Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcedli

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis élménybeszámoló néhány nap után. Eddig egyvalamit találtam, amiben a R2 sokkal jobb, mint az Onyx Booy Note Air 2 (OBNA2), az pedig a szövegfelismerés. Mármint egy teljes kézzel írt jegyzet felismerése, ha erre valaki igényt tart. Abban tökéletes célhardver és szoftver.

    És akkor az OBNA2:

    Külső
    Mindenképp kell tok, és rendes tolltartó. Az oldalhoz tapadás tökéletes addig, amíg nem veszed kézbe a tabletet, mert onnantól kezdve mindig hozzáérsz, és akár le is eshet. A tok azért is szükséges, mert a hátlapja gyorsan elkezd karcolódni, ha mindenféle asztalra lerakjuk és mozog rajta. Márpedig nem tapad az asztallapon.

    Launcher
    Mivel droid, bármilyen launchert rá lehetne rakni, én mégsem teszem, mégpedig azért, mert függetlenül a képességeitől, ez még mindig egy céleszköz. Annak meg igen jó, és az indítólapja minden igényt kielégít. Külön oldalsávon érhető el a settings, alkalmazások, jegyzetelés és az e-book olvasó.
    Az e-book olvasója igencsak fejlett, tulajdonképpen mindent (is) kezel. Ez nyitja a sima pdf-et, a különféle formátumú e-bookokat, természetesen mindenhol kézreáll a toll és a jegyzeteléshez szükséges összes eszköztár. Ezen felül kétpaneles módban is lehet kezelni, ahol bal oldalon a könyv, jobb oldalon pedig a jegyzettömb. Természetesen ezeket külön/együtt is kezeli, lehet exportálni, stb.
    Gesztusok testreszabhatóak, alulról felfelé legyintve 3 zóna van, ezekhez mindhez lehet funkciót társítani. Fentről lehúzva kétzónás, mint a legtöbb telefon manapság, bal oldalon az értesítések, jobb oldalon a contorl center a kapcsolókkal, funkciókkal.

    Fájlkezelés
    Mint azt írtam, kicsit nyögvenyelősnek éreztem a gyári megoldást. Mivel nincs android telefonom, így nincs app, amivel megoldanám, így a BooxDrop beépített rendszert próbáltam. Az annyi, hogy van egy QR kód (azonos LAN eszközök között) vagy honlap (más hálózaton lévő eszközök között), amin be lehet lépni, onnan viszont egyszerűen annyi, hogy az ablakba feltölti az ember a fájlt, és kész. Le is szinkronizálta.
    Ez sokkal tovább egyszerűsödött azáltal, hogy felraktam a storeból a Solid Explorert, amit régen sokat használtam. Itt simán be tudtam állítani mind a Google Driveot, mind pedig az otthon használt SMB megosztást. Így egy kétpaneles rendszerben (mint a Total Commander) pont annyira egyszerű bármilyen fájl mozgatása, mint ahogyan sejtitek.

    Napló/Jegyzetelés
    Nos igen, ebben teljesen tökéletesen működik. Mint azt már írtam, a hosszabb szövegek felismerése nem igazán jó, ugyanakkor ez csak részben igaz. Az Onyx saját billentyűzetét használva bármilyen beviteli mezőben lehet ceruzával írni, amit felismer szépen, szinte egyáltalán nem hibázik, ha csak szavakról van szó. De a lényeg az: ha valakinek kézírásfelismerés elengedhetetlen, akkor inkább az R2 való neki - mostmár havi előfizetésért.

    Sokat gondolkodtam a jegyzetelésen, főleg munkahelyi környezetben, és azt hiszem, megtaláltam a legjobb megoldást. A szabad kézi jegyzettömb helyett inkább a klasszikus határidőnapló megoldást választottam. Ez egy 1240 oldalas pdf fájl (amit kb 1 mp alatt megnyit a tablet - döbbenet), amelyben gakorlatilag crosslinkek segítségével iszonyat hatékonyan lehet mozogni. Van éves/negyedéves/havi/heti/napi nézet, mindegyikhez külön csatlakozhat jegyzet oldal. Van feladat-nézet, amely egy index oldal, és az aloldalak onnan is linkelve vannak. Van külön jegyzetek része, amely szintén kb 30 oldalon keresztül, tartalomjegyzékkel elláthatóan működik linkekkel. És mindeközben nem zavar be a pdf lapozása sem (vagy ha igen, akkor letiltható az ujjal érintés) a képernyő jobb/bal oldalára tappantva.
    Ezt a fájlt meg tudjátok venni R2-re vagy OBNA2-re optimalizálva, itt találjátok:
    https://www.etsy.com/shop/ePaperTemplates?ref=simple-shop-header-name&listing_id=1005096670
    Nekem nagyon bevált.

    Egyszóval nem bántam meg, hogy ezt a testreszabhatóbb kütyüt vettem, az én igényeimhez jobban passzol.

    P.s.: a Lamy AI Star tökéletesen működik vele, gombnyomásra radíroz, tehát abszolút funkcionális tartozék.

    #csakawaze

Új hozzászólás Aktív témák