Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Most tényleg nem azért, de ki az akinek egy oly annyira szüksége lenne a mindennapokban egy 50K-s mecha bill.-zetre. Mondjuk azon a marginális rétegen kívül, akiknek a munkájukhoz napi rendszerességgel rengeteget kell gépelniük, még -talán- érthető lenne a "beruházás" (mert ugye a tévedésüket legalább van mivel magyarázni :D ). Anno egy komplett írógép kijött ezeknek az árából, pedig abban egy ici-picit több mozgó és fém alkatrész is volt. (Jő' van nem azt mondom, hogy szokjunk vissza az írógépre :D ...)

    Ez az egész mecha dolog is a gamer érába beszivárgása után lett ilyen iszonyat megdrágítva felkapott, ami jól jött a mecha fétisre rápattanó egyéb gyártóknak is (Sz'tem). Inkább ez is a "gamer pubi boner" jelenséggel magyarázható, ahol már az RGB világítás is marginális (de azért alap), viszont a magas árcédula, már önmagában egyből beindítja a "kellnekem drive"-ot... (Vedd ki a jelzőből a "gamer"-t és tucat más túlárazott dologra is simán alkalmazható). Magukkal a mecha-kkal semmi bajom nem lenne, de pl. ezen a két bill-zeten is iszonyat orcátlan árrés van megint (Sz'tem)... (Olcsó mecha-t a népnek! :D )

    (Már látom, hogy jönnek a hívők és szépen kioktatnak, hogy valójában milyen drága is egy ilyen bill.-zet gyártási költsége, meg anyagigénye, Oké. Popcorn előkészítve, 3D-s szemüveg felvéve, csupa szem és fül vagyok... :D )

    Amúgy simán lenne helye nálam is egy ilyennek (legfeljebb annál nem aki már fele ennyiért vett egy jobbat :D ), engem csak ezek az irreális árak kattantanak be...

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Ispy #24 üzenetére

    Szó sincs róla, ilyet nem írtam. Leginkább a gyártói/kereskedői hozzáállást kritizáltam. Persze ilyenkor megkerülhetetlen a vásárlói oldal felelősségének bevonása is (az előtted lévő hsz.-ben is van erre igazság, ha hozzá olvasod), de végső soron ők (mi) mégiscsak az "áldozati" oldalon szerepelnek, más kérdés, hogy ehhez mennyivel járulsz hozzá önszándékból (vagy csak a kikényszerített tehetetlenség és a tudatosság hiánya okán).

Új hozzászólás Aktív témák