Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz sz.balazs.95 #31 üzenetére

    5-6 éve többször azt hitték szemvizsgálatokon, hogy elromlott a műszerük, annyira mérhetetlen volt a dioptria, ami állítólag kb 100.000-ből egyszer fordul elő, lehet, hogy lövésznek kellett volna mennem :) .
    Azóta öregedtem, valami minimális távollátást már ki tudtak mutatni, ezzel elértem 35 éves koromra egy átlagos 10 éves akkomodációját. A rövidlátás továbbra is kimutathatlan. :)
    Pedig roncsoltam rendesen a szemem, gyerekkoromban a C64-re kötött junoszty tévé előtt ültem napi 8 órában , hol volt akkor még LCD, de még LR/NI sem, sugárzott minden TV, mint csernobil :) Persze ezt apámtól örökölhettem, 70 éves korában sincs semmi dioptriája, valami gyenge olvasószemüveg kell csak neki, enyhe távollátás miatt.

    De témához visszatérve, nem, pixeleket természetesen nem látok 400 PPI esetén, de nem csak a szabad szemmel látható pixelesedésről szól a dolog. Hasonlítsd össze egy 50-55" TV képét HD Ready-ben és Full HD-ben, kb 3 méter távolságról, ég és föld a képminőség, attól függetlenül, hogy magukat a pixeleket nem fogod szabad szemmel látni.

Új hozzászólás Aktív témák