Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hablatyka

    csendes tag

    Sziasztok,
    Most kezdenék bele egy jó pár VHS kazetta digitalizálásába. Kicsit már olvasgattam a topicban, illetve egy másikban is. A következő tervem van:
    Van egy LG RH199S HDD-s DVD felvevőm, amire rákötném a Daewoo ST230K típusú videómagnót Scart csatlakozóval.
    Felvenném egy újraírható DVD-re a VHS tartalmát, amit pedig bedigitalizálnék PC-n makemkv-val, vagy valamilyen egyéb progival.

    Szerintetek érdemes lenne venni egy profibb videómagnót, vagy csak minimális javulást érnék el vele? Egy 10-est rááldoznék még maximum erre szerintem.
    Valami egyéb tipp esetleg mielőtt belekezdek?

    Kicsit ma szenvedtem a HDD-vel, hogy kivegyem és megpróbáljam gépre kötni, de hamar felsültem, mert az IDE csatlakozóval hirtelen nem tudtam mit kezdeni. Amúgy láttam, hogy a felvevő tud avi formátumba is rögzíteni hdd-re, az meg már azért egy élhetőbb formátum. Viszont elég macerás ki be szerelgetni a HDD-t hogy másolgassak róla amikor betelik...

  • hablatyka

    csendes tag

    válasz hablatyka #926 üzenetére

    Egy mintakép a végeredmény mkv fájlból:

    (bal szélén a vékony függöleges csík az Asztalom háttere a snipping toolból :DDD )
    Hogy szoktátok valahogy értelemes méretűre tömöríteni a kapott videót? Most ez egy 4 perces próba videó volt és 275MB lett, 720x576-os felbonntással. Nem tudom elképzelni, hogy ezt a minőséget ne lehetne valahogy hozni egy pár 10 megás fájllal ennél a 4 percnél maradva...
    Am a képen nem láttam semmiféle zavaró hibát, amint visszanéztem, a hang se csúszott. Lehet nem érdemes privát használatra ennél jobb videómagnót szerezni... Gondolom vannak a TBC-hez hasonló technológiák a DVD felvevőmben is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák