Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz ->Raizen<- #650 üzenetére

    Ezt majd akkor jelentsük ki ennyire határozottan, ha kint lesznek :) Addig ez csak találgatástól is kevesebb. Mondom ezt oldaltól függetlenül, fordított helyzetben is ugyanezt gondolnám. Nekem nem azzal van a probléma, ha gyengébb lesz (persze nem örülnék neki, de ez lenne), hanem mikor előre kész tényként kezelünk olyan dolgokat, amiről valójában fogalmunk sincs. Persze lehet látni bizonyos részleteket, de (szerintem) a legtöbb 'én biztos vagyok benne' kijelentés nem több szimpla jóslásnál (na meg melyik oldal mit szeretne, elég megnézni egyesek 'nem számít, hogy elverte a 2x többe kerülő 6900k-t, játékra nem jó ezért szar' hozzáállását. Az, hogy játékra az se jó, az nem baj.)
    Ezzel a cpu-val egy elég nagyot lépett az amd, ez látható a tesztekből. A Bulldozerrel esélye sem volt, a Ryzennel viszont ténylegesen befogta a felső kategóriát. Az, hogy majd a többivel meg mi lesz, azt majd meglátjuk ha itt lesz :)
    Én mindenesetre valószínűleg 1700-et fogok venni. Játékra a mostaninál mindenképpen jobb lesz :D, viszont kísérletezgetek és használok virtuális gépeket, valamint 3D progikkal is próbálkozom. Szeretek játszani, de az hogy 'jajj,10fps-el kevesebbem van mint másnak'... nálam nem tényező :)

    HR24.hu

  • Formaster

    addikt

    válasz zseko #651 üzenetére

    A forbes lehozott egy AMD álláspontot. Eszerint az 1600x árban és game teljesítményben az i5 szintet hozza, viszont lesz benne lehetőség a multi threaded feladatokra is.

  • imibogyo

    veterán

    válasz zseko #649 üzenetére

    ""a maximálisan gamer felhasználókat is ki akarják szolgálni ezzel a platformmal.""
    Ezt én sem értem.... Miért??? Nem tették meg? Vagy a "maximálisan gémer felhasználók" (bármit is jelentsen ez) "IGP"-ről, vagy GT740-ről játszanak éjjel-nappal 1280-ban, vagy 800x600-ban? Én azt látom (bár ez csak maximum iránymutató statisztika, mert nem tudjuk a különböző eszközök számának megoszlását), de a saját környezetemben is ezt látom jellegzetesnek (akár már a szüleimnél is, akik logikusan nem is játszanak)), hogy ugyan az 1366-os felbontás is jól tartja magát (a tabletek és laposok miatt legfőképpen gondolom), de az átlag felbontás igencsak efölött van már, főleg ha valaki "glorius pc gaming master race"-ben tolja, ha már ugye a "maximálisan gémerekről" volt szó az eredeti hozzászólásban... :U

    Nekem pl. FHD alatt idézőjelben semmit sem számít a játékos teljesítmény, nem fogok egy 1 méteres FHD TV-n 1280-ban játszani és szerintem a "gémerek" többsége is általánosságban FHD-n van már, de legalábbis biztosan nem az 1280 a többség, főleg mivel már akár egy abszolút belépőkategóriás monitor is tudja akár a FHD-t is, miért venne bárki mást? És szép lassan terjed a 1440p, meg 4k is otthoni környezetben, ahol meg már sokszor még erősebbek is ezek a procik, mint az Intel riválisok, akkor? Na jó lehet, hogy tényleg lassan terjednek a FHD-nél nagyobb kijelzők otthoni környezetben, de mivel az ember (én legalábbis) nem egy-két évre vesz általánosságban egy 150k+-os procit, ezért szerintem nem is a pár évvel ezelőtti átlagfelbontásokra kell tervezni. Basszus már a telefonom is FHD-s, pedig eléggé belépő kategóriás (sub. 50k)...

    Értem én, hogy 800x600-ban 250%-ot tud az Intel bizonyos szituációkban, de ha a "fő" felbontásokban ugyanazt/többet/kicsit kevesebbet tud, mint a jóval drágább Intel társa, akkor az szerintem minden, csak nem bukás és átlag/relatíve alacsony keresetet, de a játék iránti igény meglétét feltételezve ez számít szerintem.

    Én ezeket látom ebben a PH-s tesztben (FHD-ban) az i7-7700k-val összevetve:
    Tomb Raider:
    Intel 45 - 60
    AMD 48 - 64

    Grid 2:
    Intel 70 - 91
    AMD 75 - 91

    Akkor miről is beszélünk? Szinte pontosan annyit hozott ebben a tesztben ez a processzor, vagy többet, mint a várhatóan drágább Intel, akkor meg mi a fenéért nem szolgálná ki a "maximálisan gémereket"??? Persze értem, hogy vannak tesztek és játékok, amiben és ahol elmarad valamennyivel, de ez tényleg ennyire komoly érv, hogy megéri átsiklani az olyan apróságok felett, mint hogy sem árban, sem órajelben nem egyformák az adott processzorok? Teljesen logikus gondolatmenet... Csak éppen annyi benne a ferdítés és a csúsztatás, hogy na még...

    Az olyan apróságokról meg már ne is beszéljünk, hogy ezek még csak az első fecskék Ryzen-ből, első verziósak a BIOS-ok és a vezérlők, valamint még új stepping sincs... Az én Inteles lapomhoz anno 12 új BIOS jött megjelenés után és az utolsó frissítés elég komoly javulást hozott például szinte minden téren...

    Azt nem értik meg sokan, főleg a márka-függők (nevezhetjük fanboy-oknak is őket, de ezt annyira nem szeretem), hogy ezek csak termékek, átlag (keresetű és nem hülye) embernek pedig azt érdemes venni, ami a felhasználási szokásokhoz a legjobban passzol, és mindemellett a lehető legjobb áron elérhető.

    És szerintem most ebben mutat nagyot az AMD. Várhatóan jó/jobb áron, de szinte majdnem minden területen egy nála alapvetően erősebb és drágább Intel processzornak megfeleltethető teljesítményt ad a felhasználó kezébe (sok felhasználásnál még akár többet is). Nem az a kérdés, hogy ez most egy Intel-verő processzor lett-e, hanem az, hogy ezzel akkorát ugrott felfelé az AMD, hogy a Ryzen 2, vagy bármi is lesz majd, akár már azt is meg tudja majd tenni. És ez nekünk jó, mert talán hoz egy kis versenyhelyzetet. Én például nem vagyok egy nagy játékos, de sokat dolgozom is a gépen, tehát nekem pl. kifejezetten szimpatikus ez a proci általános felhasználásra.

    Nem színeket, vagy márkákat kéne látni... És emberek ezen vérre-menő (akár szó szerint) vitákat tudnak generálni... Szomorú... :(

    [ Szerkesztve ]

  • zseko

    veterán

    válasz Formaster #652 üzenetére

    Szerintem ennél is az lesz a visszhang egyesek részéről, hogy a 7700k jobb játékra, és annyival nem drágább :D
    Meglátjuk mi lesz, kíváncsian várom, nekem eddig az 1700 a szimpi, de ugye nem csupán játékra szeretném.

    HR24.hu

  • Formaster

    addikt

    válasz zseko #654 üzenetére

    Nézd ma alapvetően csak játékra i5-nél többet nem szoktak ajánlani. Amúgy de a 7700K 100$-al drágább, ami kb 40% felár. Az I7 7700K-t annak ajánlják aki gamel de renderelget is mellette. Viszont game-ben hozza az i5 szintet majd a rizen, renderelésben meg lehet jobb lesz a 7700K-nál is. Az elkényeztetett FPS pistikék viszont biztos maradnak a 7700K-nál, de az AMD ezek szerint a realitás talaján marad és nem rájuk pozícionál.

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz zseko #651 üzenetére

    (#653) imibogyo : Neked is a figyelmedbe ajánlom.

    "A Ryzen felsőbb modelljeiben lévő tuning tartalék meglehetősen kevés. Erre számítani lehetett a gyárilag viszonylag magas órajel-frekvencia, magas-sűrűségűre tervezettsége és az alacsony energia limitet megcélzó gyártási folyamat miatt amit a Zeppelin lapka gyártásához használtak. (Samsung 14nm LPP)."
    "Ahogy a Vmin-Fmax grafikonon látható a Zeppelin feszültsége teljesen lineárisan skálázódik 3.3GHz-ig (25mV 100MHz-enként). Az első eltérés ("Critical 1") ettől a lineáris viselkedéstől 3.3 GHz-nél látható. A második és egyben végső eltérés ("Critical 2") 3.5 GHz-nél látható. Ezen ponton túl nem csak nem lineáris, de még meg sem közelíti azt, a CPU-nak egyre nagyobb többlet feszültségre van szüksége a (az órajelben) tovább skálázódáshoz."
    "Az ideális órajelfrekvencia tartomány ezen processzoroknak illetve architektúrának 2.1 és 3.3 GHz közötti tartomány tűnik (25mV per 100 MHz). Efelett (>= 3.3 GHz) a skálázódás fokozatosan leromlik és további 40 - 100mV feszültséget igényel minden +100 MHz órajel elérése."
    "Ez azt jelenti, hogy nagyjából 3.8 GHz környékén efölé tornázni az órajelet meglehetősen költséges energia-igény / hőmérséklet-termelés szempontjából."
    "A felsőbb-szegmensbe pozicionált modellek aktuális (effektív) feszültsége (3.6 GHz az 1800X esetében) bármi lehet 1.200 és 1.300V között. Eközben az aktuális (effektív) feszültség a legmagasabb egy-magos órajel számára - amit a megemelt PState biztosít (XFR, pl 4.1 GHz) - akár 1.47500V is lehet."
    "A tesztelt példány aktuális alap feszültsége az alap órajelfrekvenciához (P0, 3.6 GHz) 1.2500V körül volt, míg a legmagasabb egymagos boost állapothoz (XFR, 4.1 GHz) 1.4625V feszültség állt be."

    Látjátok már mi a probléma? Egyes 1800-as modelleknek még több fesz kell akár 1,5v felett a 4,2 ghz órajelhez.
    Miből gondolod hogy a 6/12-es vagy a 4/8-as ryzen kevesebb feszkót fog kérni ugyan ezen órajelekhez? A gyártástechnológia nem teszi lehetővé a 4,5 5 ghz-es órajeleket kevesebb maggal sem.
    A vita itt, meg a többi topicban is arról folyik hogy sokan nem értik miért olyan gyenge a ryzen játékok alatt, főleg low level dx12 alatt! És 8/16-os 6900k-hoz hasonlítva természetesen, annál is gyengébb pedig más alkalmazásokban egál/picit gyorsabb. Órajelekkel lehetne kompenzálni, de falba ütközik az ember és ezért sem vonzó ez a platform sokaknak, és ezért csalódtak sokan. Az eladásokat érdemes lesz majd figyelni.

    [ Szerkesztve ]

  • zseko

    veterán

    válasz imibogyo #653 üzenetére

    Azért a statisztika amit betettél, az szerintem inkább a böngésző használatról szól, nem a játékról :) Ahhoz érdemesebb megnézni pl. a steam statisztikáit. Ott az 1920 dominál, majd a 3840 (két monitoros) használat, végül az 1366. Bár nem értem ki képes két monitorral játszani, vagy mit játszik, szvsz sok mindenhez használhatatlan, próbáltam. Még az én rendszerem is elvitte 3840x1080 felbontásban a 2013-as TR-t és valamelyik Batman játékot, de mikor a karakter egyik fele az egyik, a másik fele meg másik képernyőn van, nem kissé zavaró :DDD Fps-ről már nem is beszélve, rettentő rossz. Ezért általában az egyik monitoron film ment, vagy be sem kapcsoltam, amíg a másikon játszottam. Így ha játékra fogok összerakni többmonitoros rendszert, akkor az három monitoros lesz.

    HR24.hu

  • Malachi

    addikt

    válasz ->Raizen<- #656 üzenetére

    innen még nem tiltottak ki? ;] én elhiszem, hogy fáj a Ryzen, bár meglep, hogy ennyire - de azt javaslom (mindenkinek), hogy a kövi eresztésről csak akkor kezdjetek veszekedni, amikor kijön valamikor nyáron. én is leírhatnám, hogy 6 szálon 4,5 GHz-et tol majd 65 W-on és lever mindent, vagy hogy eleve gyártási hibás lesz az egész sorozat és ettől megy csődbe az AMD, de minek. nincs varázsgömböm. de ha nektek van, szóljatok, lenne egy remek üzleti ajánlatom!

    mod: a fogalmak helyes használatáról pedig egy kis kitérő. nem gyenge a 8 magos Ryzen játékok alatt. nem éri el az Intel szintjét, de szerintem 60-100 FPS FHD-n az nem nevezhető gyengének. lehet vele akadásmentesen játszani? lehet. gyenge? nem. az Intel gyorsabb? igen.

    de azt is érdemes lenne megvárni, amíg minden alaplapgyártó kijön a frissített BIOS-szal, mert tegnap már kapásból jött olyan eredmény, ami több, mint 10%-os gyorsulást mutatott, csak egy sebtiben összedobott friss BIOS alatt a Ryzennek. ha tényleg érdekel a téma, akkor érdemes követni a híreket, mert elég sűrűn jönnek. nagyon érdekes lesz majd a későbbi nagyteszt, rendes BIOS-okkal, sok játékkal, stb. az már most látható, hogy folyamatosan javulnak az eredmények, ahogy az alaplap gyártók utolérik magukat. nincs itt semmi különleges, temetni meg aztán egyáltalán nem kell az AMD-t még játékok alatt sem. Ennek a témának a hsz-eit olvassa, akit érdekel a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • ->Raizen<-

    veterán

    Ez egy jó alap amit letett az asztalra az amd, más gyártástechnológiára átállva lehet kalapálni a zen-t generációkon keresztül, az intel meg ha meg akarja tartani a pozícióit kénytelen lesz fejleszteni. Nem féltem őket. A szoftver fejlesztőknek kéne végre már felnőni a feladathoz mert innentől szerintem jönnek majd a 12-16-32 magos processzorok.

    (#658) Malachi: Sima vita folyt személyeskedés nélkül , itt már bármiért kitilthatnak embereket úgy látom!
    Nem tetszik az ellenkező oldal véleménye és már rohansz modikhoz.

    (#660) wwenigma:

    Én látok problémákat rengeteg oldalon. Sokat bennehagy az 1080-ban a ryzen.

    [ Szerkesztve ]

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz ->Raizen<- #656 üzenetére

    Nem gyenge a Ryzen a játékokban sem, ha megnezzuk hogy egyes esetekben a meglehetosen magas orajeltoblettel rendelkező de nem ellenfélnek szant i7-ekkel vetjuk össze. A teljes képet nézve és nem csak játékokra kihegyezve viszont mar megfordul az állás, nem kicsit. Csak apró példának egy programozó kollega véleménye [link] és még sok ilyen terület van ahol tarol.

    Illetve a játékrészről eddig is jopar szoftveres dolog hátráltathatja hogy kiadja az erejét amit mashol nagyon is meg tud csillantani. [link] A linkelt hsz-ben összegzett eddigi vélt javitasok: 8+5+5%, és ez még csak egy kis szelete lehet, természetesen ezekhez idő kell és előfordulhat hogy kevesebbet fog hozni. Vagy többet, majd kiderül.

    Harmadreszt, en nem latok problemat jatekokban. mod: 107v132fps 87v104fps teljesen mindegy, nem az a kategoria hogy nem megy a 144Hz-es monitorod rendesen az egyikkel, a masikkal meg igen. És ismet mondom, te is csak a jatekokban latsz problemakat ugy, hogy a fentiek még hozhatnak ezekben, nem keveset. Illetve az 1700 huzhato az 1800x szintjére, ugyanannyit tud, tehat nezhetjuk annak az adatait is. 114vs132fps / 93/108fps.



    [link]

    Erdemes megnezni egy magterhelési grafikont, megkockáztatom hogy ha 2 magot dedikalok streameléshez még akkor is ugyanezeket az fps-eket kapnánk mindamellett jo minosegu szoftveres x264 kodolassal tudja kinyomni a streamer twitch/YT-ra, tehát egyik esetben még van tartalék is benne.


    [link]

    Az intel következo x86 mikroarchitektura implementacioja 2020-ra volt korabban becsulve, a mostani már kifutotta magát. Ha összedrótoznának kettőt, esetleg ugy tudnanak plussz teljesitmenyt nyerni viszont akkor nézhetnének uj TDP kategória után, desktop vonalon...

    A kitiltasok pedig, nem bármiért hanem azert mert van egy szint...[link]

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • ->Raizen<-

    veterán

    Lehet ám védeni ezt a processzort de low levelben meg dx11-ben is lemaradásban 8 maggal/16 szállal is már egy 4 magos intelhez képest is. Jelentős javulásokra én nem számítanék az 7700k előnye megmarad hiszen ott van benne a jelentős órajel tartalék. Ez nagyjából úgy sült el mint a bulldozer 5-6 éve csak annyi a különbség hogy most nem a 4 magos i5 szintje alatt van a ryzen ugyan úgy 8 maggal de már 16 szállal hanem a 4/8-as i7 szintje alatt van. :) A legrosszabb hogy látni az erőt benne szintetikus programokban meg egyes tervezőprogramokban, de ezt az erőt nem használják ki gamer fronton. Beszédes hogy a skylake topicban kb senki nem vált ryzenre.

    [ Szerkesztve ]

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz ->Raizen<- #661 üzenetére

    Senki sem védi csak a tényeket irja le. Szerintem meglehetosen korrekten összefoglaltam feletted abban a hsz-ben. Nem ugy sült el mint a Bulldozer, jelentos különbségek vannak, nem lehet párhuzamot vonni a kettő között. Illetve nem 7700k ellenfélnek lent szánva, senki sem irta ezt. Illetve nezd a teljes képet, ne csinald mar azt itt is ami miatt a masik topikban szürke a neved...szintetikus programokban és egyes tervezőprogramokban? Lol....gyk minden másban latni ami nem játék és normálisan párhuzamositva van - 6950x (1600$) közeli eredmények...

    És az eddig sem volt kérdéses, hogy aki jelenleg az altalad irt topikban eros, jatekokra szant géppel rendelkezik, váltani fog-e. Rákerestem a topikban, nem is akart senki valtani...(sarkitas rulez)

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz wwenigma #662 üzenetére

    Pár oldalt tudnék mutatni ahol egy 5 éves i5 szint alatt hoz a processzor, aki mégis hova lett pozícionálva a proci amikor lisa su is az enthusiast gamer piacra is szánta a legnagyobb ryzent végig? A gond a marketinggel van megint, sokat igértek de az igéreteket csak félig teljesítették mert munkára konkurál az 1200 dolcsis i7-el.
    Ha úgy lett volna kommunikálva hogy ez nem gamer processzor hanem a professzionális piac a fő target akkor nem született volna annyi hsz a teszt topicjában igen valószínű.

    Szerintem már kiderült hogy nem én vagyok a célcsoport oszlopos tagja már a megjelenéskor, az meg hogy órajel limit is fellép az egészre felteszi a koronát, miért ne vásároljak amd-t megint 6 év után.. A csodavárást meghagyom nektek, 1-2 év és új gyártástechnológia kell ennek alacsonyabb csíkszélességgel.

    [ Szerkesztve ]

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz ->Raizen<- #663 üzenetére

    Meg is érkezett. Oda IS. Igeret teljesitve. Illetve várjuk mar meg amig a hardverhez hozzaigazitjak a szoftvert IS. :U

    Igen, de ahol i5 alatt hoz ott az i7 sem villant különösebbet. Ha pedig specifikusan azzal és csakis azzal tolnád amiben az i7 nagyot villant, akkor pedig specifikusan nem te vagy a célcsoport és nem szükséges foglalkoznod a Ryzennel.

    Masreszt "5 éves intel". Ugorjunk vissza a Tomb raider grafikonodra amit linkeltél. Mekkora kulonbség van az 5 éves intel és a legujabb között? 5 éves intelről legujabbra megéri váltani?

    Itt vannak a tények, kérlek ezekkel vitatkozz és ne ugorj másra ha nem tudsz velük mit kezdeni. Én befejeztem, le vannak irva. Térjünk vissza rá a szoftveres kiigazitasok utani eredmények tudatában majd. A 6 éves AMD-hez képest pedig, khmm, meglehetősen impressziv, el lett érve az uj x86 architektura implementacioval a mai csúcsszint egy lépéssel, más gyártástechnológia alkalmazásával és ennek finomitasaval pedig minimum ugyanaz várható amit az intel csinalt az elmult években.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz wwenigma #664 üzenetére

    Itt jól szemléltetik miért is éri meg akár 5 éves intel rendszeren maradni. :) És kihagyni a ryzent.

    5 éves intelről simán megéri egy 5 ghz-re húzott 7700k-ra váltani. Látványosan jobb. :D De már 4,7 ghz-es 6600k is mit megy már... volt 3570k-m.

    [link]

    (#667) Malachi:Én a jelen helyzetről vontam le a következtetéseket, az intel most jó az amd most nem jó de majd jó lesz. Az a baj hogy mindig a majd, meg a de, örök igéret marad.

    [ Szerkesztve ]

  • Malibutomi

    nagyúr

    válasz Formaster #652 üzenetére

    Akkor egy i7 lenne.

    Csakhogy a linkelt cikkben egy szo sincs arrol hogy az AMD szerint i5 teljesitmeny lenne az 1600x.
    Csak arrol hogy i5 arban van, 100$-al a 7700k alatt, es tobbszalu programokban meg gyorsabb is annal.

  • Malachi

    addikt

    válasz ->Raizen<- #661 üzenetére

    de miért váltana? én ezt nem is értem (megint csak valami, amit nem értek) ha van egy jól működő rendszere, aminek most talán akadt egy kihívója, akkor váltani KELL? ez határozza meg, hogy milyen a Ryzen, hogy egy kb. tökéletes Intelről nem vált senki rá? egyelőre még én sem váltok, pedig nekem még okom is lenne rá a lassan 8 éves konfigommal.

    ezerszer el lett mondva, ezeregyedszer is: az 1600-as sorozat lesz a vízválaszó, a döntő. ha az jól sikerül, és KÖZEL Intel szinten lesz, mondjuk 20-30 ezerrel olcsóbban, az megbolygatja majd a piacot - de figyelem! az Intelesek akkor sem fognak váltani! miért? van egy szuper rendszerük, ami ráadásul olcsóbb is lett (relatíve a használt piacon), mert lett egy rendes vetélytársa. bukóval minek szálljon ki? viszont a következő generációváltásnál majd talán már elgondolkodik azon, hogy AMD-t vegyen, ha marad majd az új felállás. hosszú folyamat ez, és attól, hogy most az 1800X nem éri el a 7700k-t FHD-ban játékok alatt két év múlva simán lehet, hogy ugyanez az architektúra már komoly szeletet harap ki magának a tortából.

    ezért nem érdemes szerintem még messzemenő következtetéseket levonni ezekből az első tesztekből.

    ja, most látom: én nem rohantam modikhoz, nagyon ritkán szoktam, ahhoz nagyon csúnyát kell gurítani. engem szórakoztatott az ész nélküli adok-kapok, őszintén szólva. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Malibutomi

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #665 üzenetére

    Minden hozzaszolasodban figyelmen kivul hagyod, hogy a benchekbol lathato hogy egy szalon is eleg eros a Ryzen, beerte a Broadwelkt, es tobb szalon is jo, ez alapjan a jatekokban is pariban kellene legyen, vagyis eleg latvanyos hogy ez csak valamilyen korai szoftver/bios/firmware hiba miatt van. Azt pedig javitani fogjak.

    Ahogy mar valaki linkelte az egyik teszt oldal irasat, mikor ujabb biost raktak egy alaplapra 8-25% fps novekedest mertek csak abbol.

    Szoval nem kell sok ido szerintem es ki lesz hasznalva a proci ereje a jatekokban rendesen. Akkor jatekok alatt is pariban lesz a 6900-al.

    Ez egyebkent mondhatni normalis egy teljesen uj platform/architektura eseten. Mindig vannak korai bugok.

    [ Szerkesztve ]

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz ->Raizen<- #665 üzenetére

    Nem latom miert erne meg váltani rá, hasonlo kulonbségek vannak a 3570k/3770k (4/4 4/8) esetén mint a Ryzennél. A képeken 3770k látható, a 3570k lassabb... látványos kulonbség ismét nincs hiszen a 144Hz-es 2-4-8-16K-s monitorodon nem lesz meg a 144Hz stabilan egyikkel sem. Ergo 3770k-rol sem éri meg váltani 7700k-ra. Egy 5 éves intelről sem éri meg váltani a legujabb intelre. Ezt nem érzed problémának?


    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • zseko

    veterán

    válasz ->Raizen<- #656 üzenetére

    Sokan meg azt nem értik meg, hogy egy 0 napos, új fejlesztésű és architektúrájú, 'optimalizálatlan' terméktől várják azonnal azt a szintet, amit az intel évek alatti finomítással és csiszolással ért el a sajátjain. Nem állítok meséket mint egyesek (csodadriver, 2x-es sebesség optimalizálások után, stb.) de nem is várok el eszement hülyeségeket (30+%-os intelverés) rögtön az első napon mint nagyon sokan. Szerintem ez egy nagyon is szép fejlődés volt az előző szintről. Meglátjuk mire jutnak a későbbiekben.

    Egyébként meg:

    "A kiábrándító jelenség nem példa nélküli, hasonlót például legutóbb a Skylake/Kabe Lake közvetlen felmenőjének számító Nehalem esetében láthattunk, amivel az Intel épp az SMT-t (Hyper-Threading) hozta vissza. Az első Core i7-ek szinte minden alkalmazásban remekül teljesítettek, a játékokat kivéve, ahol legfeljebb az előd Core 2 Quad processzorok teljesítményét hozták. Az optimalizálatlanságból eredő problémákat végül pár hónap alatt kiküszöbölték, a játékokat pedig azóta rendre a Nehalemmel született mikroarchitektúra-családhoz igazítják."

    "...a processzortervező végre maga mögött hagyhatja a több mint öt évig kísértő, lidércnyomásos Bulldozer érát, és halott csókolgatás helyett erőforrásaival a jó alapot jelentő Zen továbbfejlesztésére összpontosíthat. Mert most nyilván ez következik, a Zen2 fejlesztése már sínen van, a mérnökök elmondása szerint a mikroarchitektúrában bőven van potenciál."

    HR24.hu

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz zseko #670 üzenetére

    Jó látható hol tart az amd az állandó jövőnek való tervezésével. És mire ment az intel meg az nv a jelenre való maximális felkészülésével. Mindkettő sokkal nagyobb cég több profittal. A részvényeseket meg a felhasználókat is állandóan megvezeti az amd. :) De vegyétek nyugodtan ha hajlandóak vagytok kompromisszumokra meg béta teszterkedésre, várni már amúgy is szerettek ez már kiderült.

    (#672) wwenigma:Én is tettem fel kérdést, nem adtál rá választ miszerint 99%-ban mire használnál egy 8 magos ryzen platformot? Munkára vagy játékra? Na ugye...

    [ Szerkesztve ]

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz ->Raizen<- #671 üzenetére

    Miert kell visszakanyarodnod a tegnapi dologhoz. Ott vannak a tények fentebb, ha ezekkel nem tudsz mit kezdeni kerlek ne menj el troll kategóriába, pusztán ne szólj hozzá ha nem tudsz mit mondani rájuk.

    Mire használnám? 99%-ban? Éljen a sarkítás... Játékra ÉS "munkára" IS. Munkában nyujtott teljesitmenyet ismerjuk, impressziv, 400$-ért 1000-1600$ közötti intel teljesitmenyt nyaldos.. Jatekokban nyujtott teljesitmenye pedig megfelelő, nem fog akadni semmi és a kozeljovoben varhato a szoftverek hozzaigazitasa a hardverhez, mivel jelenleg elég sok dolog hátráltatja abban hogy itt is megmutassa az erejét. De ha csak ennyire képes mint jelenleg, ebben az allapotaban sem akadna rajta semmi. Na ugye.

    Engedd el.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • imibogyo

    veterán

    válasz zseko #657 üzenetére

    Igen néztem azt is, csak én nem akartam ennyire csak a játékokra kihegyezni a dolgot, ahogy írtam is. Az ultra-mega-brutal-elborult játékosokon kívül, a legtöbb ember több mindenre használja a gépét, én például dolgozom és (nem játékkal) szórakozom is rajta, ez a fő netezős és "HTPC" gépem is...

    Bár a Steam-es statisztika is "igazolja" azt amit mondani akartam, vagyis hogy már (és a jövőben még inkább) nem igazán a processzorlimites 720p-s tesztek a mérvadók, mert lassan "nem lesz ilyen eszköz" (direkt túloztam!), hanem a jóval magasabb felbontásúak, hiszen azok reprezentálják jobban a várható mindennapos felhasználói környezetet és a tényleges használatot. Persze a proci limites környezet megmutathatja a nyers erő-különbségeket a processzorok között, csak épp a hajamra kenhetem ha mondjuk egy processzor 720p-ben 200%-ot tud a másikhoz képest, ha az én mindennapi FHD-s, vagy 4k-s munkakörnyezetemben sarkítva "egyformán" teljesítenek.

    Épp ezért linkeltem inkább az "általános" használatú környezetet (böngészést) bemutató statisztikát, mert ez jobban szemlélteti, hogy a nagyon alacsony felbontásoknak lényegében leáldozóban van (lassan már telefonoknál is). Én még azt is eltudom képzelni, hogy pont emiatt nem is nagyon gyúrtak rá a "procilimites" környezetre a fejlesztés során, és ezért ennyire gyengék ilyen szituációkban a Ryzen-ek, hiszen úgy voltak vele, hogy egyrészt úgyis magasabb felbontásokban játszanak a legtöbben (ahol azért nem is teljesít rosszul), másrészt azért aki ilyen céllal épít gépet, az azért minimum egy középkategóriás kártyát csak vesz mellé.

    Egy ilyen böngészős statisztika azt mutatja meg (szerintem) jobban, hogy nagyságrendileg mennyi ilyen-olyan felbontású eszköz van és nem azt, hogy ki mire használja a gépét, vagy hogy pl. játszik-e? Akik játszanak, azok 99,9%-ban neteznek is szerintem, míg fordítva ez nem igaz. Épp ezért talán ha a felbontási és kijelző trendeket akarjuk legalább felületesen vizsgálni (magyarán, hogy mennyi ember használ ilyen-olyan felbontású eszközt, amire én eredetileg reflektáltam a hozzászólásomban), akkor talán jobb ez a statisztika, mint a Steam-es. Persze ez szigorúan magánvélemény... :B

  • zseko

    veterán

    válasz imibogyo #673 üzenetére

    Ja, így értem :) Én rengeteget játszom gépen, bár mostanában már azért jóval kevesebbet mint anno, viszont mindig is próbálkoztam sok mindennel mellette, blender, cinema4d, videovágás, ps, stb., és például egyik sulis vizsgát is a mostani gépemen csináltuk meg osztálytársakkal, 3 virtuális gépet futtatva egyszerre (a sulis gépek alkalmatlanok voltak rá. Úgy őszintén szólva bármire, pedig intel volt ;]).

    Volt már, hogy 45 perces renderidőből 7-8 óra lett, csak mert bekapcsoltam az ambient occlusiont, aztán a végeredményen szinte fel se tűnik :D Vagy anno a 300MHz-es procim (természetesen amd ;]) nem vitte jól az xvid filmet (egy 333-on már ment...), így átkonvertáltam mpeg-be. Na, annál elindítottam este tízkor, aludtam, elmentem dolgozni, mire délután háromra hazaértem már 95%-nál tartott :DDD

    Mivel a 3D-t és a virtuális gépeket továbbra is akarom próbálgatni, így nem kérdéses, hogy nem játékra veszek procit. Pedig átlag felhasználó vagyok.

    HR24.hu

  • imibogyo

    veterán

    válasz zseko #674 üzenetére

    Nekem valahogy úgy néz ki a fontossági sorrend, hogy:

    - Sketchup + Vectric Aspire
    - Offline webszerverek főként tesztelési/gyakorlási céllal
    - Virtuális gépek (Linux elsődlegesen)
    - Játék (mondjuk most két pici mellett, jelenleg alig-alig)
    - CryEngine + Unity + prop készítés csak mert érdekel
    - Videovágás + Fotó utómunkálatok
    - És úgy minden más egyéb ezután jön...

  • zseko

    veterán

    válasz ->Raizen<- #671 üzenetére

    Igen, látható mire ment az intel, jól meg tudta fejni a sok idiótát aki évente cserélt 5% növekedésért és/vagy hajlandó volt kiadni eszement összegeket ;) és most ezek egy része sír a legjobban, hogy az amd nem verte le rögtön az első lépéssel, 'ócsóé'. Holott az értelmes többség intel oldalon is elismeri, hogy lássuk be, elég szép lépés volt ez, és az árversennyel ő is jól jár. Csak az idióta sír, hogy kijött egy új (bevallottan felzárkóztató) fejlesztés, és nincs mire cserélnie...
    Persze az, hogy a Nehalem ugyan ilyen szarul indult az elején, 'hát van ilyen' címszóval szépen el van sumákolva :)
    Először nézzük meg, mennyit, vagy egyáltalán számít-e majd valamit a szoftveres/hardveres rendberakás, meg mit hoz az R5 és az R3, ha valóban szar lesz, én is ki fogom írni hogy szar lett. Elméletek és amatőr jóslatok ellenben nem érdekelnek. A proci jó lett, ahova szánták oda valóban felzárkózott, arra pedig egy demóból sem emlékszem, hogy azt ígérték volna, szarrá veri az intelt játékban.

    Részemről sosem értettem, miért 'kell' cpu- t/vga-t cserélni 5-10% többletért. A 6850 kártyámat egy 7870-re cseréltem, az 50% többletet hozott ugyan ennél a mostani procimnál (ami aztán tényleg nem egy játékos processzor) az megérte (ráadásul csupán 15e-be fájt) De 10%-ért? :F

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • Mándor

    csendes tag

    válasz zseko #676 üzenetére

    +1

    "Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

  • Mándor

    csendes tag

    Szerintem nem érdemes a hardvereken vitatkozni addig,míg létezik a pocsék optimalizáltság a szoftver oldalon.Valakik írnak egy rosszul optimalizált programot-jellemzően játékot-,és Pistike fut megvenni a legjobb konfigot.Meg persze milyen már,hogy nincs neki ultra beállítások mellett 4K-ban 100fps-e?!...Egyéb multimédiás felhasználásnál pl.videoszerkesztés,renderelés meg azt hiszem nem oszt-nem szoroz,hogy egy folyamat 75 vagy 100 másodperc alatt készül el addig,míg otthon,hobbiból csinálja az ember.

    "Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz Mándor #678 üzenetére

    Én is úgy gondolom otthonra hobbi melóra felesleges és drága egy ilyen erős proci mint az 1800x. Játékra meg nem a legjobb cserébe sokat fogyaszt, melegszik és semmi oc potenciál nincs benne avx 2.0-ban is gyenge továbbá igp-t sem tartalmaz. Kompromisszum hegyeket látok a konkurens gyártóhoz képest. Normális lap amin "teljesen kifutja" magát és nem áll falba 3,8 ghz-en 50k minimum.

    [ Szerkesztve ]

  • Mándor

    csendes tag

    válasz ->Raizen<- #679 üzenetére

    Te magadtól vagy ilyen hülye,vagy fizetnek érte?

    "Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

  • stratova

    veterán

    válasz zseko #676 üzenetére

    Ó kis diétás Deneb, én egy hasonló korú - pardon idősebb - lapba egy X4 945-öt tettem az X2 3800+ után. Csak ott a mai napig az integrált grafika üzemel.

    [ Szerkesztve ]

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz Mándor #680 üzenetére

    Amíg ilyeneket látok addig biztos nem csak én vagyok ilyen hülye hanem más is. ;]

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Mándor #680 üzenetére

    Itt még nem szürke az avatarja, de mindenhol erre gyúr. Icipicit fentebb mar probalkozott ugyanezzel de érvekre nem reagál.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • Depression

    veterán

    válasz ->Raizen<- #682 üzenetére

    Elég hihető az a táblázat: 7600k oc min.: 24, oc nélkül min.45.
    És a ryzenre mondják, hogy hektikus. :C

    De lagalább jól látszik, hogy az i5 7600k simán elveri az i7 6950-et. Logikus.

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • zseko

    veterán

    válasz stratova #681 üzenetére

    Én elcsesztem, mikor AM3+ helyett sima AM3 lapot vettem :( Mire oda jutottam, hogy cserélek, már nem lehetett kapni AM3-as procit. Mindent nem akartam már megint cserélni, intel meg ugye nem téma :P így maradt a kivárás, ez a ryzen már tetszik, így valószínűleg benevezek majd egy R7 1700-re.

    HR24.hu

  • Lézerparaszt

    őstag

    válasz zseko #685 üzenetére

    Én a helyedben az X-et választanám, arra +50Mhz -el többet tudsz overclockolni :D

    A játék az nem játék!

  • stratova

    veterán

    válasz Lézerparaszt #686 üzenetére

    Vagy nem :DDD szóval nem biztos, hogy megéri a drágábbat venni "OC" itt is szerencse kérdése.

    zseko: kihasználsz egy 8/16-os procit? Lesznek kisebbek olcsóbban, bár kicsi az esély hogy lényegesen jobban mennek OC-ban, de szvsz a kezdeti felár után kellenes áron is be lehet rájuk nevezni.
    Én most elvagyok egy darabig az A10-7850K-val de érdeklőve figyelem, hogyan fejlődik ez az architektúra s mit hoz Raven.

    [ Szerkesztve ]

  • AxBattler

    félisten

    válasz stratova #687 üzenetére

    Azt írták a hírekben, hogy az 1500-as sorszámúakat indítja az AMD a játékos kategóriában az i5-ök ellen, szóval szvsz mindenképpen érdemes megvárni.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • zseko

    veterán

    válasz stratova #687 üzenetére

    Bízom benne hogy kifogom :) Valahová már leírtam, bár sokat játszom, játszottam, már nem a játék az elsődleges szempontom. Tervben van, hogy linux lesz elsődleges rendszer és win csak virtuális gépen, de ettől függetlenül is kísérleteztem már virtuális géppel (pl. anno sulinál is egyik vizsgára win server + win kliens(ek), és tartományba léptetés, beállítások, stb. mindezt virtuálisban kellett megtenni, azóta is kísérletezem vele, egyszerűbb virtuálisban próbálkozni). 3D-s progik is egyik kedvenceim (személy szerint a Cinema4D nyűgözött le nagyon), csak hát a mostani proci hogy úgymondjam... 'kissé' kevés :DDD Érdekel a videovágás, a ps, meg minden szar ami mást nem :D így nem kérdéses, hogy még ha fontos is, de nem a játék a legfontosabb választási szempont.
    Bőven jobb lesz játékra a mostani procimnál. Egyedül az új TR volt az, ami már eléggé necces és csúnyán be tud akadni néha egy-két pályán (a legtöbb használhatóan megy, és érdekes mód a legelső pálya meg majd' 50fps-el futott), doom is FHD maxon ~40+fps-t hozza, cod multit ingyenes hétvégén néztem, jól futott, crysis3 határeset 30 fps-el (persze, jó lenne több, de na...), FC3 okés volt, a 4 már szintén bizonytalanabb helyenként, ésatöbbi, ezektől biztos hogy jobb lesz, így játszhatom újra :) De most új város, új munkahely, holtszezon, így kivárás van (meg amúgy is ezt tenném), mert egyébként egy heti (minimálbéres) fizetés itt kint. Addig meg szerzek valami egyszerű, használt, használható laptopot £80-£100 között (csak tabletem van jelenleg).

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • M@trixfan

    addikt

    válasz zseko #689 üzenetére

    Szerintem simán vegyél ha a "content creation" is része az életednek! Az is biztos, hogy a játékok sem rekednek meg 4 magnál és az 1080p-t is el fogod hagyni. Véleményem szerint ezek az 1080p tesztek szintetikus jelentősséggel bírnak ugyan, de túl van dimenzionálva. Az alaplapnál viszont nagyon meg kell nézni melyik márkának a legjobb a hírneve támogatás szempontjából. Kb. záporozni fognak a BIOS-ok és elég idegtépő amikor frissítés helyett kap az ember egy rév 1.1-et az arcába mint "early adopter".

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák