Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz S_x96x_S #31 üzenetére

    "és elég komplexek lehetnek a mögöttes ok az AMD -nél"

    Ez minket vásárlókat mennyire érdekel? Ők se méltányolják hogy már majdnem megvan a pénz a cuccukra, de a főnök nem adott bónuszt, ezért adják már oda 20k-val kevesebbért is... :D A végeredmény ugyanaz: nem nagyon erőltetik. Most hogy a jobb vagy a bal heréjüket vakarták eddig, az nem lényeges.

    "A HEDT vonal közelebb is van a szerverekhez .. ott jobban elvárt a kiforrottság."

    Nem, a nevében is benne van hogy desktop. Hogy architektúrában hogy áll, az az AMD egyéni szocproblémája. De én mint vásárló ha vennék SLI-hez (most tekintsünk el attól hogy jelenleg mennyire támogatott, eddig amíg ment a szekér, se erőlködtek jobban) egy procit, ami nem korlátoz le a PCIE sávokban, esetleg a 4 csatornás RAM se lenne rossz, akkor a Ryzenekhez fogom hasonlítani, mert azzal kell versenyeznie a kegyeimért / pénztárcámért. És akkor már megkérdem hogy miért csak 3.5 GHz a Ryzen 4-5-je helyett, játékra nem lesz jó. Anno én is ezért választottam a 9900K-t a Threadripper helyett (akkor még a Zen1 vagy Zen+ ment épp, az meg szintén nem volt alternatíva).

    "És aki HEDT-et vásárol .. az céltudatos .. és jobban elvárja, hogy működjenek a dolgok"

    Meg azt is hogy ne a 2-3 éves architektúrát akarják már rásózni luxusfelárral. Igen, az a 20-30% IPC növekedés ami azóta megvolt, az nem épp elhanyagolható, főleg a csúcskategóriában, ahol nincs olyan hogy "vegyél jobbat", mert ez lenne az.

    "Sok helyen a hitelesítést is elvárják .. pl. "NVIDIA Certified Servers""

    Desktopnál? Kizárt.

Új hozzászólás Aktív témák