Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    És 2011-ben fícsörként van beharangozva a saját csengőhang. ;] Hát most erre mit is mondhatnék. Inkább semmit. :DDD

  • osztraksajt

    őstag

    válasz markymarky #43 üzenetére

    Akkor legyen Bada. Az is lagmentes, és van saját csengőhang. :DDD De a Nokia N vonalon is keresgélhetsz, ott se sok lagot találsz az utóbbi években, nagyságrendekkel karcsúbb hardveren. De lagmentes az IOS is.

    Szóval azért ne kiáltsuk már ki gyakorlatilag az egyetlen értékelhető tulajdonság miatt mint világmegváltó rendszert.

    Amúgy meg ez a lagmentesség az agyamra megy. Itt senki nem töltött C64-en kazettártól játékot? Senki nem várt a Quakere 1-2 percet hogy betöltsön egy pálya? Perceket hogy betöltsön a w95? Nem netezett modemen, vagy hogy ne menjünk olyan régre 512-es ADSL-en? Azokba a lagokba sem haltunk bele, most meg ha valami tizedmásodpercre megröccen, mindenki hörög hogy mekkora borzalom. :DDD

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Everman #51 üzenetére

    Bocs elírtam, E vonalra gondoltam, csak nem jól írtam át a kommentet. :B

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Воланд #56 üzenetére

    Azokat a számítógépeket sem apróért osztogatták annó, hanem arányaiban sokkal-sokkal drágábbak voltak mint ma akármelyik okosteló, mégsem vártuk egy C64-től hogy ha beírom hogy LOAD"*",8,1 akkor a return leütése után a következő tizedmásodpercben induljon program. A pár perc után még a RUN parancsot is ki kellett adni ám. ;]

    Szóval itt csak az a kérdés, hogy a user mit vár el (vagy mit képzel el), Szerintem elég nagy különbség van a használhatatlan és a laggolás között. Csak most divat lett összemosni a kettőt. Nekem volt Pulse-m, de semmi bajom nem volt vele, az az 1-2 másodperc amire belassult néha megvártam, de nem mondanám lassúnak vagy használhatatlannak. Pl egy pár éve még tesztekben is agyon istenített K750i sokkal lassabb (most is azt használom, úgyhogy konkrétan össze tudtam hasonlítani a kettőt). És a K750 is prémiumkategóriás volt, az indulóára pedig vetekedett a mai androidos felső-közép kategóriával.

    De mindenki döntse el, hogy a gerjesztett fogyasztói társadalom hype-ja után akar menni, vagy normálisan végig gondolja mi a valós igénye és aszerint vásárol. Én a részemről így gondolom, lehet vitába szállni vele természetesen, mindenkinek joga van a saját véleményéhez. :K

    de a témához visszakanyarodva a WP7-ben van potenciál és jó rendszer, de szerintem elég nehéz mégegyzer eljátszani az alma propagandát, mert az egy vezető rendszer volt, a WP7 viszont követő. Ergó innovatívabbnak kell lennie ha előre akar törni.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Everman #81 üzenetére

    Hát szerintem ez bőven a használható kategórián belül van, nem láttam a videóban olyan funkciót amire 1mp-nél többet kellett volna várni, illetve hogy szaggatott volna a rendszer, mindezt egy kb harmad-negyedakkora teljesítményű procin mint ami minimumként van előírva a WP7-hez. Hacsak valaki nem árgus szemekkel figyeli, hogy hol lehet belekötni. De látom van. :P

    Mint mondtam ki mit vár el. És a Pulse-ra is azt mondtam, hogy szerintem a vállalható sebesség, nyilván a prémium androidos telefonok sokkal gyorsabbak, amin már csak kötekedésnek érzem az állítólagos "borzalmas" belassulásokat.

    De ha te bizonygatod nekem hogy mégis mekkora hulladék az android, én akkor sem tartom annak. Tudomásul veszem, hogy az android másképp skálázódik, ez az ára hogy többféle procin is elfut mert van egy VM réteg a hardver és a szoftver között, és ez erőforrást igényel.

    "A minőségi működést elvárni nem hype, ha az adott technológia szinten ma már minimális követelmény az, hogy egy telefon alapszoftvere ne akadozzon és ne kelljen rá várni egyes műveleteknél." Neked. Nekem a várásdról más fogalmaim vannak. Lehet mert már öreg vagyok és lassú az agyam. :DDD

    "Egy 20-30 eFt-os készüléknél ez még megbocsátható, de egy 100-150 eFt-osnál nem, főként akkor, ha ezért a pénzért van olyan választási lehetőség ahol nincs ilyen probléma."
    Viszont annál meg van más probléma, lásd még egy nyavajás egyedi csengőhang sem lehetséges a mai állás szerint, ami azért lassan 10 éve alapfunkció a telefonok 90%-nál. Majd meglátjuk, jót fogok mosolyogni, ha a mangóval majd jön lassulás is. Mert ugye több feladathoz több erőforrás is kell. Nem állítom hogy lagolni fog, de funkcionalitásban/képességben azért egy android és egy WP7 nem összehasonlítható. Legalábbis nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Everman #91 üzenetére

    Na ebben tökéletesen egyetértünk. Viszont az ökoszisztéma sokkal komolyaban meghatározza majd a rendszerek harcát. Itt viszont most gyülekeznek a felhők a google redszere fölött. De ne legyenek illúzióink, amint a WP7 komolyabb tényezővé valik annak is boldog boldogtalan neki fog menni mint most az Androidnak. Hogy mekkora sikerrel azt meg az idö majd eldönti.

Új hozzászólás Aktív témák