Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Felix_Jaeger #35 üzenetére

    Úgy látszik tényleg nem értjük ezt a lapot ... :) Ez észérvekkel semmilyen módon nem lehet magyarázni. Amennyiben "logikus" magyarázatot keresnénk, akkor zsákutcába kerülünk ... Ez épp ugyanaz a kategória, mint a Gigabyte X570 AORUS XTREME (320 K HUF körül) - igaz a Gigabyte a szempontból egyedi, hogy teljesen passzív chipset hűtéssel rendelkezik az X570 -esek között.

    Azt lenne érdemes még megérteni, hogy ez nem azoknak szól, akik "a 3600X mellé keresek egy jó ár-érték arányú lapot - de legyen nagyon olcsó ám" ... Akinél ez a lap ötlet szintjén is felmerül - az kb. nem is néz semmit 3800X alatt.

    Nekem ezek a extrák jó része külön kártyán kapod meg dolog nem tetszik benne. Egy ezek nélküli lap + a kiegészítő kártyák (akár jobbak is) és szintén olcsóbban jövök ki.

    Ezek is nehezen magyarázhatóak: amennyiben nem elég a 1 Gbit/s meg a 2.5 Gbit/s LAN, akkor harmadikként adunk még egy 10 Gbit/s kártyát? Ez utóbbit tényleg rakhatták volna valamelyik előbb említett helyére - akkor a megmaradó PCIe valós előny lett volna ...

    Avagy amennyiben nem elég a 3*PCIe Gen. 4 nvme meg a 6 db SATA csati SSD -knek, akkor kapunk kártyán bővítési lehetőségnak plussz 2 db PCIe Gen. 4 nvme -t (és ez előre tudható, mert tényleg e miatt veszem ezt a lapot)? Amennyiben ez a szituáció, akkor már ebből a pénzből teleszórom a NAS -t SSD -kkel ... Avagy tényleg irány a HEDT vonal - pl. TR -el ...

    Persze nagyon jó és jól átgondolt chipset hűtése van és "bitang lap" minden szempontból, de amennyiben az előbb említett 2 kártyát kiveszem a képből (nomeg azt a kicsi OLED képernyőt ami miatt E-ATX -es méretű lett), akkor megkapom a MEG X570 Ace -t feleannyiért ATX méretben ...

    @wolfman

    Igen, de BIOS -ból részleteiben és felhasználóbarát módon be lehet ezt állítani. Én kb. azóta nem is foglalkoztam vele - tökéletes ...

    [ Szerkesztve ]

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Felix_Jaeger #35 üzenetére

    +1. :K
    58k-ért vettem akcióban az X370-es CH VI Extreme-t (az eredeti 100k+ os árat nem adtam volna meg érte), mindent is tud, ami nekem kell. :D Többek közt front type-C csati, 2db M2 x4 3.0 SSD (az egyik slotot a chipset borda egy része hűti beépített GAP PAD-el) és 8 db SATA eszköz egyidejű használata. :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák