Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz SunMount3r #22 üzenetére

    Az a baj, hogy rossz oldalrol kozelited meg: minden annyiba kerul, amennyit hajlandoak erte adni. Tehat ha elegendoen megveszik ennyiert, akkor hiaba ellenkezel, nem fog csokkenni az ara.
    A komfort pedig sosem volt szukseg.

  • Ispy

    veterán

    válasz SunMount3r #22 üzenetére

    Az én billim is 50k volt, akkor most hülye vagyok? Igaz nem gémer és még csak nem is világít, viszont rohadt kényelmes rajta gépelni és még jól is néz ki. Igaz én a gépemet sem 70k-ért raktam össze.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • nyunyu

    félisten

    válasz SunMount3r #22 üzenetére

    Alapvető probléma, hogy egy full billzetnyi Cherry kapcsoló még mindig 30$ körül van, ha százezresével rendeled, és legalább fél évet kell várni a Cherryre, ha MX Blacktől eltérőt szeretnél. (főleg azt gyártanak ipari célokra. *)

    Tehát egy full fapad Cherry mecha bill legalább 10k-val drágább, mint egy nem mecha.
    (Emlegettem már párszor a jelenlegi árfolyamon ~18k-s MXB2-t, ami kb. a 3-4k-s billzetek ligájában focizna, ha nem lenne benne 104 MX Brown.)

    Közben a kínai cégek lassan hetente mutatnak be új MX klónokat 0.1$/db körüli áron, tegnapi szállítási határidővel.
    Meg ahogy elnézem, beindult a kupakgyártó dömping is, már 15-20$-tól lehet kapni egy generic ANSI US kupakszettet, ami nagyjából hozza a nem mechanikus billzeteken megszokott szintet.
    (Max azért érződik sokkal gagyibbnak, mert a mechanikus kapcsolókban lévő rugóktól be tud rezonálni a cérnavékony kupak, míg a gumidóm elnyeli a rezgést.)

    Úgyhogy valami megindult, egyre több az ocó kínai mecha billzet.

    Magyar kiosztással viszont még mindig méretgazdaságossági problémák vannak, nem lehet annyira olcsón gyártani ~100 billentyűt, mint egy tízezresével kiszórt amerikait, amit a világ nagyobbik részén el lehet adni.

    Unicorn vomit hájpot én személy szerint nem értem, valószínűleg túl öreg vagyok már ehhez.

    *: Tizenévvel ezelőtt, pár évvel a gamer billzet boom előtt pénztárgép rendszerekkel foglalkoztam, így hamar előkerültek a szabadon variálható kiosztású ipari billentyűzetek az akkor még méregdrága tapiképernyő olcsóbb alternatívájaként.
    De egy ilyesmi billzet akkor is 30+ÁFA volt.
    (15" CRT tapival meg 100+fa, 15" tapis LCD meg 150++.
    Mostani, WC kilincsre is tapiképernyőt teszünk generáció számára ezek a árak már minimum furcsák lehetnek.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák