Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anaren91

    senior tag

    válasz Dr. X #21 üzenetére

    Az nvidia maradjon csak olyan távol a konzoloktol amennyire csak lehet. Meg az Intel is. A mostani játékfelhozatalból látszik, hogy mit lehet kihozni a "szar amd alomvilagbeli képességekkel rendelkező gyenge "hardveréből, nem kell hogy ezek a mocsok cégek betegyek ide is a lábukat. Szivassák csak a pc tábort.

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz Manbal #32 üzenetére

    Ember te tényleg ennyire fanatikus vagy? Nézz már szét kicsit a kék varazsszemuveged nélkül is. Vedd már a fáradtságot és ülj már le egy ps elé tolj egy uc 4 et egy gow ot meg nézz pár videót mondjuk azokról a játékokról amik jönnek ps re pl lou 2, aztán mondd azt, hogy a konzolok fogják vissza a játékok fejlődését. Programozási szinten sokkal előrébb járnak, sokkal mélyebben beléjük lehet nyúlni, mert itt nincs pl a kedves kék meg zöld céged aki ezt megakadályozná. Nézd már meg a különbséget egy szutyok multi cím és egy ps exclusive cím között. Exclusivenal ugye nem kell törődni azzal hogy elfusson gépen is, ahol ráadásul nem elég hogy a sok nyereszkedo cég szopatja az ipart de még a játékosok is magukat a Windows 7 hez való ragaszkodassal ami már alapból hátráltatja a lowlvl apik elterjedeset. ( " Fúh de nagy szám a dx 12 meg a metal meg vulkán, játék se jön rá " nem hát mert addig nem éri meg a fejlesztőknek amíg a játékosok nagy százaléka win 7 el tolja)Pcn is ezt akarja elérni az amd csak éppen nincs elég erős piaci helyzete, hogy bármit is tegyen pl a többet Megaherzel mint ésszel toljuk a dx 11 et nvidia ellen. Proci szinten végre elerte, hogy odacsapjon az intelnek és hoppá már 8 magos Intel jön consumer frontra.... Az meg hogy jön Intel vga, lehet az is úgy mint a 10 nm csoda Intel talán 2017 re ide is ér...

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz Anaren91 #49 üzenetére

    Jah még azt gyorsan hozzá fűzöm, hogy azt a látványt ami pl a lou 2 ben vagy a ghost of tsunami ban van, pcs szemmel egy nevetséges hardveren érték el a programozók a szerinted mese habbal amd feutureokkel, gépen meg oda írnak neked, hogy bitte fizess már kedves kék cegednek 100k t egy i7 re meg nvidianak meg 300k t hogy elfusson a játék mert hát ez van.

    #53 elarulom azokat se. Konzolosok nagy része pont telibarakja mi van a konzolba. Működik? Igen. Engem pl egyetlen dolog érdekel, hogy minőségi játékokat kapjak. Ezért vettem prot. Ha a boxon is lenne pár minőségi játék ami nincs psre vennék egy one x et is, de perpil nem éri meg, mert nem adna semmi pluszt ps mellett.

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz hackeeeee #53 üzenetére

    Te ezt így látod, hogy a vega nem alternatíva 4 k 60 fps re és csak a zöldek nyújtanak elég kraftot. Én meg úgy hogy ha a zöldek nem lennének akkor lehet gépen is ott járnának a fejlesztők, hogy annyira bele tudnának nyúlni pl a vega hardverébe, hogy teljes mértékben kihasznaljak és lehet 4k 144 fps is meglenne...
    Lehet neked egy favágó versenyen lancfűreszed, ha az ellen csapatnak csak baltája van meg mellé sok pénze és megkenni a bírókat, hogy a lancfűreszt is balta módjára hasznalhassak.

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz hackeeeee #57 üzenetére

    Ember most írtad le, hogy a programozás a probléma. Amd probalna olyan termékeket csinálni vagyis csinál is ami megfelelő programozással gyengébb hardverrel is jobb teljesítményt nyújtana, de sokra megy vele ha az nv piaci erofolenyben van, ezt ellehetetleníteni, sőt még az emberekkel is elhiteti hogy ők a faszak mert a többet erővel mint ésszel mindig is jobban működött. Nameg könnyebb vaskos arcedulat ratenni valamire amin 120 giga ram van és 1 trillio herzen megy.

    #58 Ezt is leirtam már ezerszer de nem fogod fel. Nem Intel és nvidia hater vagyok hanem a piaci helyzetével a fejlődést visszataro cégeket utálom. És ez a két cég pont ezt csinálja. Nv oldalról miért nem hallani olyan "monda meséket a csoda feature okrol ami majd megvaltja a világot " mint amit abu szokott regelni? Mert nem érdekük. Minek amíg kb ugyan azt a szt reszelve meg a herceket az égig tolva is veszik a termekuket, mert ugye a piac nagy része az övék és a fejlesztők képtelenek úgy fejleszteni hogy a játékok ezt favorizaljak? Ha az amd is ezt csinálná akkor őket is ugyan úgy utalnám.

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz hackeeeee #61 üzenetére

    Igen sajnos a gcnt egy köztes megoldásnak kellett volna tervezni, hogy erős legyen dx 11 ben , de meglegyen benne már az alap a közeli elereshez, és ezt szépen csopogtetni az évek folyamán. És ez teljes mértékben igaz hogy ezt az amd baltazta el. De a buldozerbol is felalltak remélem vga fronton is észbe kapnak.

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz Abu85 #68 üzenetére

    Oké és akkor ezeket a hereverélő egységeket jelen esetben nem lehetne befogni más olyan dolgokra amik jobb látványt/ sebességet nyújtanak, és nem hardver függő ( szóval mind a két gyártó termékén ugyan olyan eredményt hoz)?
    #72 Nem vagyok szakértő, de rengeteget olvasok a témában, az általam felvazoltaknak van köze a " kedv van kevés" hez vagy szimplán már a stúdiók is tesznek a pcre mint platform, mert a konzol eladások több pénzt hoznak?

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz b. #74 üzenetére

    Szóval igazság szerint ami most tönkre vágja a pc piacot az az, hogy a játékok iránti szenvedélyt felvaltotta a pénz iránti szenvedély. Lehetőség lenne, és amúgy erre pl a naughty dogs egy nagyon jó példa mert ők konzolon mindig is arra törekedtek, hogy teljesen kiaknazzak a hardver adta lehetőségeket, még a bonyolultan programozható cell procival is, és teszik mai napig, csak hát a stúdiók többsége biztonsági játékot jatszik mert az olcsóbb és több lesz a bevétel, az emberek többsége meg ugyan úgy ujjong a 25. Átskinezett cod, assa és sorolhatnám játékoknak. Pc fronton egyedül a CD project red akire azt mondom, hogy nekik szenvedelyük a játék gyártás.
    Elismerem a stúdiók pénzéhessegge is hozzá járul a jelenlegi helyzethez, viszont ha jól tudom ( ki lehet javítani) az amd kártyák dx 12 vagy vulkán alatt sokkal többet tudnának nyújtani, ha nem csak a felszínét nyaldosnák. És oké hogy jelen helyzetben az nvidia is felzarkozott, de akkor miért is nem erőltetik az API elterjeseset? Szememben még mindig az van, hogy számukra a dx 11 a biztos talaj, és dx 12 alatt igen hamar fordulhatna a kocka és nem akarnak kockáztatni, és ezzel veszélybe sodorni a piaci helyzetüket. Mert ha jól tudom azok a játékok amik dx 12 néven futnak azért még elég messze vannak attól amit ebből az apibol ki lehetne hozni. Miért nem villog az nv azzal hogy ecsem igen ezt nézzétek ha a mi kartyankat veszitek nem csak nagy sebességet kaptok, hanem kiaknazva a dx 12 lehetőségeit olyan látványt is hogy besza behu. Lenne miből stúdiókat támogatni..

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz <Lacy85> #79 üzenetére

    Te ezt mondod én meg azt, hogy 2018 ban igen is ez lenne az alap. Gow, uc és hzd szintű játékok. 60 eurós arcedula mellett igen is tegyék oda magukat. Nem akarom fikázni a codot, nekem nem jön be az a fajta gyors lövölde, van akinek a bf nem jön be, de amikor megnéztem egy próbát videót róla hát majdnem sírva fakadtam a látványtól ( hangokrol már nem is beszélve...)

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz b. #87 üzenetére

    Oké akkor itt félre siklott a logikám, én valamiért arra emlékeztem, hogy a vulkán meg a dx 12 is a mantlere alapozva lett megirva, és nem sokban tér el. De a lényegen nem változtat, hogy adott egy jobb lehetőség, de a nagy halak a pénz miatt mégis egy kevésbé kedvező alternatívát választottak. Ha most az amd lenne az nv helyében ( akkor lehet ők is a tokukek vakargatnak, benne van a pakliban, a hatalom megvaltoztatja az embert) sanszos,hogy sokkal elterjedtebb lenne a vulkán, még akkor is ha az ms saját érdekeit szemelőtt tartva tolná a dx 12 szekerét, de legalább meg lenne az esély arra hogy tolják a studioknak a pénzt, hogy igen is válasszák a vulkant mert az "jobb" vagy mind kettőt ( nem tudom mennyire bonyolult az "átjárás" dx12 és vulkan között.
    Na mind egy igazság szerint ami nekem leginkább bassza a csőröm az a sok elvakult fan akik azt hiszik hogy a cégek értük vannak. Ha így lenne mindegyik a legjobb alternatíva mellett döntene és tényleg arra törekednenek, hogy a legjobbat adják a vásárlóknak. Közben meg ez nagyon nem így van. Elég megnézni a fórumot mióta kijött a ryzen. Elég sok embernek esett le elég gyorsan a tantusz hogy hoppá ezidáig mennyire vette őket hülyére az Intel.
    Én egyedül csak azért szurkolok az amd nek mert rajtuk látom hogy legalább próbálnak új dolgokat letenni az asztalra, és nem a kötelező csontot odavetni hogy nesztek itt van 5%.
    A legnagyobb hibájuk az, hogy túl gyorsan akarják " megvaltani a világot" mint pl a buldozerrel. Ami manapság olyan programokban ami tényleg kihasznalja a több magot annyira már nem tűnik rossznak mint amikor kijött. Csak akkor még a szoftverek nem tartottak ott, hogy kamatoztatni tudják.
    Na mind egy lényeg a lényeg,hogy elég sok mindent letettek az asztalra, de valahogy mindig balul sült el nekik.
    De az tény,hogy az olyan szintű programozás lenne a cél ami konzolokon elérhető, de hát ennyi versenyző mellett ez sose fog megvalosulni mert valakinek mindig hátrányt fog jelenteni.

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz #00137984 #99 üzenetére

    Pont azért, amit beszéltünk már itt korábban. Minden ps4 ben amd apu van, ergo egy fajta hardvert kell kiismerni, és azt a lehető legjobban kihasználni, és így egy gyengébb képességekkel rendelkező hardver is nagyobb "teljesítményre" képes. Pc n meg van több gyártó aki mind azt akarja, hogy neki legyen jó, tolja a saját megoldásait, a fejlesztőknek meg ezer féle dolgot kell szem előtt tartani, ezért nem tudnak olyan mélyen programozni mint konzolon. Vulkán ezt a célt szolgálná, de ez meg más gyártóknak lenne kevésbé előnyös.
    Ugyan ez van kb ios android fronton. Ios 12 kijön még az 1 giga rammal szerelt iphone 5 re is( ha jól emlékszem ios 7 el startolt, szóval az 5. nagy frissitest kapja ellentétben az androidos telok jó ha a következőt megkapja tendenciájaval szemben), androidon meg egy giga rammal már kitorolheted a sejhajod.

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz b. #101 üzenetére

    Sehol nem írtam, hogy ez bárhol is jót tenne. Kell a konkurencia, de olyan formában, hogy mindig próbáljanak látható fejlődéssel reagálni a másikra és nem pénzel való lefizetessel és egyéb sumakolasokkal elérni, hogy a semmi is valaminek látszódjon. Az kell ami most a cpu piacon van.

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    Mondjuk úgy, hogy van a fanboy réteg, akinek tökmindegy, hogy melyik cég mit ad ki, ő valamelyiket isteníti, és akkor is tőlük fog venni, ha rosszabb terméket kap ár érték arányban, és van a tudatos vásárló, akinek tök mindegy,hogy melyik gyártó termékét veszi, a saját pénztárcájának barátja, és mindig a legjobb ár érték arányban vásárol.
    Meg van még manbal aki már kihasználva az Intel 10 nanos procijanak sebességét elutazott a jövőbe és az onnan beszerzett csoda hardverekkel tolja 😈🙂

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • Anaren91

    senior tag

    válasz mlinus #185 üzenetére

    Nem várhatom el, mert nem én rendelkezem a pénzükkel. De ebből is látszik, hogy ha tényleg az lenne amit sok (szemüveges) ember gondol, hogy a cégek vannak értünk legyen ez most vga gyártó vagy szoftver fejlesztő cég, ( ami egyébként teljesen normális lenne, mert belőlünk élnek) és nem csak a pénzünk kellene nekik, és kb olyan lelkesedésssel csinálnának játékot mint pl naughty dogs, vagy CD Red, akkor simán a lehető legjobb apit valasztanák( jelenleg talán a vulkan? Passz nemtom ), már csak presztízs miatt is, mert új minőséget akarnak letenni az asztalra,és azt mondanák azoknak a gyártóknak akik nem támogatják azt megfelelően, hogy akkor fogd meg a tököm, vagy te is fejlesztesz olyan hardvert ami érdemi módon tudja azt kihasználni, vagy akkor Sorry, de akkor neked marad a dx 11 amire nem fogunk sok energiát fordítani, megy ahogy megy, de ha azt akarod, hogy a te hardvereden is úgy fusson a cuccunk ahogy megálmodtuk, akkor igen is ez van, haladni kell a korral, dx 11 felett eljárt az idő.
    Ezzel szemben meg mindenki csak ül a seggén kb, reszelik a szart és nem haladunk sehova, mert így is dől a pénz. És tudom ez nem ilyen egyszerű, nem lehet ilyen huszárvágással elintézni, de ennek a hátterében is csak a kva pénz van. Egyes 2018 as címek grafikai szinten kb 10 éves játékok szintjén vannak. Mert hát egyszerűbb tolni a 4k t meg a 144 Hz et ami miatt megint dragábbnál drágább hardverek vásárlására ösztönzik az embert, ahelyett,hogy azért venne az ember új vgat mert akkor jobb szebb effekteket, látványt kap. És ezért is hülyeség egy egy cégért rajongani, mert mindenki csak a pénzt látja bennünk.
    Kicsit kesze kusza lett, fáradt vagyok már, de remélem átjön amit mondani akartam.

    Jah még gyors hozzáfűzés, nem vagyok már benne biztos, de anno pl meg tudták lépni, hogy kiadnak olyan játékokat amik csak dx 10, vagy később dx 11 et támogató kártyán futott, alatta el sem indult. Mert akkor még fontosnak tartották, hogy menjen a fejlődés. Vagy talán még a kijelzok nem fejlődtek olyan ütemben, hogy minden éven valami eyecandy vacakkal tudják eladni a drága hardvereiket. Asszem ezért vettem anno egy gts 8600 at mert az már támogatta a dx 10 et.

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

Új hozzászólás Aktív témák