Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deejoe

    újonc

    válasz Sebobayern #115 üzenetére

    Nos, nekem van egy ilyenem. 2 hónapja kb.
    És nem tökéletes, de egyáltalán nem rossz. Legalábbis az én készülékem nem az. Nem fogok/tudok/akarok review-t írni, csak ami eszembe jut.

    Ami tetszik (szubjektyív):
    - Minden működik rajta :)
    - Kialakítás
    - Méret
    - Fém keret, de mégsem túl nehéz, mint pl. az Elephone P8000
    - Gyors töltés
    - Foglalkoznak a szoftverrel és vannak hibajavítások is (ami pl. a samsung tabletemre egyáltalán nem jellemző...)
    - Szerintem szép, pláne a fehér telefon egy smoked szilikon tokban.
    - A szoftverrel egyáltalán nincs bajom. Nekem nem lassul, de nem is játszom az igaz. A gyerekek viszont igen, de nem panaszkodtak eddig. Minden futott rajta eddig amire szükségem van és minden működött.
    A kamera olyan mint egy telefon kamerája :) Nem kifogástalan, de nem is rossz. A Lumia 820-asé mondjuk kb. milliószor frankóbb volt. De minden videó abszolút élvezhető (nem szaggat, nem ugrál) és nem Stephen King filmekben használható csak.
    - A kihangosító is elegendő hangerővel bír
    - A hangszóró sem rosszabb, mint a nagyoké szerintem.
    - Nekem kifejezetten tetszik a rugalmas gyűrhető hátlap. Vagány :)
    - Az ára. Az enyém olyan 67 volt összesen, mire hozzám került (egyenesen kínából)
    - Napsütésben is egész jól olvasható
    - Sok olyat írtak a neten, hogy az ujjlenyomat olvasó modul leszívja az akksit, stb. Nálam ilyen nem volt.
    - Az ujjlenyomat olvasó a legkirályabb az egészben. Vezetés közben nagyon hasznos tud lenni. Szerintem az előlapi megoldás mindent visz. Kocsiban is jó, sokszor az unalmas meetingeken is ki van téve az asztalra és csak rá kell rakni az ujjacskát. Kényelmesebb, mint a hátlapi. Pontos. Mindig eltalálja a 3 regisztrált ujj bármelyikét. Néha előfordul, hogy a modult nem tölti be időben és nem akarja felismerni (mintha nem is működne). Ilyenkor a képernyő ki-be kapcsolása 100%-ban megoldja a problémát.

    Ami nem tetszik:
    - A GPS néha félre méri a pozíciót. Mondjuk óránként 1-3x téved olyan 100m-t kb. Ami navigálásnál nem zavaró, talán észre sem vehető, de futásnál nem mindegy, egy óra alatt az a plusz 600 méter. Pl. futottam (bocsánat, úsztam) már keresztül folyón is :) Ma pl. 1 óra 10 perc futás GPS-szel és 3G-vel -30%-ot jelentett.
    - Az egyik update után szörnyű fogyasztása volt, de persze a neten ehhez a híres készülékhez nem nagyon van anyag. A megoldás végül egy sima wipe cache partition volt.
    - Használat közben viszonylag érdekes dolgokat látni. Úgy érzem, hogy ha megy a kijelző akkor elég gyorsan merül, de ha folyamatosan megy 5-10 percig a merülés teljesen lelassul.
    - Standby-ban az enyém 3-4 napig simán bírja bekapcsolt mobil adattal (nálam max 3G amit engedélyezek), Wifivel és Bluetooth-tal. (Be kell kapcsolni az intelligent power saving-et).
    - Nem tudom telefon vagy android-e, de néha (eddig 2x volt ilyen) nagyot esik a töltöttség. Mondjuk úgy, hogy 20-30%-ot egy pillanat alatt. Cserébe volt már olyan is, hogy 1%-on ment még 7 órát.
    - Nem a szegény telefon hibája, de az 5.5 már egy kicsit nagy egy kézbe, volt már hogy majdnem esett, de szerencsére még nem tanítottam repülni.
    - Az auto brightness nálam nem vált be ezen a gépen. Valahogy nem jól mér szerintem, de nem is nagyon teszteltem, mert rögtön kikapcsoltam. Mindig maxon használom, mert ahogy tapasztalom az akksi időt alig befolyásolja.

    Nem tökéletes, de könyörgöm, ennyiért? Nálam valahogy a telefonok max 1 évet szoktak tölteni és nem mindegy, hogy az 240 ezer vagy a negyede.

    Új, vagyis Nem eladó :) Bár ha valaki jó árat ajánl, most látok egy másikat, amit szintén szívesen kipróbálnék.

    Végére egy megjegyzés: Fel nem foghatom, hogyan lehet mindenki olyan okos, hogy tudja a frankót, de még a telefont csak képen látta. Értem én, hogy mindenkinek van véleménye, de alázatosan kérek mindenkit, hogy tarsa meg magának, ha még élőben nemvolt szerencséj ahhoz, amiről ír. Annyit ér el vele, hogy marha nehéz megtalálni a lényeges hozzászólásokat és csak begörcsöl a kezem, mire átscrollozom a hasztalan megmondóemberek kinyilatkoztatásait.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák