Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz -FreaK- #32 üzenetére

    Nem "járatom" 60Hz körül a monitort, pont erre irányult a kérdésem mi szerint érted-e mit csinál a FreeSync. Dinamikusan megy 48-144Hz vertical között a panel, attól függően épp mennyi fps-t sikerül a videokártyádnak kinyögnie magából. Ha én beállítok egy játékot 60+ átlag fps-re akkor az jelenet és kameraállás függően ugrálni fog össze-vissza mondjuk 40 és 120 közt. A FreeSync ezt szépen követi, én meg boldog vagyok. Baromira nincs rá igényem hogy ki legyen akadva az fps számláló 144-en, nem e-sport-olok, az input lag pedig az 'én konfigurációmmal' is sokat javul egy klasszikus 60Hz monitor + v-sync-hez képest.

    Még mielőtt jönne az ilyenkor szokásos mantra: semmi gond nincs a szememmel, és igen, határozottan zavar az alacsony fps, olyannyira hogy már évek óta filmeket is kizárólag csak moziban vagyok hajlandó SVP nélkül nézni. Átlag 60fps felett viszont már kellően folyamatosak a játékok, kivéve CS:GO meg Doom meg ilyenek, ezeket viszont utálom. :)

    Visszakanyarodva az LFC-re, igen, rosszul emlékeztem, nem 3x kell nagyobbnak lennie a max. fps-nek a minimumnál, hanem csak 2.5x, de határozottan van ilyen követelmény. Lásd: https://www.amd.com/Documents/freesync-lfc.pdf
    Ha annyira jól értesz a monitorokhoz én meg nem, akkor ezt miért is tőlem kell megtudnod?

    Arról a CF791-ről nem hallottam még, biztos elcseszett vezérlőelektronikája van. Azt írják 2 FreeSync módot tud, az egyik 80-100Hz (LOL), a 2. meg 48-100Hz, és ez utóbbi állítólag LFC-vel megy, a gyakorlatban viszont nem felel meg az LFC követelményeinek (48-120Hz kellene hogy legyen), szóval baromira nem meglepő hogy gondok vannak vele.

    "Nem a Freesync2-vel van LFC.. az már van a mostani monitorokban is, sőt igazából, a csak a legelsőkben nem volt, egy ideje már szerintem mindegyik tudja. Ezért nem függ össze a Freesync2 és az LFC.."
    De összefügg annyiban, hogy a Freesync 2 garantálja hogy van LFC, míg a Freesync 1-ben ez teljesen opcionális. Ezenkívül viszonylag ritka az LFC a mostani monitorokban is, pl. ha megnézed az LG-nek a hasonló méretű (és nem 1000$ körüli árcédulával rendelkező) csodáit ott jellemzően egy 55 - 75 Hz-es FreeSync tartományt adnak, ami ratyi.

    Magát a vibrálást egyébként az okozza (kivétel a gyárilag szar monitorok mint a CF791), hogy amikor beesik az fps a FreeSync minimuma alá akkor ideiglenesen "kikapcsol" a FreeSync, de hogy tearing ne legyen visszakapcsolja a V-Sync-et. Ez a váltás okozza a látható képhibákat. Az LFC pontosan ennek az elkerülésére jött létre: a monitoron belül, a saját elektronikájával oldja meg a problémát, nincs FreeSync és V-Sync közti váltás. Persze ha maga az elektronika egy ipari hulladék akkor nyilván mégse oldja meg a problémát, de erről nem a FreeSync szabványa tehet hanem a kedves gyártó...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák