Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabe8719

    senior tag

    Azért ez elég lehangoló, a 768mb rammal szerelt egymagos Desire S-emen szinte akadásmentesen fut minden mostani játék(pedig a droid aztán nem is natív rendszer, úgyhogy az optimalizálás sem lesz tökéletes soha, a ramzabálásról nem is beszélve..), de még az egy évvel ezelőtti LWW-men is minden buherálás nélkül gyönyörűen szaladt a Dark Knight, pedig 512 ram van benne.

    Az meg külön érdekes, hogy a 4. generációs iPod Touchomban 256mb ram van, és negyedannyi gyorsítótárral nemhogy fut minden, hanem játékélményben az összes brutálhardveres androidot sárbaalázza.

    Mi a fene van a WP-ben amiért ennyire kell az az 1GB ram? Vagy ez is valami szándékos korlátozás akar lenni? Akkor aztán elmehetnek a sunyiba, gondolkodtam rajta hogy kipróbálom, de így aztán semmiképpen.

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz fricz19 #17 üzenetére

    És tuti hogy az egyébként vásárlóképes felhasználói réteg egy része is hátat fog fordítani ezért, plusz a már meglévő felhasználók játékosabb része is már bánja, hogy vagyonokat ruházott be..

    Áldom az eszem hogy nem engedtem a szívemnek és fizettem ki anno egy vagyont a Lumia 800-ért, velem ellentétben viszont sokan megtették és jogosan érezhetik magukat átverve; nem is beszélve erről a RAM mizériáról azóta.. nem tudom miféle újkeletű baromság ez, a francért nem tudták időben közölni hogy ezt tervezik, vagy akkor a borsos árcimke mellé miért nem fért be egy nagyobb modul? Tuti, hogy sokan még plusz felárat is fizettek volna ha kell..
    Nomeg ott vannak a fejlesztők, ha egy egész készülékpalettából csak a felső 3-4-5 készüléken futna egyáltalán a termékük, úgy nem fog mindenki eszetlenül nekiállni WP-re portolni, és még simán az árak is magasabbak lehetnek emiatt.

    Nem tudom ki tehet erről és mik az okok, de valamiért biztos vagyok benne hogy szándékosság van a dologban. Ha viszont ilyen sunyin viselkedik az MS, szvsz. még jópár év és dollármilliók kellenek a WP-nek ahhoz, hogy minden téren versenyképes alternatíva legyen.

    Igény pedig van rá, lenne rá, és lehetne még nagyobb is.. Nade nem így..

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz maximuss #22 üzenetére

    Ez egy elég buta, egyoldalú és értelmetlen megnyilvánulás volt, megbocsáss, de egyáltalán nincs igazad.

    1. Senki sem a 620 létjogosultságát vonta kétségbe. Nem a készülékkel van a baj, nyilván amit leírtál, arra a jelenlegi szoftveres háttérrel is tökéletes, más kérdés, hogy ennyi pénzért és ilyen hardverrel a konkurenciát is figyelembe véve nem volna alaptalan elvárás, ha normális játékokkal is lehetne rajta játszani.

    2. Igenis el kellene fogadni, hogy van olyan, aki szeret játszani, és nem azért mert megkajált valami marketing bullshitet. Marhaság. Tekintve, hogy bizonyos szinten már a mobilok is simán hozzák a konzolos szintet, talán nem ördögtől való gondolat, hogy akinek "van rá ideje" (nyilván nem te, de ugye más is van a világon), az nem feltétlenül akar külön konzolt is magával vinni (megvenni), ha már egy mobilban is elérhető a normális hardver és az elméleti lehetőség.

    Amikor pedig az ember sok esetben kéthavi magyar minimálbért perkál le az asztalra, akkor talán szó nélkül elvárható lenne, hogy épp a marketing bullshitekkel ne nézzék teljesen hülyének és szúrják ki a szemét jóelőre, csak amíg leszurkolja a pénzt (utána meg tesznek a vásárlóra magasról).
    Jó, értem hogy máshol ez nem nagy összeg, de semennyi pénzért sem kellene utólag szembeköpni a vásárlót egyik gyártónak sem (gondolva itt minden másra is, nem csak a játék+ram mizériára, függetlenül attól, hogy a hardver, vagy a szoftvergyártó a ludas).

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz b. #34 üzenetére

    Ahogy látom nagyon elment más irányba ez a dolog, éppcsak a lényeg nem ért át. A probléma még mindig az, hogy NEM a hardverrel van a gond. Belerámolják már ezekbe is a közel csúcs Adrenokat, kérnek is érte legalább annyit mint a konkurencia, holott annak a szerencsétlen csipnek ezen a rendszeren -kis túlzással- más dolga sem lesz élete végéig, mint a csempegörgetést számolgatni. Felesleges.

    A kritizálás messze nem azért megy mer' nem fut a betmen, hanem mert a WP közel sem annyira feláras és exkluzív holmi, mint amilyennek az MS beállítja. Maga a koncepció az ellenszenves, a véleményem pedig az, hogy az MS még messze nem tart ott a WP-vel, hogy következmények nélkül megjátszhatná ezt..
    Pedig írtak egy sok szempontból kiváló, ráadásul natív oprendszert, ami emiatt képes lenne a hardver nyers erejét felhasználni, mégis butítják, mondván fizess még többet. Persze mint mindig, itt is majd csak utóbb derül ki hogy mellényultál..

    maximuss:

    "Megértem, akinek fáj, h nem elég a RAM sok
    játékra, de ha ez fontos, akkor nem 512-es
    wp8-as telót választok."

    Pont hogy elég lenne (iOS-en 256mb is elég az összes eddig valaha kiadott alkalmazás tökéletes futtatásához..), csak le vagy korlátozva. Indokolatlanul, feleslegesen, ráadásul mivel nem is kötik az orrodra hogy a komolyabb appokhoz ez valamiért levés, lenyúlásszagú is a történet.

    Ha tényleg úgy szeretnének fejlődni mint a konkurencia, akkor szvsz. igencsak változtatniuk kell a jelenlegi szemléleten..

Új hozzászólás Aktív témák