Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szokenesz

    senior tag

    válasz plman #815 üzenetére

    Véletlenül nem Telenoros vagy?
    Mikor még az voltam, néha-néha ezt eljátszotta Redmi 3S-en, meg a Note5-nél is, mire ez a teló meglett már telekomos lettem, szóval erről nincs tapasztalatom.

  • crok

    nagyúr

    válasz plman #815 üzenetére

    Erről írtam itt picit bővebben itt a végén (pontosabban ebben) hogy hogy működik egy TRRS aljzat és hogy van olyan, hogy a belső kapcsoló beakad.. mondjuk itt épp a hangszóró akadt be de a másik gyakori az a mikrofonra "rázárás", ilyenkor egy headset mikrofonjával pl. tökéletesen működik. Takarítás után vagy 3.5 jack határozott ki-behuzigálás után általában helyreáll, YT is tele van videókkal ha a tisztításról (átmozgatásról) van szó. Sokszor van, hogy rengeteg zsebpiszok gyűlik az aljzatban össze és a headset bedugásakor mindig egy kicsit bentebb-bentebbtolja a több és több piszkot míg addig jut hogy már a piszok zárja az áramkört a headset jack-je helyett. Xiaomi-n ez a jack alzat dolog elég gyakori, a gyártással / alkatrésszel is vannak szerintem gondok.. nem újkeletű, évekre visszamenőleg találhatsz ilyen jack takarítós / átmozgatós videókat.. Ezért mondtam a CIT tesztet is, esetleg többször. Ha a mikrofon maga lenne rossz még az is lehet ám kontaktos, nem feltétlenül fekete vagy fehér ez. A leírtak simán ráillenek egy ilyen kezdődő dologra. Hozzám általában már csak akkor kerül mikor totál beáll de többször láttam már mindkét végletet. Just my two cents.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák