Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sankaiten

    csendes újonc

    válasz cocka #1049 üzenetére

    Köszi a részletes választ!

    Igen, microSD-re másolta, 16G-s kártyával próbáltam ki. Közben utánaolvasgattam és valószínű tényleg a PAL/MESECAM vs NTSC és/vagy fps lesz a probléma, amire nem is gondoltam korábban és sajnos a webáruház honlapján se volt rajta ezzel kapcsolatban infó, pedig akkor kicsit utánajártam volna.

    Szerencsére a Sony lejátszó amit tegnap szereztem, szépen lejátssza a kazettákat. 113 darabot számoltam össze, amit át kéne nézni, abból mondjuk ha a fele nem kell, de még úgy is marad 50-60 amit valószínű digitalizálni kéne. Ha napi 3-4 darabot megnézek úgy, hogy képpel bele tudok tekerni (egyet már megcsináltam ma így), akkor kb egy hónap múlva végzek is vele. Lehet, hogy eltart egy ideig, de legalább biztos megszabadulok azoktól a kazettáktól, ami nem kell, másrészt tudok priorizálni mi az ami a legfontosabb és azokat el tudom kezdeni digitalizálni. Fő a türelem. :)

    A Philips lejátszó hallom, hogy megy, tekerni is tudok vele, de ha a TV-re kötöm, valamiért nem hozza be a képet. A Sony ezzel szemben szépen működik. Szóval azt csinálom most, hogy a Sony-n megnézem a kazettákat, és a Philips-szel pedig addig előretekerem a a kazettákat amiket majd megnézek, hogy addig azzal is haladjak.

    A DVD lejátszó valószínű azért megy amit írtál, hogy van rajta RGB...

    A számítógépre csatlakozás útján nem tud rögzíteni a kütyü, csak a memóriakártyára, ami amúgy kényelmes megoldás lenne ha működne persze. Egy XP-n és egy Win10-en is kipróbáltam, többszöri újraindítás után is, és nem megy. Valószínű tényleg valami régebbi cucc lehet ez...

    Csak azért írtam, hogy nő vagyok mert ide szerintem 99%-ban férfiak írnak, mert ők jobban értenek ezekhez a műszaki dolgokhoz. Van persze néhány olyan nő is, aki ért hozzá de az inkább ritkaság, én tényleg humán beállítottságú vagyok, csak max annyi hogy utánaolvasgatok dolgoknak, megpróbálom megoldani, és csak akkor adom fel ha nagyon nem megy :)

  • qnadam

    veterán

    válasz cocka #1049 üzenetére

    Mert az ilyen flash alapú adathordozók közül pont a memóriakártya az egyik legmegbízhatatlanabb.

    nem volt még dolgot smartmedia kártyákkal...

    [ Szerkesztve ]

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák