Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz Tyrel #33 üzenetére

    Oké, értem, ha 40-120 körül ugrál, csak eddig nem ezt írtad ;) vagyis ez sem teljesen oké, mert azért ez marha nagy kilengés, és szerintem a 60-as átlag kevés.. úgy érdemes csinálni egyébként hogy freesync-nél a max frissítés alá 5-el limitálni a játékbeli fps-t (driver vagy külső app-al) és érdemes törekedni hogy minél jobban a limit közelében legyen. Oké, mindenkinek szíve joga hogy úgy használja ahogy, de attól még nem ez az optimális.

    Erről az SVP-ről nem tudtam, de kipróbálom, mert engem rohadtul zavar a sok döcögés filmnézés közben.

    Ez a szorzó csak egy ajánlás, és igen tudtam róla, a gyakorlatban viszont kb. egyik monitornál sincs így, tehát felesleges hivatkozni rá. Nem követelmény..

    Igen, jól elcseszték azt a részét.. az első módban nincs flicker, de cseszheted mert 80-100 kb használhatatlan.
    A másik módban meg megvan a rendes 48-100, de villódzik akkor is ha nem az alsó határ közelében vagy.

    Én úgy tudom, kb az összes új freesync-es monitor tudja, függetlenül attól, hogy mit írnak tartománynak. Pont volt egy-két hónapja egy hír itt PH!-n, aminél ott volt, hogy van LFC, de az alsó határ kétszerese az több, mint a max frissítés, rá is kérdeztem, hogy ezt így hogy, mert akkor gyakorlatilag többet megy LFC módban mint egyébként..

    Na ez az, hogy nem kapcsol ki a freesync! Pont azért van az LFC, hogy ne kapcsoljon ki! megduplázza a frissítést és így aktív marad a freesync. Ilyenkor nincs vsync! Az akkor van, ha a monitor nem támogatja az LFC-t és bekapcsolod (merthogy ki lehet).

Új hozzászólás Aktív témák