Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Montim

    csendes tag

    Üdv emberek!

    Tavaly decemberben jutottam hozzá a készülékhez, pontosabban az MDZ-16-AB változatához.
    Beüzemelést követően egyből frissítettem Oreo-ra, mert nem a root-olás volt a célom, hanem a stabil működés. Mint ahogyan írtátok a frissítéssel egyaránt járhatnak szoftveres negatív hatások (nálam felismeri a külső merevlemezt, lehet érdemes lenne másik gyártótól származó elektronikát használni, kábelt cserélni), mivel nincs viszonyítási alapom ezért egyet emelnék ki a jelenlegi verziónál, ez pedig a minimális belső tárhely esetén jelentkező szaggatások amit külső tárhely hozzáadásával lehet korrigálni.

    Előző hibához kapcsolódóan hardverileg egyetlen egy hátrányt tudnék kiemelni, ez pedig az usb 2.0-ás csatlakozó, mert a rákötött eszközök számát és ethernet-tel való kiegészítést a következő hasonló adapterrel oldottam meg:
    https://www.ebay.com/itm/Ugreen-Ethernet-Adapter-USB3-0-2-0-Gigabit-Network-3-Port-USB-Hub-Fr-Macbook-Wii/232901100061?hash=item3639fcc21d:m:m-wstN8_CDOGe07ZykKeK9A:rk:1:pf:0

    Azonban 3.0-ás csatlakozás hiányából kifolyólag csak 100mbit-et tud produkálni LAN-on keresztül, ami azért valamelyest bosszantó lesz 1000mbit-es internet előfizetés mellett amit hamarosan fognak bekötni.
    Ráadásul a migrált pendrive/külső meghajtó esetén egyaránt jól jönne a 3.0-ás adatátviteli sebesség mert a belső tárhely nem elegendő a későbbiekben (a belső tárhelyre telepített programok lényegesen gyorsabban futnak).

    Ezektől eltekintve tökéletesnek tartom ár/kategória arányában a szerkezetet.

    Fájlrendszer:
    Érdemes elsősorban felhőben tárolt anyagok megnyitására (Google drive, Dropbox) alkalmas szoftvert használni (Es file manager, file manager premium), hogy ne kelljen folyton rohangálni pendrive-al a készülékhez, ráadásul vannak olyan programok amik a beépített play áruházban nem találhatóak meg (Internet Archive Game Launcher, Total Commander), egyszerűbb notebookon/tableten keresztül letöltött apk-kat (www.apkmirror.com) onnan szinkronizálni.

    Média lejátszó:
    Eleinte MX Player-t használtam a média tartalmak lejátszásra (480p, 720p, 1080p), amivel meg voltam elégedve és a későbbiekben tudtam meg, hogy a Kodi (XBMC) amit régebben IP TV stalker modullal történő használata miatt volt, egyaránt kompatibilis az eszközzel, ami azért lássuk be lényegesen nagyobb tudással rendelkezik nyílt forráskódja miatt egy valag Addon-nal.

    Amik kiemelhetők ezek közül:

    - Opensubitles.org: a honlapon igényel egy gyors regisztrációt, a beállításoknál felhasználónevet/jelszót megadva a filmlejátszásnál le tudja kérni az aktuális feliratokat, előre helyezve a legoptimálisabbat, és letöltve/beillesztve azt a filmhez/sorozathoz.

    - Youtube: be lehet jelentkezni és közvetlen hozzáférni a saját lejátszási listákhoz

    - Internet Archive Game Launcher: Retroarch-ot használva egy pofás felület-et ad az archívumhoz való hozzáféréshez és a játékok letöltéséhez.

    Konzol:
    Retorarch, minden fajta old school konzol gép emulálására alkalmas (Amiga, Atari, Commodore 64, Gameboy, N64, NES, SNES, PS, ZX Spectrum) szoftver XMB felülettel.
    Szükséges a Core (emulátor) letöltése egyes platformokhoz, betöltés után pedig meg kell adni a ROM-ok (játékok) mappáját.

    Amigánál valamivel problémásabb a helyzet, mert szükség van frimware-re (kickstart.rom), ezen felül egy konfigurációs fájlra ami tartalmazza a firmware/rom helyét és a gép hardver beállításait.

    kickstart_rom_file=/storage/emulated/0/RetroArch/downloads/kick.rom
    chipmem_size=1
    bogomem_size=2
    use_gui=no
    nr_floppies=2
    cpu_type=68000
    cpu_speed=real
    cpu_compatible=true
    ntsc=false
    chipset=ocs
    immediate_blits=false
    gfx_linemode=double
    gfx_framerate=1
    sound_output=normal
    sound_frequency=44100
    sound_channels=mixed
    sound_interpol=none
    show_leds=true
    floppy_speed=100
    gfx_center_vertical=smart
    gfx_center_horizontal=smart
    gfx_color_mode=16
    floppy0=/storage/emulated/0/RetroArch/downloads/Prince of Persia.adf

    Elég sok Mi Box-ra rákötött gamepad-ot felismer autoconfig által, ellenben akár billentyűzetet és más fajta gamepad-ot android-os drivert felhasználva a PID és DIV (product és vendor id) alapján létre kell hozni manuálisan a fájlt, ami utána könnyen konfigurálható.

    input_device = "Logitech USB Keyboard"
    input_device_display_name = "Logitech K120 Keyboard"
    input_product_id = "49948"
    input_vendor_id = "1133"
    input_driver = "android"

    input_select_btn = "114"
    input_start_btn = "60"

    input_a_btn = "29"
    input_b_btn = "47"

    input_l_btn = "124"
    input_r_btn = "92"
    input_y_btn = "48"
    input_x_btn = "53"

    input_left_btn = "21"
    input_right_btn = "22"
    input_down_btn = "20"
    input_up_btn = "19"

    input_player1_l_btn = "124"
    input_player1_r_btn = "92"
    input_player1_select_btn = "114"
    input_player1_start_btn = "60"
    input_player1_x_btn = "53"
    input_player1_y_btn = "48"

    input_player1_a_btn = "29"
    input_player1_b_btn = "47"

    input_player1_down_axis = "20"
    input_player1_left_axis = "21"
    input_player1_right_axis = "22"
    input_player1_up_axis = "19"

    input_l_x_minus_axis = "-0"
    input_l_x_plus_axis = "-0"
    input_l_y_plus_axis = "-0"

    input_up_btn_label = "Up"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák