Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Tyrel #79 üzenetére

    Áh, nem enged már szerkeszteni, de látom másnak is szemet szúrt ez a "kiskapu" (pl. #52) vagy nevezzük akárminek is... Minden esetre szerintem akkor lenne fair ha így működne, értsd. a dobozos Windows-ról frissített 10-es átvihető lehetne másik gépre. Vagy esetleg ha ingyen nem is, akkor egy 5-10 ezer Ft-os upgrade licence-ért cserébe még azt mondanám hogy "egye bassza"...
    ...de kipengetni egy teljes új Windows árát (ami a msotani árfolyamok mellett simán lesz 30 rugó, ha nem több) az nettó hülyeség, főleg annak fényében hogy ez a rendszer már "nem termék, hanem szolgáltatás".

    A szolgáltatásnak az én értelmezésemben pont az az egyik lényege hogy emberhez / használathoz kötött, és nem géphez.

    Turenkarn

  • Воланд

    titán

    válasz Tyrel #79 üzenetére

    "Így effektive 2 / több gépen is elvégezhetem a Win10 frissítést mindaddig amíg azt egy éven belül teszem?"

    igy van. persze egyszerre csak egy gepen lehet feltelepitve igy a windows 10.

    "Ill. valami rémlik hogy a Wn8 licence mint ha valahogy úgy szólna hogy maximum 3 gépre aktiválhatom de egyszerre csak egyen használhatom, mondjuk ez igazából már részletkérdés..."

    nincs ilyen a windows 8 licenceben.

    "Amennyire én tudom a dobozos Win8 nem géphez kötött, szóval a frissítés hogyan tud géphez kötött lenni? "

    ugy, hogy az van a licenceben es technikailag igy oldjak meg.

    25.000 huf-ert te max oem windows-t vehettel, nem dobozosat, szoval az eddig is alaplaphoz volt kotve a licenc szerint. a garasoskodas most meg ugy nez ki, hogy te ingyen kapsz valamit az ms-tol, aminek megvannak a hasznalati feltetelei. upgrade licenc meg lesz majd, csak az ara kerdeses meg.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tyrel #79 üzenetére

    Így effektive 2 / több gépen is elvégezhetem a Win10 frissítést mindaddig amíg azt egy éven belül teszem?

    Nem!
    A kiinduló Windows fajtájától függetlenül, OEM licencnek megfelelő Windows 10-et kapsz, ami az alaplaphoz kötött.
    Ha nem így lenne, akkor végtelen számú gépre lehetne jogtiszta OEM Windowst szerezni, egyetlen régebbi jogtiszta Windowsról.

    Ill. valami rémlik hogy a Wn8 licence mint ha valahogy úgy szólna hogy maximum 3 gépre aktiválhatom de egyszerre csak egyen használhatom

    Nincs ilyen licenc.
    Az FPP (dobozos) termékek estében, egyszerre csak egy gépen futhat.
    Az OEM esetében a géphez kötött a licenc.
    A mennyiségi licencek esetében a gép nem számít.
    Ezen kívül vannak speciális licencek. De ezek jogviszonyhoz vagy mennyiség és idő kerethez kötöttek.

    "Amennyire én tudom a dobozos Win8 nem géphez kötött, szóval a frissítés hogyan tud géphez kötött lenni?"

    Úgy, hogy a frissített Windows OEM státuszt kap.
    Egy régebbi telepítési kód, egy új OEM Windowst ér, ha cserélni akarod. Más gépen visszatérhetsz a régebbi Windowsra, de tízestől búcsúznod kell.

    "Erre most jön ez a garasoskodás M$-től hogy ha gépet cserélsz vedd meg újra a teljes rendszert..."

    Miért lenne garasoskodás?
    A megvásárolt dobozos változatot viheted tovább másik gépre.
    Az ajándék OEM változat csak egy gépre szól.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák