Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Az elmúlt 2 évben elég fura irányba ment el az Apple, amit nem igazán értek. Mintha tesztelnék a piacot, hogy meddig mehetnek még el. Sosem volt Steve Jobs szimpatikus, de láthatóan valódi utód nélkül távozott. Tim Cook szimpatikus, de szerintem nagyon kiengedte a gyeplőt a kezéből, vagy talán sosem irányított valójában. Ilyen amikor egy szemellenzős formatervező (Jony Ive) dönt mindenről. Mindent a szemnek, semmit a kéznek.

    Az iPad vonal még so-so elfogadható. A Pro persze nagyon drága, de legalább a sima iPad egész olcsó. Az egyre nagyobb telefonjaikat nézve, egyre kevesebb értelme van az iPad Mini-nek, de szerintem még van értelme felhozni hardveresen az alap iPad szintjére. Gyerekeknek tökéletes, illetve azoknak, akik kisebb telefont használnak. Szóval remélem, hogy marad az iPad Mini.

    Az X-es iPhone-oknak csak az ára túl magas, de az extrém módon.

    A Mac Mini-t nagy öngólnak tartom, mert sok évvel ezelőtt az MBA-val egyetemben egy relative elfogadható árú megoldást jelentett azoknak, akik ki akarták próbálni az OS X-et. Pár éve már drágítottal rajta, most meg kivégezték, mert ilyen áron ilyen hardver tartalommal nincs értelme az egésznek.

    Az MBA külön érdekes, mert nem látszik a koncepció a jelenlegi MB, MBA, MBP vonalon. Mindháromra nincs szükség. Talán a 12-es MB-t kiveszik a gyártásból és lesz értelme a dolognak. Mindig is tudtuk, hogy az MBA gyenge pontja a kijelző, de azt is, hogy ha azt upgradelik, akkor lesz két majdnem egyforma ultrabookja a cégnek és mindkettőre nincs szükség. Én a helyükben megtartanám a régi MBA-t és még engednék is belőle vagy 100 dollárt (legalább), hogy maradjon az Mac OS vonalon is egy "budget" gép, ahogy az iPadot is olcsósították (szerintem okosan).

    Ha az ARM alapú Windows-os gépek sikeresek lesznek akkor az Apple se maradhat le és előkerülhet a már évek óta emlegetett saját Ax chipes Macbook. Talán a 12-es MB legközelebb már Ax chipre épül Core M helyett.

    Szerintem érdemes lenne minden szegmensben megtartaniuk egy elfogadható árú megoldást, az aktuális csúcsmodell mellett.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #95561216 #30 üzenetére

    A Mac Mini-nél nincs gondom a hardverrel különösebben, bár egy Ryzen APU-val sokkal jobb lenne. Az ára a nagy probléma. Nem felfelé, hanem lefelé kellett volna vinni azt, hogy ne csak a PR szövegekben szólogassanak be a Windows/PC szegmensnek . A Mac Mini lehetett volna a "value" Mac. Most valahol a senki földjén helyezkedik el. Láthatatlan az iMac vonalhoz képest, szóval image növelésre nem jó egy fotó stúdióban és túl drága ahhoz hogy valaki csak a beltartalma miatt megvegye.

    Nem csak az a probléma az MB szériával, hogy egymásnak jelentenek konkurenciát, hanem hogy az egyik drága, a másik drágább, a harmadik még drágább. Nincs ami átvegye a régi 2. gen MBA szerepét. Ezzel nem növelni hanem csökkenteni fogják a Mac-es tábort.

    Annyit látok, hogy mintha újra akarná pozícionálni magát az Apple és prémiumból egy még prémiumabb termékeket gyártó cég akar lenni. Sajnos ezt nem a termékek fejlesztésével akarja elérni, csak az árcédulán lévő szám növelésével. Szinte minden terméke drágább lett sokkal az elmúlt pár évben. A piaci hírek szerint ez a húzás nem jött be nekik.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz madgie #32 üzenetére

    Igen, rossz nézni, hogy képesek másolni még a hibákat és negatívumokat is. Lásd notch meg 1000 dolláros árcédula.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #21221888 #31 üzenetére

    Az iPod szerintem se jön vissza, "helyette van" Apple Watch. Az iPhone SE szerintem mindig lesz, csak mindig máshogy fogják hívni. Kvázi 1-2 korábbi szériát mindig megtartanak majd, mert nem kér enni és az árérzékenyebb vevőknek kell. Az iPad mini az XS Max mellett már okafogyottnak tűnik, de sok termékük ilyen jelenleg szóval én még nem temetném el. Mini Pro biztos nem lesz, de lehet belőle budget megoldás, amilyen a sima iPad...vagy ha merészek, csinálnak belőle egy játék konzolt.

    Egyébként a saját bénaságuk, amikor utód nélkül véget vetnek egy termék forgalmazásának.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák