Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz batai15 #108 üzenetére

    "Most már tényleg kicsi ez a méret"

    Én azt várom, hogy ki lesz majd a második (mert az első én voltam) aki összeveti a méreteit az SE2-nek és az XS/11 Pro-nak. Ott ugyanis kiderül , milyen "eszméletlenül kompakt" kis 4,7"es telefon lett az SE2. Vicc. Megnézte bárki a méreteket aki eddig telesírta a netet , hogy "jajj kis telefont akarok , mééééé nincs kicsi telefon" ? Na hát az most nézze meg milyen kicsi az SE2... :U Ez egy ugyan akkora telefon , mint egy 5,8"as 11 pro. Csak sokkal kisebb kijelzővel. Nagy buli.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz telefonmágus #1006 üzenetére

    Öcsém februárban vett egy Xs 64gb-t , ami akkor ~17 hónapos telefon volt (mármint 17 hónappal volt a hivatalos premier után). Mennyiért is jött , 399 ? 206 ezer forint bruttó volt , boltból, a bontatlan. Szóval igen , értéktartás inkább a belsejére vonatkozik, hogy 3 évvel megjelenés után is jó telefon , nem az árára.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz benczeb #1206 üzenetére

    Olvass iphone 8 üzemidőket , annyit bír. Az apple is konkrétan ennyit ad meg üzemidőnek , illetve ismerve a hw-t/kijelzőt/akkut az i8-hoz képest konkrétan evidens, hogy maximum hasonló lehet az üzemidő , szvsz rosszabbnak kell lennie HA dolgozik a soc. Ha nem dolgozik akkor meg ugyanaz. Én ilyen telefont csak akkor vennék, ha egész nap egy irodában ülnék egy gép előtt, mert akkor csak otthonról munkahelyig meg munkahelyről otthonig kell kibírnia töltő nélkül azt meg azért valószínűleg kibírja.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nord_ #1234 üzenetére

    "a köcsög Apple nem húz le külön tartozékokat, sem alkalmazásokat nem vagyok hajlandó megvenni
    Értem én, hogy mindent ingyen akarsz, de a köcsögözést ettől függetlenül nem értem..."

    Vagy csak zavarja, hogy 200.000 forintért jelenleg az iPhone SE az egyetlen olyan telefon, amihez nem adnak gyorstöltőt. Az egyetlen. Senki ezen a bolygón nincsen, aki 100ezer forint felett 5V töltőt ad. Senki. Nem az ingyen akarásról van szó...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Moonline. #1244 üzenetére

    Kikophatna már a köztudatból ez az urban legend...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nozs23 #1285 üzenetére

    "A Galaxy S20 topicjaban is 4-5 ora SOT jon ossze."

    Végülis pl kijelzőben , ami a legnagyobb fogyasztó ugye, szinte alig van különbség az SE2 4,7"es , hd ready panelja és az S20 6,2"-es, 1440 x 3200-es , HDR10+ , 120hz panelja között... :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz janeszgol #1297 üzenetére

    "Igen. És? Akkor miért panaszkodnak itt az 5-6 órára, amikor ott is annyit megy?"

    És mi ? Nem érzed kicsit a különbséget a felhasználói élményben ? Ugyan annyit megy kijelzőidőben, csak a két kijelzőnek köze nincs egymáshoz. Azért panaszkodnak sokan, mert az SE2 kijelzője annyit tud, hogy látszik rajta a szöveg és mégis csak annyit megy a telefon mint egy olyan, aminek a kijelzője végtelenszer magasabb felhasználói élményt ad minden területen. Épp ezért "nem kapcsolják vissza 60hz-re" , mert itt a kijelző minősége okán lett beáldozva az akku. SE2-nél meg nem a kijelző minősége miatt lett beáldozva az akku, hanem ennyit tud a készülék...

    Elég furcsa érzés, hogy ezt el kellett magyaráznom. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nozs23 #1299 üzenetére

    Hogy lenne már tökmindegy ? Tényleg nem érzitek, hogy mi a különbség aközött, hogy egy SE2 kijelzőjét nézed 5 óráig és aközött , hogy mondjuk egy S20 v 11Pro Max kijelzőjét nézed 5 óráig ? :U :F Igen, ugyan annyit bír üzemidőben csak az egyik esetben ezért az ugyan annyi üzemidőért egy végtelenszer potensebb kijelzőt bámulhatsz. SE-vel pont ez a gond, hogy egyértelműen nem tartalomfogyasztásra van kitalálva hanem nettó kommunikációra (mert a méretéből adódóan erre jó) , viszont még így sem hoz egy olyan üzemidőt ami akárcsak közel olyan jó lenne, mint pl a nagy iphoneok. Szóval ugyan annyit bír akkuról mint a nagy telefonok, cserébe elvesztesz kvázi minden olyan előnyt aminek köze van a kijelzőhöz , legyen az játék, videó-fotó , bármi. Tényleg nagy buli.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nozs23 #1307 üzenetére

    "egy klasszisokkal erosebb SOC"

    Ezt remélem Te sem hiszed el.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz r3dsnake #1324 üzenetére

    Értem, tehát akkor az Antutuban mért 2 (azaz kettő) százalék különbség, illetve a geekbenchen mért ~30% (ami egy az egyben az OpenGL-Vulkan különbség számlájára írható) jelenti a klasszisokkal erősebb SoC-ot. A 2%. Értem. Ebben az esetben egyetértek, klasszisokkal erősebb. Így nézve persze a két telefon közti 40 ezer forint különbség miatt az iPhone klasszisokkal drágább is mint az S20. :U

    Én nem azt kifogásoltam, hogy erősebbnek lett említve egy A13. A klasszisokkal erősebb még akkor sem igaz , ha az S8-al vetem össze... Nyugodtan maradjunk annyiban , hogy kb ugyan annyit tud az A13 mint egy Exynos 990 , az optimalizáció (és a Vulkan) kicsit az alma felé billenti a mérleget és ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nozs23 #1329 üzenetére

    Nem fogok összehasonlítani egy legalulra pozicionált iPhone-t árban egy legfelülre pozicionált android telefonnal. Az , hogy a SoC ugyan az az egy dolog. De a SoC az a 11 Pro-ban is ugyan az. Egy VivoBookban is ugyan az az i7 van mint egy X1 Carbonban , csak az egyiknél van még +800k körítés. Nem az SE-ről beszéltünk, a téma az volt , hogy klasszisokkal jobb e egy A13 mint egy Exy990/SD865 és a válasz egy egyértelmű nem, még az sem egyértelmű, hogy jobb.
    Túl azon, hogy több olyan specifikációban amit épp nem ír ki az alma 80 as betűmérettel (pl Neural Engine sebesség , amibe konkrétan duplázza az A13at egy Exynos990 - az SD865 pedig triplázza amúgy - , vagy pl ram kezelés amiben szintén lényegesen gyorsabb egy SD/Exy ) az egyetlen valid összehasonlítás az az Antutu , mert az az ami mindkét platformon pont ugyan az. A geekbench iPhoneon mint említettem Vulkan-t használ , droidon viszont OpenGL-t , tehát kb annyira valid az összehasonlítás mintha azt mondnám az alma azért jobb mint a körte , mert pirosabb. Ez egyébként való igaz , csak nem azért pirosabb mert érettebb , hanem mert a körte amúgy sem piros.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz janeszgol #1331 üzenetére

    Mert két év múlva az Exnynos gyengébb lesz mint most az A13 meg erősebb mint most ? :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nozs23 #1334 üzenetére

    Nem. En nem hasonlitgattam oket, csak levezettem, hogy nincs ertelme a teljesitmenynek egy olyan platformon ahol minden olyan feluletet kompromisszummal hasznalsz ami igenyli azt a teljesitmenyt. Egyebkent csak hogy tiszta legyen, en jelenleg iphonet hasznalok , nem samsungot. De ez egyebkent semmit nem valtoztat azon amirol en egy hete beszelek, hogy az SE egy ferrari motorja egy toyota yaris kasztnijaban ami palyara keves utcara meg sok. Az SE 1:1ben ezt adja, amire hasznali lehet arra overkill, amit tud a "motor" ahoz meg a keszulek tobbi resze iszonyu keves.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nozs23 #1338 üzenetére

    "Mindegy en nem proballak meggyozni semmirol, talan probaljuk meg elfogadni, hogy ez egy kozepkategorias telefon, kompromisszumokkal. Szerencsere a teljesitmeny nem szerepel a kompromisszumok kozott."

    Rendben, ezt én is elfogadom.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz joey04 #1339 üzenetére

    Kevésbé tartanád viccesnek, ha értelmezni tudnád amit írok , nem csak azt amit nekem válaszban írnak. Próbálkozz.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz r3dsnake #1344 üzenetére

    De Te ugye fel tudod fedezni az ellentmondást a hozzászólásodban ? Ugye fel tudod ?

    Ha azt mondod, hogy egy i7nél iOS10 és iOS13 között nem érzel semmiféle sebességbeli különbséget, akkor az egyetlen magyarázat az , hogy ugyan annyi hw kell az iOS13 alá mint az iOS10 alá. Mert ha ez nem lenne igaz, akkor vagy gyorsabbnak kellett volna lennie iOS10-el a telefonnak , vagy a szoftverfrissítések után a hardware-nek is frissülnie kéne.
    Hihetetlen, hogy két mondatban írod meg a témával kapcsolatos véleményed , de ebből a kettőből is az első már önmagában üti is a másodikat.
    Komolyan ? Ez az érved ? Hogy ugyan annyit tud a telefonod 3 évvel a megjelenés után mint a megjelenés pillanatában ? Az nem tűnik fel , hogy ez bármilyen teljesítményre igaz lenne ? Fele olyan erős SoC-al fele olyan erős lett volna megjelenéskor és 3 évvel később is pont fele olyan erős lenne, hiszen konkrétan arra érvelsz, hogy a frissítések után sem változik semmit a rendszer hw igénye. Ezt így átgondoltad ?

    Nehéz elhinnem, hogy nozs23 az egyetlen olyan résztvevője ennek a beszélgetésnek aki tudott egy objektíven értelmezhető és amúgy helytálló megállapítást tenni a témával kapcsolatban, miközben Te pl érezhetően az ellen érvelsz amit én mondok, csak épp a hozzászólásod az én álláspontomat erősíti. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nozs23 #1350 üzenetére

    Szerintem ahány teszt, annyi eredmény. Mindenki máshogy és mással teszel ezért születhetnek ilyen anomáliák. Én személyesen minden telefonnál kizárólag a gsmarena méréseire hagyatkozom , mert lehet, hogy nem úgy mérnek ahogy én használom és nekem végül más jön ki , de ennél sokkal fontosabb , hogy a tesztjük konzisztens. Minden készüléket, mindig, minden körülmények között pontosan ugyan úgy mérnek , ráadásul emberi beavatkozás nélkül , szoftverrel. Így ha mást nem is, azt mindenképp hozza, hogy az egymáshoz viszonyításnál tökéletesen pontos az eredmény.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz hangyász2 #1384 üzenetére

    "Látom, hogy a kulturális javak szabad hozzáférésének a híve vagy, még értem is, mert a 90-es években nagy divathullám volt."

    A kulturális javak szabad hozzáféréséről azért szívesen megkérdezném a zenészek / producerek / stúdiók véleményét is amúgy :)

    nji:

    Az az édes egyébként az ilyen történetekben, hogy van valami teljesen de teljesen megmagyarázhatatlan logikai bukfenc ami alapján néhány embernek az jön ki, hogy amit nem tudsz megfogni az ingyen van. Érdekelne amúgy az a fajta tisztelt és elismerés amit afelé a művész felé érez az ember akinek bár hallgatja a zenéit, annyit nem képes viszonozni felé, hogy azt ki is fizeti neki. Előre is bocsánat , de konkrétan

    FÉREG

    hozzáállás ez így. Hallgass ingyen zenét és nézz ingyen filmet, tök igazad van, szívből kívánom neked, hogy a Te munkádat is pontosan így honorálják majd.

    ui : Az meg, hogy mennyi a fizetésed , irreleváns. Ha egy szolgáltatást nem akarsz kifizetni , ne vedd igénybe. Nem kötelező filmet nézni és nem kötelező zenét hallgatni. Ha már megkárosítasz másokat legalább annyit tegyél meg, hogy ezt nem reklámozod , mert ez simán csak szégyen. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz hangyász2 #1390 üzenetére

    Részben egyetértek, de akárhogy csavarjuk mindig oda fogunk kilyukadni, hogy valaki úgy vesz igénybe egy fizetős szolgáltatást, hogy nem fizet. A zene , a film , a könyv az nem jár. Senkinek. Ezeket meg lehet venni, ha valaki meg akarja venni. Ha hozzájutsz, de nem vetted meg , akkor elloptad.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nji #1416 üzenetére

    "A fogyasztói kosarát mindenki maga rakja össze.
    Más a milliárdos vállalkozóé, a pedagógusé, a diáké stb."

    Nem érzed az ellentmondást aközött amit mondasz és aközött amit teszel ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nji #1420 üzenetére

    Kifejtem.

    Azért rakja össze a milliárdos , a pedagógus és a diák más-más összegből a fogyasztói kosarát , mert más-más összeg áll rendelkezésre. A milliárdos nap mint nap tud venni egy új opel corsa-t, a pedagógus már csak évek alatt összespórolt pénzzel és vagy hitellel tud venni egy új corsa-t , egy diák pedig a legtöbb esetben nem tud venni új corsa-t. Na most ezt nem én találtam ki, hanem Te vezetted fel , csakhogy ebben a példában Te az vagy aki ellopja a szalonból ezt az új corsat. Mert a milliárdos ugyan járhat S mercivel , a pedagógus már elég ritkán épp ezért ennek egyenes következményeként simán csak nem látsz pedagógust S mercivel járkálni. Nem lopja el az S mercit , hanem mivel nem teheti meg hogy azt válassza , mást választ. Ha azt mondod (ezt csak abszolút teoretikusan), hogy Neked nincs annyi pénzed, hogy kifizess egy programot vagy egy szolgáltatást , akkor a Te saját példád szerint azt nem vehetnéd igénybe , de Te mégis igénybe veszed. Arról beszélsz, hogy különböző jövedelmű emberek különböző javakra költenek , miközben Te magad személyesen ezekre a javakra nem költesz , csak igénybe veszed.

    Mi , akik ezért fizetünk (én személyesen havonta fizetek Spotify Family/Tidal Family/Youtube Family/Netflix Family/HBGO/Origin Access/XBOX Pass , stb...) azt, hogy Te ezekhez ingyen jutsz hozzá azt mi fizetjük ki Neked. Ezt így érted ? Nem személyesen helyetted fizetek , hanem én tartom el a rendszert ami biztosítja azt a tartalmat amit Te jogosulatlanul használsz. Ugyan úgy ahogy pl a társadalombiztosítás is működik , ott is a befizetők fizetik be annak az alig néhány százezer embernek is az ellátását akik ugyan igénybe veszik a rendszert , de ezt semmilyen módon nem kompenzálják. Te sem kompenzálsz semmit , én kompenzálok helyetted , én fizetem ki azt a fenntartási költséget ami létrehozza Neked a tartalmat.

    Nem a tartalom konkrét ellopásával van a probléma , hanem azzal a szemlélettel amit mögé társítasz. Mert egyszerűen nem érted meg, hogy ez neked nagyon nagyon , de NAGYON nem jár. Egyáltalán nem jár , sem a film nem jár , sem a crackelt photoshop , sem a zene , sem a könyv , semmi. Ezek pénzre cserélhető javak , ha szükséged van rá, akkor pénzért megvásárolhatod vagy bérelheted. Egy szót nem szóltam volna , egyet sem, ha ezt úgy vezeted fel, hogy a lehetőségeidhez mérten próbálod kompenzálni azt amit csinálsz , első körben mondjuk azzal hogy ezt csöndben csinálod. Nem , Te nem ez az ember vagy, Te az vagy aki büszkén vállalja, hogy nem hajlandó fizetni. Nem nem tud, nem hajlandó.

    Azt javaslom a jövőben ezt a hozzáállást ne reklámozd , se itt se sehol és még véletlenül se nekem személyesen , de köszönd meg magadban legalább egy rövid gondolat erejéig mindazoknak az embereknek a fizetési hajlandóságukat, akik eltartják helyetted azt a rendszert amiből Te pontosan ugyan olyan (sőt) arányban részesedsz mint ők , de a rendszernek nettó haszonélvezője vagy , mert bele nem raksz semmit , csak kiveszel.

    "a szegény "csóró" művészek életéhez"

    Ez pedig teljesen irreleváns. Teljesen irreleváns az, hogy egy művész nyomorog vagy privát repülővel jár a pékségbe is. Amit ő árul annak van egy ára. Egy lemez X forintba kerül. Akkor is ugyan abba az X forintba kerül , ha elad belőle 250 millió darabot. Az, hogy neked egy szolgáltatásért fizetned kell e vagy sem az égvilágon semmilyen relációban nincs azzal, hogy aki árulja mennyit keres. A világon semmi összefüggés nincsen.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fuze #1474 üzenetére

    Azert amikor azt latod, hogy egy ceg arul telefont 180ezer forintert es 500ezer forintert is, szerintem egyertelmunek kellene lennie, hogy a celja az 500ezer forintos telefon eladasa. Nyilvan az sem veletlen , hogy pont egy ennyire kicsi iPhone lett ennyire olcso, az Apple is latja, hogy az emberek nagy telefont akarnak es nem lesz hulye, hogy konkurenciat allitson a sajat nagy modelljeinek. Ezert nincsen iPhone 8+ hazban uj SE , csak a sima 8 hazaban.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tibee86 #1492 üzenetére

    Én amúgy tényleg nem értelek titeket. Adott két eszköz , egy iPhone 8 és egy iPhone SE 2020. A két készülék majdnem mindenben teljesen azonos , azonos méret , pontosan ugyan az a kijelző és pontosan ugyan akkora akkumulátor , 1815 mAh. Mivel a két készülék fogyasztói a SoC-ot leszámítva teljesen azonosak , így az üzemidő eltérést csak ez jelentheti a két készülék esetében. Az SE2-ben a SoC kisebb csíkszélesség mellett jobb energiagazdálkodást ad és mellette nagyobb teljesítményt.

    Mit vártok ? Őszintén , mi a jó ég indokol ebben a készülékben jobb üzemidőt ? Maga a gyártó az SE bemutatóján és a termékoldalon is azt adja meg , hogy idézem " Az iPhone 8-hoz hasonló üzemidő ".

    Apple.com termékoldalak :
    iPhone 8 : Video Playback : 13h , Audio Playback : 40h
    iPhone SE : Video Playback : 13h , Audio Playback : 40h

    GSMarena Endurance Rating :
    iPhone 8 : 66h
    iPhone SE2 : 59h
    (azonos teszten mérve, szoftverrel , emberi beavatkozás - és önigazolás - nélkül)

    Maga a gyártó , az Apple mondja azt a saját készülékéről , hogy az "iPhone 8-hoz hasonló üzemidő" ,(ami egyébként fölé becslés inkább , különben azt írnák , hogy jobb üzemidő , ahogy azt a 11 Pro vonalnál is használják az Xs-el szemben) és akkor jöttök és megmagyarázzátok , hogy nem igaz , az Apple kisebb üzemidőt ad meg mint a valós ( ??? ) és az azonos módon elvégzett tesztek is tévednek. Miközben tudjuk, hogy egy nagyobb teljesítményű SoC-ot leszámítva ugyan azt a hardware-t hajta ugyan az az akkumulátor.

    Tényleg nem érzitek ha átgondoljátok a tényeket , hogy tévedtek ?
    Az SE üzemidő szar és ennyi. Nekem iPhone 8-am van , szar az is (szó szerint 6 napja , hivatalos Apple szervizben cserélt 100%-os akku), sehova nem megyek powerbank nélkül mert egyszerűen nem lehet rá alapozni egy sima munkanapot mert egyszerűen nem bírja ki ha használod is. Az SE ugyan ezt az akkut használja , mitől lenne jobb ? A fizikát az Apple sem tudja átverni, ha rárakod a fogyasztókat 1815mAh-ra , akkor abból sosem lesz jó üzemidő , mert ez egy rettenetesen kicsi akku.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz col #1494 üzenetére

    Ja értem , ha a teszteredmény szar akkor figyelmen kívül hagyható, ha jó akkor meg azzal reklámozunk hogy jó. Intel után szabadon...
    Egy SoC + kijelző páros fogyasztása objektíven mérhető adat , nem függ sem a vallásodtól sem a lelki állapotodtól. Teljesen lényegtelen, hogy téged egy teszteredmény érdekel e vagy sem, a valóság az a teszt eredménye. Ha 500mAh fogyasztóm van 2000mAh akkun, akkor pont 4 óra az üzemidő és halálosan mindegy, hogy téged ez az adat érdekel e vagy sem , ez az adat egzakt és megkérdőjelezhetetlen , mert az elektronika szabályai szerint ki lett mérve. A tesztek pedig "azt számítanak" , hogy az alapján lehet következtetéseket levonni dolgokról. Pl iPhone 8 vs iPhone SE2 üzemidőről.
    Az meg egyébként egyáltalán nem baj, ha te ezt veszed mert ez tetszik (nekem is i8 van attól független , hogy hulladék az akkumulátora) , de a valóságot ne kérdőjelezzük meg. Én sem mondom, hogy csodálatos az i8 üzemidő csak azért , mert azt vettem. Azt vettem , de elfogadom, hogy pocsék az üzemideje. Ezt kéne itt pár emberek elfogadnia magába, hogy mindenki szíve szerint vásárol azt ami épp jól esik , csak ne akarja megmagyarázni a világnak hogy minden teszt téved , maga a gyártó is téved , mert nem tévednek.

    Az Apple pont azért adta meg az üzemidőt azzal a mondattal , hogy "Hasonló mint az i8" , mert ezzel nem árulta el közvetlen, hogy rosszabb , viszont van a mondatban annyi tartalék, hogy nem is hazudtak vele, mert ha az i8-on valami 10 óra , az SE2-n meg csak 9óra 13perc , akkor ez jogilag értelmezhető "hasonlónak" , így nem lehet belekötni.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz pokmky #1496 üzenetére

    Szerintem az üzemidő akkor számít amikor használom a készüléket nem akkor amikor nem. Ha az i8 készenléti fogyasztása mondjuk 6% / óra (ennyi egyébként szerintem talán nincs , de ezt nem tudom pontosan) , az SE2 meg mondjuk 1% / óra , akkor is mindkettő meghal ha 8-12ig nyomkodom.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tibee86 #1498 üzenetére

    "Én kérek élnézést, hogy azt merem feltételezni, hogyha van két azonos készülék, csak az egyikben egy energiatakarékosabb processzor van, akkor az tovább fogja bírni, de semmiképp nem fog gyengébben teljesíteni."

    Nem.

    Nem , mert nem arról van szó, hogy az A11 az ugyan azt tudja mint egy A13 csak az A13 gyártástechnológia/optimalizálási előnnyel bír ezért kevesebbet fogyaszt , hanem arról van szó , hogy az A13 gyártástechnológia/optimalizálási előnnyel bír , MIKÖZBEN nagyobb teljesítményre képes. Tehát igen , takarékosabb amúgy a chip csak messzebb tud elmenni. Azt az előnyt amit energiafelhasználásban tud azt elégeti azzal, hogy nagyobb számítási kapacitásra képes. A fogyasztási előnyök , amikor kilóméteres betűkkel írják a Keynote-on, hogy "akár 30%-al kisebb fogyasztás" azok az AZONOS teljesítményszintre vonatkoznak. Ha nem arra vonatkozna, hanem önmagában nettó a chipre , akkor már 2017-ben ott tartottunk volna, hogy a SoC termeli az áramot , mert minden évben "akár 30%-al jobb energiamenedzsment" van.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz col #1499 üzenetére

    A hsz-ed korrekt. Viszont egy gondolat :

    "De azt senki nem érti, hogy ezeket jelenleg ezekkel a technológiákkal nem lehet a végtelenségig tolni. Sőt..."

    De , ezt mindenki érti. Épp ezért probléma amikor a "1815" szám látszódik az akku mellet. Mert ennek a számnak köze nincs a "végtelenségig" toláshoz, ez pont a másik irány , amikor azt nem értjük , hogy miért kell ilyen alacsonyra menni. Az pedig , hogy neked egy telefon kommunikációs eszköz azzal semmi gond , de egyrészt ez nagyon tág ( mert a böngészőben híreket olvasni is kommunikáció) másrészt pedig azt szerintem mindketten érezzük, hogy nem a hanghívás indokolja az A13 Bionicot. Tehát ez szép és jó, de az említett készülék egyértelműen nem "telefonálásra" van tervezve , mert konkrétan a teljes mobil szektor legerősebb SoC-ját használja.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz pokmky #1503 üzenetére



    Én is netezek , emailezek. Offline spotify ( le vannak töltve a zenék , nem streamelem) és ennyi. Annyira ennyi, hogy ahogy láthatod te is konkrétan majdhogynem nincs is semmi más futó alkalmazás.

    Konkrétan itt van minden telepített alkalmazásom :

    Visszakerestem emailek között , 2020.06.04-én ( pont egy héttel ezelőtt) délután 1400-kor vettem át az iStyle-ban akkumulátor csere után. Két óra screen on time és 50+%-ot merült , ez nettó safari-sms-zene. Szerintem ezen nincs mit szépíteni. Fényerő automata , Truetone ON. Ahol a képen töltést jelez az azért van , mert miközben írtam a hsz-t feldobtam gépre hogy átrángassam a screenshotokat.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz pokmky #1508 üzenetére

    Ott vannak a képek, hogy mit csinálok.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz pokmky #1508 üzenetére

    Ebben 0 video van, videot youtubon nezek, azt is 95%ban iPaden.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #86564352 #1514 üzenetére

    Csak eseti jelleggel használok VPN-t , ez privát telefon. Csak ha valami olyat akarok megnézni ami régiókódos vagy ilyesmi , konkrétan mióta visszajött akkucseréből még egyszer sem lett elindítva a vpn, mert azóta ezen a készüléken egyszer sem kellett. Ez pontosan annyi amennyi látszik, böngész közben spotify imessage-el és telegrammal megszakítva néha.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák