Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seniman

    addikt

    válasz Anaren91 #49 üzenetére

    Engedd el,mintha egy ötévesnek mondanád. :K Te tudod,én is meg még sokan mások,Ő meg sosem fogja megérteni. :(

    PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

  • Anaren91

    senior tag

    válasz Anaren91 #49 üzenetére

    Jah még azt gyorsan hozzá fűzöm, hogy azt a látványt ami pl a lou 2 ben vagy a ghost of tsunami ban van, pcs szemmel egy nevetséges hardveren érték el a programozók a szerinted mese habbal amd feutureokkel, gépen meg oda írnak neked, hogy bitte fizess már kedves kék cegednek 100k t egy i7 re meg nvidianak meg 300k t hogy elfusson a játék mert hát ez van.

    #53 elarulom azokat se. Konzolosok nagy része pont telibarakja mi van a konzolba. Működik? Igen. Engem pl egyetlen dolog érdekel, hogy minőségi játékokat kapjak. Ezért vettem prot. Ha a boxon is lenne pár minőségi játék ami nincs psre vennék egy one x et is, de perpil nem éri meg, mert nem adna semmi pluszt ps mellett.

    [ Szerkesztve ]

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Anaren91 #49 üzenetére

    Manballal teljesen felesleges vitatkoznod, kb egy 16 éves értelmi és szakmai szintjén van, amikor a mamája terhes volt vele, a hasán világított az Intel Inside logo ;]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Anaren91 #55 üzenetére

    Én ezt 1080 Ti után mondom ezt.. Megjártam ezt az utat, ki is szálltam belőle. 1440p 162fps-sel nem volt gondja, de 4K-ban már sok helyen nem volt meg a 60 fps sem..

    Ő, nem, mert a 1080 Ti is elvérzik 4K 60FPS mellett elég sok helyen.. Értem Én, hogy optimalizálás a legnagyobb probléma, de ezen a szinten máig nincs a zöldeknek konkurenciája.

    Máig azt mondom, hogy a prémium kategóriára kellene letenni valamit az asztalra, aztán fejleszteni a konzol részleget, és nem "elhanyagolni" a pc vonalat. Mert hiába van ott a vega, azon az áron közel sem ad annyit, mint amennyit kellene, hogy adjon, és ad a konkurencia.

    Én pont ezért tértem vissza konzolra, mert elegem lett az optimalizálatlanságok hadából..

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • b.

    félisten

    válasz Anaren91 #55 üzenetére

    Istenem te most pont ugyan azt csinálod amit az általad kritizált Manbal csak te a másik oldalon és azért is őket hibáztatod , hogy anyukád leégette az esti vacsorát.
    Nem vagy különb semmivel nála, csak ő AMD hater te meg Nvidia- Intel hater vagy.Jó sok hülyeséget hordát össze az utolsó két hozzászólásodban a tudatlanságod oltárán az AMD védelmére és az Nvidia lehúzására, de legalább így téged is el lehetett helyezni valahova...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Anaren91 #59 üzenetére

    Ők engedték, hogy ez eljusson idáig.. Próbálni kellett volna tartani a szintet, és nem jutottunk volna idáig. De, ez nem ment sem a vga-k, sem pedig egyéb téren. Most, nagyjából a cpu piacot sikerül rendbe tenni, de a vga még mindig sehol nem tart.. Hála az áraknak.

    Hiába xar a programozás, azonos áron hamarabb vesznek az emberek nvidia ternéket, mint AMD-t, vagy, kevesebb pénzért konzolt..

    Véleményem szubjektív...

  • b.

    félisten

    válasz Anaren91 #59 üzenetére

    Amíg nincs pénz Dx 12 motorokra addig nincs mit fenntartani.
    A fejlesztőstúdiók azért nem váltanak Dx 12 re, mert elképzelhetetlenül sok pénzbe kerül, nem pedig azért, mert Nvidia nem engedi nekik, ráadású Pascal már ledolgozta elég szépen a Dx 12 hátrányát,pár százalékról beszélünk. nem lenne akadály az nvidiának ez a dolog.
    Lassan 2.5 éve piacon lévő generációról beszélünk.

    Fel kellene fognod, hogy a Dx 12 nem egy csoda driver amihez a a fejlesztő stúdiók csak úgy leakasztják grafikai motorokat és az emberek pillanatok alatt átállnak Windows 10 re, a programozók meg hirtelen a sutba vágják a hosszú évek alatt megismert motorokat, fejlesztő környezetet, és az azzal szerzett tudásukat és minden kiadó türelmesen megvárja míg kitanulják a Dx 12 fortélyait. ehhez hosszú évek kellenek és mint látod AMD is elég szépen nyugdíjba küldte az elméletileg már akkor is menő GCN generációit és a legújabbra alapozza csak a jövőjét.
    Amit AMD most tud nyújtani az ennyi egy olyan GPU val ami nem kifejezetten csak a játékcélokat szolgálja. Mint írták ma már egy másik helyen ez a hátránya , ha valaki nem gyárt külön GPU-t az Ipari környezethez és a játék környezethez, mint ahogy Nvidia teszi. Örülni kell neki, hogy ennyire is jók akártyáik, aztán kész nem kell ebbe többet belelátni, mint ami van.
    Annak is örülhetsz, hogy Nvidia még itt van és ilyen karikat rak le az asztalra, mert AMD az utóbbi pár évben igencsak leszarta a PC gaming réteget és én ellenkezőleg látom a helyzetet mint te, szerintem pont hogy még itt sem tartanánk ha rajtuk múlott volna a PC piac fejlődése, de így kényszer lépésekre voltak utalva az Nvidia megújuló kártyái révén. Szóval szerintem igencsak fordítva ülsz a lovon.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Anaren91 #70 üzenetére

    Texel shaderrel, függetlenített shading és raszter fázissal simán be lehet. Lehetőség az van ezernyi, akarat kevésre van.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Anaren91 #77 üzenetére

    "pl a naughty dogs egy nagyon jó példa mert ők konzolon mindig is arra törekedtek, hogy teljesen kiaknazzak a hardver adta lehetőségeket,"

    A Naughty Dog szerintem már a ló túloldala. Uncharted minőségű játékokat ne is várj a jelenlegi játékárak mellett, mert csődbe is menne az összes kiadó.
    Kb. a mai napig nem lehet tudni, mennyibe került a játék fejlesztése, mert nem merik megmondani. :DDD
    Csak itt a Sony benyelte a mínuszt, mert hosszú távon megéri nekik. A sok kitűnő minőségű játékuk jó sok konzolt elad.
    Normál piaci körülmények között ez a játék sem ilyen lenne, amilyen.

  • b.

    félisten

    válasz Anaren91 #77 üzenetére

    Jól látod ezt a helyzetet egyébként a pénzről szól az egész.
    Idő és pénz, nem probléma ha egy játék félkész , csak jöjjön minél előbb.
    Hidd el nem sok olyan stúdió van abban a helyzetben , mint a Naughty akik szó szerint azt csinálnak, amit akarnak és addig ameddig akarják. Még most E3 alatt sem közöltek megjelenési dátumot, hátha csúsznak. ilyen körülmények között egyébként sok stúdió lenne képes ilyen minőségű grafikát letenni, de sajnos nincs ilyen sok. Ez szerintem 1000 stúdióból egy. Ráadásul azt se felejtsd el, hogy ez nem crossplatfrom cím, nem kell figyelembe venni se más hardvert se más erőforrást se operációs rendszert se támogatni bármit, csak Ps4 és kész.

    "az amd kártyák dx 12 vagy vulkán alatt sokkal többet tudnának nyújtani, ha nem csak a felszínét nyaldosnák"

    nem tudnának sokkal többet nyújtani Dx 12 alatt, nem lépne egy kártya sem kategóriát, maximum Vulkan alatt, de épp ma írt Abu cikket erről, hogy a stúdiók idegenkednek sajnos a Vulkantól, Dx 12 lesz a befutó jelenlegi állás szerint. Ott meg elenyésző ( pár százalék) gyorsulásról beszélhetünk csak.Majd most elkezdődik a DX 12 kizárólagos játékok dömpingje, és ott fogunk tartani ahol most , nem lesz szebb grafika a Dx 12 miatt és nem lesz gyorsabb számottevően egy VGA sem, de viszont könnyebb lesz a konzoljátékok portolása. Dx 12 a Microsoft érdekeit és a kiadók érdekeit támogatja elsősorban, persze vannak előremutató újítása is ez mellett.

    "Miért nem villog az nv azzal hogy ecsem igen ezt nézzétek ha a mi kartyankat veszitek nem csak nagy sebességet kaptok, hanem kiaknazva a dx 12 lehetőségeit olyan látványt is hogy besza behu. Lenne miből stúdiókat támogatni.."

    Miért tenné? Ezek nem akkor eltérések, amivel villogni lehetne.

    vannak Dx 12 játékok, amik gyorsabbak NV kártyákon, mert ráoptimalizálnak. Pl Tomb Raider.
    Itt egy teszt :[link]
    vagy AOS :
    meg részletezhetném még ,de te is rá tudsz keresni Dx 12 tesztekre a Google-val.

    Hidd el Dx 12 nem hoz megváltást senkinek. Vulkan lenne az, amiről te beszélsz, az valóban egy igazi AMD( vagy akár Nvidia a Volta megjötte után) low lvl API, és egyébként én magam is jobban szeretem és több szemszögből előrébb mutatónak tartom, mint DX 12 -t, ráadásul Volta brutálisan teljesít alatta,Pascal sem vérzik el, tehát mindkét gyártónak jót tenne a jövőben.
    Egy probléma van, Microsoft és a Win 10- Xbox , aki a Dx 12-t fogja erőltetni és innentől kezdve el is dőlt a dolog, mert a fejlesztők nem fogják preferálni.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Anaren91 #100 üzenetére

    Annyit azért hozzátennék, hogy szerintem nem jó, ha egy irányba fejlődik a piac. AZ soha nem szerencsés dolog, szükség van mindig erős konkurenciára szerintem mind szoftver , mind hardver téren.Nem biztos, hogy előrébb lennénk játékok és teljesítmény terén, ha most csak hirtelen mindenki csak VUlkant ( és sajnos elég sanszos) Dx 12 -t erőltetne vagy mindenhol csak AMD vagy Intel vagy NV hardverek lennének.
    VUlkan egyébként egy elég nagy réteget is elérhetne megfelelő minőségű PC játékokkal, az OS X vagy Mac OS mindegy hogy hívom. Szerintem nekik is kedvezne a Vulkan jobban, mint a dx 12 .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Interceptor

    addikt

    válasz Anaren91 #55 üzenetére

    Értem én, de akkor miért nem csinálnak ők is baltát? Amúgy dicséretes az AMD politikája csak.. mindegy én nem értek ehhez.

    (#58) b.: Mondod ezt úgy hogy inteled van és nvidia-d és nem is a rosszabbik fajtából. Szóval így eléggé elveszíted a hitelességed ha érted a lényeget. Nem tudom miért nem vesztek példát rólam, én nem állok egyik fking gyártó mellé sem.

    (#59) Anaren91 : Miért szerinted fordított esetben nem ezt tenné az AMD is amit most az nvidia? egyik kutya másik eb mindenki a szerepét játsza csak.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • mlinus

    őstag

    válasz Anaren91 #49 üzenetére

    pc-n a magasabb api egész egyszerűen kézenfekvőbb. Nem várhatod el a fejlesztőktől azt hogy minden architectúrára külön-külön optimizálgassanak... sokkal egyszerűbb ráhagyni az amd-re meg az nv-re hogy driverrel megoldják azt kész.
    Kicsit túl lett tolva a dx12 kool aid a ph-n.

Új hozzászólás Aktív témák