Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • clippy

    tag

    Néhány éve hasonló készüléket kerestem a nagymamámnak, nagyon sok kazettája van, amin pótolhatatlan családi felvételek vannak, a régi magnója tönkrement.. szóval valóban az idősebbeket célozták meg ezzel, pl. a nagyim a cd lejátszót nem is használná és óra sem kell, (van felhúzható vekkere ha épp kelni akar) de nyugdijas pl. miért kellne ébresztőre? nem kell sehová menni-e.. szóval jó az ötlet :C :R

  • clippy

    tag

    Tistelet a kivételnek.. itt nem a profi deck minőséget szeretnék visszahozni, hanem a régi hordozható kazettásmagnók "fílingjét" ezen nem fognak "chrom, metal" kazettákat hallgatni amit anno hiperszuperprofi deck-en 0-+3 db-es kivezérléssel vettél fel.. ezzel a "józsinéni" énekét hallgatják amit nagyanyjától vagy ükapjától tanult vagy buliban MK27-es kazis magnóval felvett szövegeket hallgatnak vissza.. erre teljesen jó.. még a 2×1w is.. nem kell azt a szomszédnak hallania.. :R :R

    Apropo.. anno sima sasszé lemezjátszót rákötöttem (tuhel=rca kabel) a deck-re, szalag nélküli kazettát beraktam felvételre, így az in-put aktiválodott, amire "rca-3,5 sztereo minijack" kábelt a számítógépre kötöttem (nem vájtfülüek, fejhalgató kimenetre is kötöthették 6,3-3,5 jack), ha nem alaplapi hangkártyát használtál akkor a mellékelt cd-n volt wav felvevő.. ezt elindítottad és már is kész volt a digitalizálás (kivezérlés szabályozás, normalizálás stb.)..erősítő nélkül is bármit meglehett oldani.. nagyon sok bakelitet és kazettát digitalizáltam..
    Bocsánat a hosszúra sikeredett hsz-ért :R :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák