már esetleg ilyen hibával? Van esetleg egyszerű gyógymód? Egyenlőre Bypass-olom a zónát, de ez csak sebtapasz…
    Előre is köszönöm a választ!

  • Bengabe

    friss újonc

    válasz v.attis #1555 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Ezexerint nem egyedi eset. Fontolgattam a csere lehetőségét, de alapvetően eddig nem sok bajom volt vele. Nagyapám bölcs mondása pedig az volt: “Édes fiam, ami nem romlott el, azt ne javítsd meg!” miután ripityára szedtem a Sokol rádióját… :)
    Földszint, nem padlás, csőben, mivel az érzékelő oldalon cseréltem, a kötés ott rendben, az elfúráshoz azért nem ártott volna fúrni, de nem tettem mostanában ilyet arrafelé, szóval az kb. kizárt… a központ oldalt nem néztem még, de azt holnap még megnézem.
    Rendben, fordítok egy szőnyeget Mekka felé. :) :)
    Ha hosszabb távon csere, akkor Paradox vagy DSC? Újra kell húzni az egészet, vagy ezen az UTP-n elmennek az újabb címezhető bus-os rendszerek is?

  • Bengabe

    friss újonc

    Nem UTP, az hülyeség volt részemről, “rendes” 6x0,22 kábellel van szerelve…🤦‍♀️
    Köszönöm a válaszokat, megfontolom a cserét is, hosszabb távon biztosan, ha nem tudom megoldani, akkor rövid távon.
    Ahogy nézegettem bármit is bele lehet már álmodni egy riasztó rendszerbe, annak előnyeivel és hátrányaival együtt.

Új hozzászólás Aktív témák