Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vipnolf

    aktív tag

    válasz Dany007 #9 üzenetére

    én is alig várom hogy leteljen a hűség. tavaly még ennyire nem volt gáz az árazás, de ez már tényleg nevetséges. Xperia S-t vettem náluk 145 helyett 114-ért 2éves sima előfizuval legkisebb havidíjra. ez még úgy belefért. de ezek a mostani árak több mint röhejesek...
    lejár a hűségem utána bekaphatják. már ezelőtt is csak függetelnül vettem telefont, de tavaly elcsábítottak. többé nem fordul elő :N

    [ Szerkesztve ]

    XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

  • vipnolf

    aktív tag

    válasz margithid #30 üzenetére

    ilyen kis összegnél nyilván kicsit furcsának fog tűnni a hsz-em, de muszáj megkérdeznem, mert a pénzügyi hozzá nem értés mérföldekről villog a pofámba.
    csak egy kérdésem lenne

    van A termék 50,000Ft-ért amit egyösszegben vásárláskor kell kifizetni,
    van B termék 50,000Ft-ért amit 24 hónap alatt kell kifizetni egyenlő részletekben 0% THM-re
    alternatív befektetésektől elvárt hozam 5%
    (a termékek azonosak és a megvásárlás feltételei is azonosak)
    melyiket választod?

    (segítek: ha előfordul valaha is olyan eset, hogy az A terméket választod, akkor no comment)

    Elárulom Neked, hogy a 0% THM nagy okosság. A bank (ha egyáltalán van a képben bank) és a kereskedő felesben bevállalják a bukót hogy pörögjön az állomány és a készlet. Ezt hozta a kereslet hiánya. Aki okos, ezt kihasználja... Itt most nem arról beszélek, hogy olyanok vegyenek részletre telefont, akinek enni nincs pénze, hanem arról, hogy pozitív pénzügyi döntés a halasztott fizetést választani ilyen esetben.
    Ráadásul mindenkinek megvan egy telefonálási/netezési szokása ami nagyjából állandó. Tehát ha ugyanannyit kell a Tnél pl fizetni kps fizetésnél mint kamatmentesnél ugyanannyi vállalt hűség esetén - márpedig annyit kell - akkor irreális pénzügyi döntés nem részletre venni abban az esetben, ha alternatív forrásból nem szerezhető be kedvezőbb áron a termék.

    ennyi

    (#60) pekfiu: örülök, h van még aki gondolkodik :R

    [ Szerkesztve ]

    XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

  • vipnolf

    aktív tag

    válasz margithid #75 üzenetére

    persze, megértettem amit mondtál, ezért is írtam bele a hszembe, hogy azt én sem helyeslem, ha vki az utolsó fillérjét mondjuk egy telefonra költi, amikor egyébként semmi pénze nincs.
    leírtam, hogy akkor jó döntés az ilyen konstrukció, ha kpra is meg tudnád venni.

    ellenben egy az egyben többen kijelentették, hogy ez a konstrukció felesleges és rossz, sőt előtte olyan hsz-ek is voltak, hogy mekkora alja ember, aki így vesz meg egy készüléket. ez nem igaz. illetve nem minden esetben igaz!

    egyébként jelen tranzakcióban nincs klaszikus értelemben vett "bank", hiszen a T finanszíroz és nem egy külső finanszírozó van beiktatva.

    igen, okos vagyok ;] :R van devizahitelem és remekül jártam vele NPV-ben, köszönöm :R

    XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

  • vipnolf

    aktív tag

    válasz Dany007 #88 üzenetére

    én voltam, de nem azt mondtam, hogy ne vegyél meg egy 100ks kütyüt és tegyél félre havonta rendre 90-80-70 eftot egy hónapra lekötésbe 5%-ra, hanem az adatokat NPV számításhoz adtam meg.
    attól még hogy ilyen összegek mellett nem feltétlenül ez alapján történik a vásárlás, ezt így kell számolni.

    konkrétan:
    ha megveszed most 100,000-ért, akkor az 100,000Ft-ba került
    ha megveszed 10x10000ft-ért, akkor jelenértéken az csak 98,153 Ft-ba került, 5% alternatív hozammal számolva.

    szerintem egyételmű a verdikt. jobban megéri 0% THM-re vásárolni, de csak akkor, ha nem kényszerből vásárolunk hitelre. ebben asszem minden benne van :K

    mobil eszköznél érdekesebb a téma. gyors amortizáció, alacsony felszabaduló tőke, alacsony megtérülés.
    de egy 260ezres iphone esetében 24 havi 0%THM-re történő vásárlás esetén 12000Ft-os NPV a különbözet a hitel javára. Azt inkább költöm másra. :R

    [ Szerkesztve ]

    XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

Új hozzászólás Aktív témák