Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k850

    addikt

    válasz blueMerle #20 üzenetére

    Szia blueMerle! :) Bizonyos téren teljesen igazad van, a gyártónak a vásárló igényeit kell figyelembe venni, még akkor is, ha ez a tömeg egy nagy birkanyáj. A jó reklámmal el lehet adni minden féle fölösleges, ill. kiforratlan alkalmazással felvértezett készüléket, amire lehet, hogy nincs is szükségünk. Igen ez a PIAC, ahol csak a profit számít. Régebben valahol azt olvastam, hogy a Sony Ericsson Indiában és Afrikában szeretne az alsókategóriás piacon labdába rúgni. Van is benne logika, egy relatíve szűz piac, ember milliókkal. Csak mi Sony Ericsson rajongók szívjuk a fogunkat, hogy mi lesz a kedvenc márkánkkal. Lehet, hogy ez a stratégiájuk része, fejlesszen a konkurencia, majd ők meg lemásolják. Láttunk már ilyet a történelembe nem egyszer. Az idő relatív, egy-két év múlva kit fog érdekelni, hogy kicsinálta meg az első 12Mp kamerát, érintő kijelzőt stb. :F Amiben nem értek teljesen egyet veled az, hogy az a piac amiről azt írod hogy elszáguldott a SE mellett, szerintem körbe-körbe jár. Ki nagyobbat, ki kisebbet durrant. Amiről sokan azt mondják, hogy hatalmas fejlődés itt értsd pl. divX lejátszó, 12Mp stb. ez csak egy nagy durranás nem sok értelemmel. Az igazi nagy áttörés az lenne, ha olyan készüléket gyártanának, ami már tudná helyettesíteni a notebookot. Tudom, ez még odébb van. :B Én értem, hogy mrlujoak mire utal, ez egy rossz emberi beidegződés, kritizálni mindent. Egyszerű stratégia, nem kell hozzá sok szakmai ismeret, tapasztalat, minden ovis alapból tudja. :R Cső!

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

  • Lirion

    addikt

    válasz blueMerle #24 üzenetére

    Mennyi Androidos? Mindössze két gyártó készített androidos telefont (nah meg a lenovo is, de hát az nekünk nem alternatíva), ráadásul csak az egyikük van benn az 5 nagy gyártó között.
    A rezisztív és kapacitív kérdést tekintve meg nem lehet határozottan állítani, hogy egyik vagy másik a jobb-e, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is. Én pl. nem szeretem a kapacitív kijelzőket és ezzel sokan vannak így.

  • k850

    addikt

    válasz blueMerle #24 üzenetére

    A lényeg, a hangsúly azon van hogy le vannak maradva. :R Ezzel teljesen egyetértek, de nem akkora a különbség, hogy elviselhetetlen. De nagyon fontos, hogy mi alapján vizsgáljuk a lemaradást, a márkákat vetjük össze vagy a felhasználói csoportokat stb., minden viszonylagos. Pl. nagyanyám és édesanyám nem panaszkodik, hogy bármi is hiányozna a mobiljukból (Nokia 3410, SE Z600), a feleségem is meg van elégedve a Nokia 6131 készülékkel, a fiaim se őrjöngőnek új készülékért, pedig ők már kemény kritikusok ( SE W550, SE W760). Megkérdeztem őket tudják-e, hogy milyen operációs rendszer alatt fut a készülékük, nagy csend volt a válasz. Nagyanyám volt a legbölcsebb közöttük, azt mondta, hogy teljesen mindegy csak jó legyen a telefon. Az Android még nem bizonyított eleget, lehet, hogy egy-két év múlva szidjuk, mint a bokrot, hát a Symbian, a Nokia is új utakat keres. Az érintő kijelzőhöz annyit tennék, hogy a Sony Ericsson már ezen túl van (P800, P900, stb). Ezt viccnek szántam remélem érted a cinizmusomat. Én úgy gondolom, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítunk a legújabb mobiltechnológiának, számtalan ismerősöm van, aki a készüléke tudásának 10%- se használja ki, de legjobban az tetszik, amikor a kollegám az új Nokia N97-vel nem tud mit kezdeni, hiányoznak neki a gombok, de már az egész munkahelyünkön eldicsekedte, hogy tapicskolós a kijelzője. A hab a tortán az, hogy tudományosan elmagyarázta nekem, hogy milyen baromság a mobilnet. Természetesen azóta nagy ívben kerülöm őt. :R

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

  • Lirion

    addikt

    válasz blueMerle #28 üzenetére

    "Hát...ha valaki szeret ceruzával buvészkedni, akkor lehet."
    Én kifejezetten utáltam, hogy alig értem a kijelzőhöz, máris érzékelte és sokszor emiatt más történt, mint amit akartam.. A technológiának pedig semmi köze ahhoz, hogy mennyire van ujjal kezelhetőségre szabva a kezelőfelület, de kevert csak bele, ha ez minden vágyad.

Új hozzászólás Aktív témák