Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    A cikkíróval ellentétben én nem gondolom úgy, hogy "idétlen" az ötlet, ahogyan azt sem, hogy csak az "öregek" számára lehet érdekes.

    Persze kérdés, hogy a magam 34 évével mennyire számítok "öregnek", de egy ideje szeretnék egy olyan minőségi, két kazettás, CD lejátszós HI-FI berendezést, amelyen bakelit lemez lejátszó is van, és alkalmas a régi kazettáim és lemezeim bedigitalizálására.

    Szóval az ilyen és ehhez hasonló termékek piaci jelenlétét üdvözítőnek tartom.

    Nem mellesleg jó dolog a bakelit lemezeket eredetiben is hallgatni. :K

    Mondjuk két kazettás lemezjátszóm van, de azzal sajnos nem lehet bedigitalizálni, elmenteni a hanganyagokat az "utókornak".

    (Hasonlóan egyébként azt is problémásnak tartom, hogy épkézláb videorekoder/lejátszó már szinte nem kapható sehol. Pedig ugyanolyan okokból jó lenne, ha az ember a régi filmfelvételeit otthon be tudná digizni egy arra alkalmas készülék segítségével.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz osztraksajt #14 üzenetére

    (#12) elefant

    (#14) osztraksajt

    (#15) zapok

    (#32) MZperX75

    Elnézést kérek a kései reagálásért! Köszönöm mindannyiótoknak a választ! :R

    Természetesen nem arra utaltam a fenti hozzászólásomban, hogy ez a kis berendezés fogja "megváltani a világot", de üdvözítőnek tartom, hogy még - ha ilyen szinten is - gondolnak egyes gyártók a mára már "elavultnak számító" technológiák életben tartására is.

    A video esetében tartok attól, hogy használt árucikket vásároljak. Egyszer már egy használtan vásárolt Philips videokészülékkel megjártuk; pár hónap használatot követően egyszer kigyulladt a tápegysége. (Szerencsére azonnal áramtalanítottam és kivittem a lakásból. Természetesen a termék elektronikai hulladékként végezte.)

    Soha nem lehet tudni, hogy egy használt készüléknek mennyire van lestrapálva a mechanikája, van-e bármilyen elektromos hibája, lett-e bármikor "berhelve", stb.

    Sajnos a régi, jó, 4 fejes JVC videokészülékünk hosszú, hűséges szolgálat után végleg meghibásodott. Egyszer már volt javítva... most is megnézettem... nem érdemes javítani, annyira rossz a mechanikája, de még a tápja is.

    Most körbenéztem az interneten, de újonnan gyakorlatilag már csak ezt az egyetlen készüléket lehet kapni: Funai D50Y-100M

    /Forrás: www.argep.hu /

    Egyrészt nem olcsó, másrészt nem tudom, hogy milyen minőséget, tartósságot várhatok egy ilyentől!

    Mivel számos régi VHS kazettám van, valamint a fontos sporteseményeket (amit éppen nem tudnék élőben megnézni) mindig a video-val vettem fel, szükséges vennem valami berendezést a régi készülék helyett.

    Szerintetek érdemes egy ilyen Funai készülékbe beruházni? Esetleg más alternatíva? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák