Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Kolondrum #13 üzenetére

    Csakhogy ezeknek nem csak mobil és mobil közt kell helyt állnia, ráadásul az eszközön sokkal több múlik, mint a technológián. Volt már olyan headsetem (SE .. már nem emlékszem, egy 2 és fél éve 10-12.000 Ft-os sztereo agybadugós darab), amin a zenelejátszás a nyakamban lifegve már akadozott, pedig az ottani 1 méter csak tízede a 10-nek, ezzel szemben a mostani telefonom által létrehozott WLAN hálózat majdnem 10 méterig látható és lehet rá csatlakozni. Más kategóriák, más képességek, más minőség.
    A WLAN lassúsága se a technológia hibája, hanem a routereké, a BT instabilitása se a technológia hibája. Én eddig a BT-t használó ismerőseim legalább felétől hallottam már olyat, hogy nem látta egy másik telefon az övékét, vagy ők nem láttak egy eszközt, esetleg nem volt kompatibilis, legközelebbi példa a Milestone-om és a Barátnőm Blackberry-je, a BB nem fogad fájlokat a Milestone-tól, és fordítva se működik.
    A telefonokban túlzottan törekszenek az alacsony költségekre és ez a minőség rovására megy. A WLAN-nak is ez lehet a sorsa ott, ha ezt bevezetik; egy telefonos WLAN adó-vevő ma se tudja megugrani egy router szintjét sebességben és hatótávolságban se.
    Ráadásul egyes BT eszközöket nagyon nehéz bizonyos nem Windows rendszerek alatt telepíteni, többségük vagy nem működik, vagy szakadozik a kapcsolat, mert nincs megfelelő driver és szoftver (persze a fordítottjára is vettem már példát egy éve, XP fel se ismerte). Tudom, hogy ez utóbbi a felhasználók csupán 10-15%-át érinti, de ettől még szigorúan véve a WLAN szélesebb körben támogatott, inkompatibilitás szinte 0, remélhetőleg ez a Direct technológiát használó adó-vevőknél is így marad.
    Persze ilyen alkalmi kommunikációnál se nagy hatótávolságra, se fokozott titkosításra nincs szükség, ami a BT malmára hajtja a vizet, ráadásul nem a 2.0/2.1 lesz a riválisa, hanem majd a 3.x, szóval így csak találgatni lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák