Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    Alapvetően jó lett, tetszik, de azért van pár dolog, ami miatt egyre érdektelenebb a G ökoszisztéma :(
    - Wear tökéletesen haszontalan számomra, amúgy sem hordok órát, ezek meg még rondák is (kivéve a 360-at, de az is batár). Egyedül a hitelesítés funkció jópofa, remélem csinálnak majd mondju gyűrűt, karkötőt, inggombot, nyakláncot, amire nem kell kijelző, legfeljebb egy LED, hogy jelezze, ha merül.
    - Auto technológiai megvalósítása jópofa, de tökre nem használnám semmire szerintem.
    - Chromecast végre értelmet, hogy tudja tükrözni a telefon képét, a többi funkció számomra megint érdektelen.

    Úgy összességében nekem az jön le, hogy a G az amerikai közönségre fókuszál, az ő használati szokásaik szerint készíti a termékpalettát és szolgátatásokat (nem véletlen mindig ott és olyan tartalommal demózzák őket), és utána minimális lokalizációval azt próbálják meg eladni a többi piacon is. Az a most bemutatott egymásba integrált szolgáltatáspaletta remek dolog lehet az ottani piacon, de a világ nagy részének meg sem közelíti a használati szokásait, főleg az iszonyatosan korlátozott tartalomszolgáltatások miatt.
    A TV is akkor lenne jó, ha mondjuk a Chromecastba integrálták volna, és nem kéne új tévéket legyártani hozzá, csak bedugod, és megy.
    Ráadásul ez a tendencia, hogy minden a felhőben van tárolva, és onnan töltögeted le (szar minőségben) a sok eszközödre, redundánsan, ez jelenleg egy nem túl jó ötlet. :( Kellene egy normális masszív otthoni rendszer a G-nek is, mert a ChromeOS erre nagyon kevés, ahogy az Apple és MS ilyennel már rendelkezik, és arra tudnak építeni. Fel kéne fogni, hogy pár száz éve nem nomádok vagyunk, az elsődleges eszköz nem a telefon, mert bár sokat használjuk, de nem azon van az összes adat, hanem az otthoni gépen, mivel azon olyan rendszer fut, ami nem csak fogyasztásra, hanem létrehozásra is sokkal alkalmasabb, valami ordas mennyiségű adat helyi tárolására.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Integra #211 üzenetére

    Talán nem is a helyzetet tartom elkeserítőnek, hanem a tendenciát, mert ugye az mutatja, hogy hol leszünk pár év múlva. Jelenleg még egész jól megy minden, de látszik, hogy nagyon keveset vesznek át az európai kultúrákból a termékpalettájukba (termékkultúrájukba, ha lehet ilyen szóval élni). Látszik, hogy az Android TV az átlag amerikait célozza, aki napi 5 órát tesped a tévéje előtt: feltételezve, hogy kb 8 órát dolgoznak ott is + ebédszünet + 1 órás munkábajárás, és még mondjuk 7-8 órát alszik is az ember naponta, ez már 17-18 óra naponta. Tehát a hátralevő 6-7 órából 5-öt (átlag!!) a tévéjük előtt ülnek. Ez egyrészt elkeserítő, másrészt pedig szerintem tökre nem jellemző mondjuk az európaiakra, vagy legalábbis azokra, akiket én ismerek. Ugyanez a fitness trackeres cuccokkal, meg egyebek. Aztán nem tudom a hangfelsimerő mennyire bírkózik meg a némettel, franciával, olasszal, orosszal, de a demónál Burke is inkább az amerikai kiejtésével próbálkozott, nem az írrel, annyira nehezen lokalizálódik az ilyesmi (örök kedvencem: Burnistoun - voice recognition elevator).
    A Maps pont az egyik legjobb cuccaik közé tartozik, és nagyon jól megy Európában (sőt, meglepő módon még Kínában is!), de sok más termék nagyon az amerikai piacra van csak. Például gesztusgépelés az android billentyűzeten? A módosított AOSP billentyűzettel már kb egy éve van CM alatt, de a mainline kódban semmi, és gondlom az L sem lesz különb. A Google Now is leginkább az amerikai piacon tud releváns lenni, ahol Amazonról és eBayről rendelgetsz csomagokat, és a UPS szállítja. Meg ha az óráddal kell pizzát rendelj, mert még arra is lusta vagy, hogy felállj az asztalon levő telefonig nyúlni.

    Nagyon szép, hogy a fejlódó országoknak, például Indiába, kiadnak egy 100 dollár alatti telefont, a helyi igényekre optimalizálva, a 800 milliós Európának meg majd jó lesz egy az egyben az amerikai termék.

    A NAS jó amúgy, de például biztosan meg tudod oldani mondjuk egy Chromebookról, hogy mondjuk a HDtracks-ról letöltesz flac-ban zenét, majd átmásolod a médialejátszódra? Esetleg kírod CD-re? Én még abban sem vagyok biztos, hogy a NAS-on levő fotókat meg tudnád nyitni olyan egyszerűen róla. Azért az kicsit erős szerintem, hogy a telefon az elsődleges eszköz, egyelőre nagyon nem vagyunk ott. Akkor tudnám elfogadni, ha az Android elő tudna lépni egy olyan rendszerré, amin legalább olyan könnyű a tartalmak létrehozása/kezelése/fogyasztása, mint a mostani asztali rendszereken, és olyan sokoldalúan tud működni központi eszközként. Tipikus vágyálom erre az otthon bedobod a dokkolóba, vagy valahogy BT egér és billentyűzet meg screencast a nagyobb képernyőre, stb. Ettől még nagyon messze vagyunk.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Integra #217 üzenetére

    Igen, nekem is TP van otthon, fő eszköznek, de ezzel el is hagytuk a G ökoszisztémáját igazából, bár ha felteszek egy Chomre-ot, akkor némileg visszakapom azt a funkcionalitást, de igazából amellett még egy külön világ létezik a böngészőn kívül, és a TP-en a Chrome csak a saját kis homokozójában futkorászik.

    Én szívesen használnám a G cuccait, mert a nagyok közül még eddig ők voltak leginkább azok, akik abba az irányba mentek, ami nekem bejött, és olyan termékeket hoztak ki, amihez legkevesebb kompromisszum kellett részemről. Ami nem tetszik, hogy egyre több lesz a kompromisszum, ahogy integrálnak és tolnak előtérbe olyan funkciókat, amik nagyon specifikus régiókban használhatóak, és adott esetben haszontalanok is számomra.

    Én szerettem volna, ha nem a böngészőt próbálják meg elsődleges rendszernek beállítani, hanem egy olyan valamit, ami erre alkalmas. Nem hiszem el, hogy akár csak elméleti szinten a G-nél meg tudnák oldani a fene nagy termékpalettájukkal dolgozzanak (azt használják munkára). A telefon rendben van, netes szolgáltatások is, de irodában gondolom ott figyel a sok macbook, meg egy-két Dell/HP gép Win8-cal. Megtehették volna, hogy felkarolnak valami rendszert, akár BSD-t, akár Linuxot, és arra építenek egy olyan paltformot, amivel dolgozni is lehet, és nem csak netet böngészni meg talán szövegszerkeszteni. Én ennek jobban örültem volna sokkal.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Integra #219 üzenetére

    Nos, igen. Office-ra még fogjuk rá, hogy van nekik, bár az webapp, de a vicces az, hogy ha mondjuk vettek volna egy Gnome felületet, azon natív futnak a webalkalmazások, oda simán be lehetett volna tenni ezeket a termékeiket, meg kiegészíteni offline támogatással, egy normális szoftverbolttal, és mellesleg még tudna kezelni egy halom olyan alkalmazást, amit desktopra írnak. És ez menne BSD és Linux rendszeren is, mert mindkettőre van Gnome. De ez csak egy példa persze.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz FіkuszKukіsz #221 üzenetére

    Igen, tudom, egy linux kernelen futtatnak egy böngészőt, abban meg webappokat. Zseniális. Szerinted hányan használják komoly munkára a G-nél?.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz FіkuszKukіsz #223 üzenetére

    Ennek ellenére ironikusan elérhető adblock arra a böngészőre/rendszerre is :B
    Amúgy pedig miért ne tudna reklámozni egy ilyen rendszeren? Ugynaúgy abba is lehetne integrálni a G keresést, adhatna releváns találatokat a Play-ről, meg akárhonnan...

    Amúgy más téma: a Nest-es dolgok hol maradnak? Azt hittem, hogy most majd nagy roham lesz az otthoni okoseszközökből.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz azopi74 #225 üzenetére

    Ez szerintem teljesen irreleváns probléma, most is azt hangoztatják a G-nél, hogy hány top500 cég meg hasonló intézmény váltott teljesen Gappsra, akkor szeritem egy teljes értékű rendszerrel sem lenne sok gondjuk.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz edward2 #228 üzenetére

    Nem redundáns tárolást írtam, hanem redundáns letöltést. Jelenleg én még ott tartok, hogy gyorsabb helyileg elérni tartalmakat, mint neten. Illetve ez igaz a videókra, filmekre, stb. Szöveges állományoknál mindegy, de még ott is van értelme offline módnak, mert nem mindig van internet. Ha csak egy egyszerű példát veszünk: repülés közben. Sok helyen metróban sem.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz edward2 #231 üzenetére

    Play music - nincs flac, mp3 is tudja a csuda milyen.

    GDocs - ez oké, és az összes szerkesztés funkciót eléred offline? Régen nem használtam...

    Amúgy az a redundáns letöltés, hogy ahányszor megynitod, annyiszor letölti neked, mert ahhoz, hogy meg tudd jeleníteni, le kell töltsed valamilyen formában. Lejátszol egy zenét, letölti. Nyilván a teljes zenegyűjteményed nagyobb a telefonon vagy tableten tárolhatónál, ezért rendszeresen újra kellene töltögetni, még mp3-ban is. Docs esetében ez kicsivel jobb, mert a dokumentumok nem több (tíz) megásak.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #59070464 #247 üzenetére

    Igen, a N4 már kezdett viseltes lenni, és pont úgy alakutl, hogy sikerült szerezni. Bár a kínai verziót, de egészen jól alakítható nemzetközivé. :B

  • #16820480

    törölt tag

    válasz MrPetya19 #256 üzenetére

    Nekem azóta nem jön be a Play Music, amióta narancssárga lett, de mondjuk nem is használom igazából. Már akkor is csak a telefonon levő saját zenék lejátszására használtam volna, de annyi más, jobb lejátszó van ilyenre, azóta meg nem is hallgatok már telefonról zenét.
    Office-nál is több app van az egy helyett, ha arra gondolsz, hogy külön sheets, docs meg mittudoménmi.
    A G+ szerintem is szuper lett, minden egyes frissítéssel jobb lesz, csak azt nem csípem, hogy folyton szinkronizálni akar, amikor igazából nem tud valamiért, főelg a fotókat nekem ne szinkronizálgassa csak úgy magától.
    A Youtube-ot meg soha nem hazsnáltam mobilon, még gépen is alig (főleg, hogy itt le is van tiltva :) ).

    daniel909: Nem, ezt most jelentették be, mint új funkciót. Szerintem te a Cyanogen féle screencast-ra gondolsz.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz daniel909 #266 üzenetére

    Már be van építve a Chromecast appba, eddig csak 3rd partyval tudta. Ez pont olyan, mint amikor egyéb funkciókat betesznek az alap rendszerbe, amik CM alatt már ezer éve elérhetőek.

    Apropó, Chromecast: működik a funkció vajon ipad-ről is?

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz daniel909 #269 üzenetére

    Az OSX érdektelen, csak egy ipad van itthon, de akkor lehet, hogy nem arról fog menni majd a filmezés, csak szeretném leegyszerűsíteni kicsit a HDMI kábelezést, és a Chromecast nem is olyan drága.

Új hozzászólás Aktív témák