Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Kansas #11 üzenetére

    "It offers excellent viewing angles and color reproduction, as well as a contrast ratio superior to IPS and TN variants."

    Ez nagyon érdekes. Az ASUS kifejlesztette a teljesen egyforma tulajdonságokkal rendelkező TN, IPS és VA paneleket? :P

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Kansas #18 üzenetére

    Az ASUS tehet róla, amiért össze-vissza beszél a marketing szövegében... :DDD

    Komolyra fordítva, és a fenti témához... Szerencsére a kompetitív játékot vagy 20 éve elhagytam, így nekem nem fontos az extra gyors képfrissítés.

    Elegendő a 60, vagy 75 Hz, preferáltan FreeSynch támogatással (ha már Radeon videokártyám van).

    Azt sem gondolom, hogy 27 colos méretben ne volna elegendő a Full HD felbontás. Azért a képpontok ott még nem annyira nagyok, hogy zavarjanak bárkit is.

    Sőt... éppen a fentebb idézett ASUS promóban bemutatott monitorok (és más "gamer" monitorok) esetében nem értem a WQHD felbontást.

    Persze, játéknál számít, ám én fontosabbnak tartom, hogy olvasáshoz, munkához is a lehető legélesebb legyen a kép. Mivel a WQHD esetében nincsen meg az 1:1 arány a Full HD-hez, soha nem lesz tökéletes a végeredmény desktop esetében. Natív felbontásban pedig nem győz az ember zoom-olgatni...

    Szóval vagy legyen Full HD, vagy legyen 4K! Ha pedig úgyis a gyors gépek, "hardcore játékosok" igényeire gondolnak első sorban, akkor inkább 4K.

    Én is azt várom, hogy megfizethető tartományba essen a 32 colos, 4K felbontású, jó képminőséggel rendelkező monitorok ára. ;)

    Bár a BenQ EW3270U már egészen jó irány.... :K (Az elődje sok helyen már akciós, ~110.000-130.000 forint közötti áron ment a piaci kifutását megelőző hetekben.)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák